Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1/1/2018 o 22:40, polaris napisał:

No i spędziliśmy miłe dwie godziny pod niebem rozświetlonym pełnią. Były dwie lornetki, ogórki, pierniki i gorąca herbata. Była też miła pogawędka o astronomii z patrolem policyjnym w nieoznakowanym wozie. Żeby nie było tak nieastronomicznie, uchwyciłem nad koronami drzew WPN górujące gwiazdy 41 i 43 Eridani (Dec -33°45' i -34°) na wysokości ok. 4°.

No to fajnie, że Wam się wypad udał :)

Jak Policji ogórki smakowały?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że chociaż Policja odwiedziła w czasie obserwacji nieba, bo u mnie ani żywego ducha nie licząc kotów psów itp, Co biega koło domu, jak by mnie odwiedzili w czasie obserwacji nieba chętnie bym im pokazał, co nie co przez teleskop, ale wolałbym pokazać strażakom oni zawsze coś wyrobią do śmiechu, bo strażaki to wesołe chłopaki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, polaris napisał:

Chyba im się coś zepsuło:

pog.JPG

Podoba mi się ta prognoza.

Gdzie takich szukać, w jakim serwisie? 

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Byliśmy z soboty na niedzielę w Wiardunkach. Pogoda była super i drugi raz w życiu bawiłem się w astrofoto :) Jeszcze mam wiele do nauki

image.thumb.png.8939cf2da5df2080ed2f4a6c2bf4d18d.png

  • Like 3

Taurus 16", Celestron 80mm ED Onyx, EQ5 Synscan GOTO, AZ4, ES 24mm, ES 14mm x2, ES 6,7mm, ES 4,7mm, GSO 32mm, WO 20mm x2, WO Bino, Quark chromo, Lumicon UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Wkrótce (27/28.07) szczególne zaćmienie Księżyca. Jeśli pogoda dopisze, proponuję spotkanie na naszej standardowej miejscówce zaćmieniowej przy kościele w Rogalinku. Księżyc wzejdzie około 20.45 na południowym wschodzie. Faza maksymalna około 22.30, po zabawie będziemy przed 1.

Jeśli macie inne propozycje lokalizacji, pls o info.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • polaris zmienił tytuł na Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli
1 godzinę temu, polaris napisał:

Ponieważ prognozy na jutro są mocno niepewne, myślałem o przesunięciu maksimum Perseidów na dziś. Czy jest ktoś chętny na wypad za miasto?

Gdyby nie bylo zainteresowania zawsze mozesz dołączyć do nas

Oprzemo   jedzie z Poznania możecie zabrać sie jednym autem.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)