Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Walcie konia jak będziecie!

Cholera - to chyba forum astronomiczne...diabli wiedza kto się teraz tu porejestruje  ;D

BTW w oczekiwaniu na koniec zajęć  tanecznych  córki wpadłem z stigmą 20x80 do oddalonego kilka kilometrów za miastem lasu. Niebo niestety nie jest zbyt fenomenalne. Coś wisiało w powietrzu..seeing był raczej słaby! Możecie się przykro zdziwić -chyba że się przetrze :)!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dobrze, posiedzieliśmy do 23.00. Czysto przez cały czas, seenig myśle IV/V gdzieś pod koniec od zachodu straszyły jakieś chmurki, które i tak się rozeszły.  Jak wracaliśmy  było z -3C ale dało się wytrzymać. Może uda się jeszcze jedna sesja po świetach.  ;D

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było świetnie. Ale jak jedziemy we dwóch to zawsze 2/3 czasu "tracimy" na gadanie ;)

Robert, do 23 nic nie wisiało, a seeing był niezły. Przejrzystość bardzo dobra - IC10 z SB ~15mag widoczna bez problemu.

Niestety, mimo prób wyłapania B33 i IC434 w 8" polegliśmy :( Ale nie poddamy się bez kolejnej walki. Może mroźne nocki styczniowe będą łaskawe. Widziałem dwie słabe gwiazdki nieco powyżej nasady łba więc miejsce miałem idealnie wycentrowane, ale mgławicy IC i łba ani śladu...

Jak na razie jest szansa na noc 26/27.12 więc warto już robić listy "to-do" i chłodzić optykę :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem porażka. Byłem na miejscu po 21.00 lecz wysoko unosząca sie mgła i zewsząd czające się cirrusy nie wróżyły dobrze. Po konsulatacjach tel z Polarisem, który jeszcze  z domu śledził  sat24 zdecydowałem się na odwrot. Cóż pozostaje nam zatem czekać do kolejnego nowiu. 8) 

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, współczuję, że taki kawał jechałeś i musiałeś się cofnąć bez obserwacji, chociaż przez kilka godzin.

Może następnym razem będzie dużo lepiej:)

Dzięki za słowa pocieszenia. No cóż czasem tak bywa. Pogoda była niepewna i choć liczyłem na wiekszą dziurę w niebie,tym razem się nie udało. Dobrze, że mam auto służbowe przynajmniej straty po kieszeni nie było. Potraktowalem to jak nocną wycieczkę. A zamek w Kórniku ładnie nocą wygląda :D

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Paweł Trybus

zumi.pl pokazuje mi 5 godzin 14 minut jazdy z Kielc do Jezior Wielkich. Kurde, trochę dużo...

A chętnie bym się z Wami spotkał na obserwacjach, od połowy listopada jestem "na głodzie"  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio na razie prognozy wyglądają, wszystko wyjaśni się wieczorem w zależności jak się ustanowi linia wyżu z północnego wschodu bo razem z nią przyjdą pogodne noce, mróz i zanik niskich chmur i mgieł. No przynajmniej w teorii ale fakt faktem że już wczoraj było kilkugodzinne "okno rozpogodzenia" nad Poznaniem.

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)