Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

To dajcie znać jak będziecie jechać, jak czas i siły pozwolą to może dołączę. W Pamiątkowie przyzwoicie ale jakoś tak mało komfortowo solo kiedy co chwilę coś w krzakach szeleści :D

Pogoda rozpieszcza więc trzeba korzystać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja byłem na wakacjach...

Mam nadzieję, że w końcu uda mi się przetestować niedawno zakupioną platformę paralaktyczną :)

Taurus 16", Celestron 80mm ED Onyx, EQ5 Synscan GOTO, AZ4, ES 24mm, ES 14mm x2, ES 6,7mm, ES 4,7mm, GSO 32mm, WO 20mm x2, WO Bino, Quark chromo, Lumicon UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewa napisał:

Ja :) Wyjeżdżam z Poznania po 15.

A możemy się gdzieś jakoś umówić żebym jechał za tobą?

Taurus 16", Celestron 80mm ED Onyx, EQ5 Synscan GOTO, AZ4, ES 24mm, ES 14mm x2, ES 6,7mm, ES 4,7mm, GSO 32mm, WO 20mm x2, WO Bino, Quark chromo, Lumicon UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Widzę że tutaj ekipa z Poznania i okolic - ja ostatnio dostałem małego astrojobla i chętnie wybrałbym się z kimś bardziej "oblatanym" na jakąś obserwację - jeśli będą warunki to ja mogę nawet w tygodniu -jestem mobilny tzn kombi wiec z dwie tuby wejdą:) Chciałbym też kupić jakieś okulary i może jakieś filtry wiec fajnie byłoby zobaczyć co posiadają ludzie znający się na temacie - ja mam synte 8".

Nie miałem okazji być ale podobno w okolicach Tuczna jest spoko miejscówka a ja akurat z tej strony Poznania wiec przy najbliższej okazji i tak będę jechał przetestować miejscówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jak się zrobi pogoda to chętnie się w końcu gdzieś wybiorę. Tuczno dość daleko jest ale możesz sprawdzić jak tam jest. Mamy w tej chwili inną miejscówkę godzinkę drogi na północ od Poznania więc w połowie drogi do Tuczna. Będziesz mógł potem porównać oba miejsca. Jest tam trochę łuny od Poznania ale Drogę Mleczną widać bardzo dobrze i jest dużo miejsca żeby się rozstawić.

Przemo

Taurus 16", Celestron 80mm ED Onyx, EQ5 Synscan GOTO, AZ4, ES 24mm, ES 14mm x2, ES 6,7mm, ES 4,7mm, GSO 32mm, WO 20mm x2, WO Bino, Quark chromo, Lumicon UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPrzemo, jak daleko jest ta miejscówka? Dobrze pamiętam, że mieszkasz na Polance? Ile jedziesz od siebie?

Co do Jezior, to Jeziory są dead. Miejscówka w sąsiedztwie gospodarstwa rolnego została przejęta przez prywatnego właściciela i są tam organizowane wyścigi samochodów złomków :)

Za Jeziorami jest Zwola i właśnie tam jeździmy, albo może jeździliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega OPrzemo ma chyba na myśli to miejsce, czasami tam jeździmy :

https://www.google.com/maps/place/52°46'09.0"N+16°52'50.7"E/@52.7691667,16.7406743,11z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d52.7691667!4d16.88075

Jest to boisko wiejskie we Wiardunkach. Niebo w miarę dobre, żadnych lamp dookoła, szerokie pole, zwykle skoszona trawka można wjechać sobie autem na boisko i rozbić się, jedyna wada czasem przejeżdżają samochody, a boisko jest przy drodze. Niemniej jednak całkiem miłe miejsce.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OPrzemo napisał:

Tuczno dość daleko jest ale możesz sprawdzić jak tam jest.

Miałem na myśli to Tuczno pod Poznaniem w okolicach Wierzonki - lepsze niebo niż w Swarzędzu - miałem nawet dziś się zabrać i tam pojechać ale przy domu się rozłożyłem i jakoś nie poszło ale żałuję bo u mnie te latarnie irytują na maksa - jak będziecie montować jakiś wyjazd to jeśli jest opcja chętnie się przyłączę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Geledroth napisał:

Miałem na myśli to Tuczno pod Poznaniem w okolicach Wierzonki - lepsze niebo niż w Swarzędzu - miałem nawet dziś się zabrać i tam pojechać ale przy domu się rozłożyłem i jakoś nie poszło ale żałuję bo u mnie te latarnie irytują na maksa - jak będziecie montować jakiś wyjazd to jeśli jest opcja chętnie się przyłączę:)

Ze Swarzędza jest też kolega " Balubk " , który też czasem (choć ostatnio rzadko) przyjeżdża w miejsce o którym pisałem wyżej, jakby co możecie się zgadać jednym autem podksoczyć. Będziemy w kontakcie gdyby co. 

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spędziliśmy miłe dwie godziny pod niebem rozświetlonym pełnią. Były dwie lornetki, ogórki, pierniki i gorąca herbata. Była też miła pogawędka o astronomii z patrolem policyjnym w nieoznakowanym wozie. Żeby nie było tak nieastronomicznie, uchwyciłem nad koronami drzew WPN górujące gwiazdy 41 i 43 Eridani (Dec -33°45' i -34°) na wysokości ok. 4°.

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)