Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, polaris napisał:

Jutro ma być pogoda. Jeśli nic nie przeszkodzi, to planuję jechać.

Wczoraj trochę popatrzyłem, w tygodniu średnio z wyjazdem, ale daj znać - może się uda :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acidtea napisał:

Właśnie obserwowałem przelot satelitów Muska nad Poznaniem. Niesamowite wrażenie jak lecą w równych odstępach jeden za drugim.

Śmietnik nad głowami i nic więcej :) Powinni to zdjąć z orbity zanim wystrzeli wszystkie :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 10:06, polaris napisał:

Po wczorajszym wypadzie można oficjalnie dodać miejscówkę Sulejewo Folwark jako oficjalną.

52°09'42.5"N 16°52'21.2"E

52.161800, 16.872541

https://www.google.pl/maps/place/52°09'42.5"N+16°52'21.2"E/@52.1618072,16.8714613,216m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d52.1618003!4d16.872541

To jest ta miejscówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie warunki wczoraj? Ja niestety znowu się nie załapałem :( po cichu liczę że jeszcze będzie pogoda w tym tygodniu.

@polaris z jakiej prognozy korzystarz? Bo jak ty napiszesz, że ma być pogoda to jest i kropka.

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było świetnie, jedynie nisko było widać siwe tło nieba. Nie wiało, ale niestety było trochę wilgoci. Tak czy inaczej, ja plan obserwacyjny na tę noc zrealizowałem w 100% :) Napiszę relację na AN.

Korzystam z kilku serwisów, ale bardzo wiarygodny jest clearoutside.com . Mają też apkę na smartfona.

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Black Star napisał:

I jak Panowie warunki wczoraj? Ja niestety znowu się nie załapałem :( po cichu liczę że jeszcze będzie pogoda w tym tygodniu.

@polaris z jakiej prognozy korzystarz? Bo jak ty napiszesz, że ma być pogoda to jest i kropka.

@Black Star musisz brać pod uwagę, że ostatnio nasze obserwacje to często "spontan", na zasadzie około godziny 19-20 leci SMS, że ktoś jest chętny i jak czas pozwala jedziemy - ostatnio jakimś cudem pozwala, chociaż obserwacje nie trwają dłużej niż 2h. Mi to i tak wystarcza. Wczoraj zaliczyłem nowe obiekty w lornetce 15x, dla mnie rewelacja. Niebo jest tam naprawdę przyzwoite.

Co do pogody, ja sprawdzam w różnych źródłach, ale najlepsza jest i tak mapa satelitarna + własne oczy. Wczoraj np. około 18 były pochmurno, ale już o 20 było naprawdę czysto mimo że prognozy mówiły co innego.

Najlepiej sprawdzaj tutaj:
https://pl.sat24.com/pl/pl/visual
http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2675
http://clearoutside.com/forecast/52.14/16.89

Tylko w drodze powrotnej jakieś 100m od naszej miejscówki wyskoczyły mi przed maską dwie sarny :) Całe szczęście zimówki dały radę, a było już trochę lodowisko :) 

Czekamy na następy wypad :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dexter77 napisał:

@Black Star musisz brać pod uwagę, że ostatnio nasze obserwacje to często "spontan", na zasadzie około godziny 19-20 leci SMS, że ktoś jest chętny i jak czas pozwala jedziemy - ostatnio jakimś cudem pozwala, chociaż obserwacje nie trwają dłużej niż 2h. Mi to i tak wystarcza. Wczoraj zaliczyłem nowe obiekty w lornetce 15x, dla mnie rewelacja. Niebo jest tam naprawdę przyzwoite.

Co do pogody, ja sprawdzam w różnych źródłach, ale najlepsza jest i tak mapa satelitarna + własne oczy. Wczoraj np. około 18 były pochmurno, ale już o 20 było naprawdę czysto mimo że prognozy mówiły co innego.

 

 Nikt mi SMSa nie napisał :P  No właśnie ja sprawdzałem na meteo.pl  , na meteoblue i oba pokazywały,  że będzie kicha.  Odpuściłem temat, przypomniało mi się o 22 żeby spojrzeć za okno i się okazało że mnie oszukali.... 

12 minut temu, polaris napisał:

Było świetnie, jedynie nisko było widać siwe tło nieba. Nie wiało, ale niestety było trochę wilgoci. Tak czy inaczej, ja plan obserwacyjny na tę noc zrealizowałem w 100% :) Napiszę relację na AN.

Korzystam z kilku serwisów, ale bardzo wiarygodny jest clearoutside.com . Mają też apkę na smartfona.

Chyba wypróbuje :)

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wątek ten dotyczy Zwoli i część nowych osób może nie wiedzieć, gdzie tak naprawdę się spotykamy, postanowiłem uporządkować to wszystko i wydzielić osobny temat pod Folwark.
Od teraz piszcie proszę tutaj tylko o Zwoli i Jeziorach Wielkich, a na temat Folwarku w nowym wątku. Dzięki temu unikniemy chaosu :) Dziękuję :D 

Nowy temat:


@Black Star mam Twój nr tel? Jeśli tak to następnym razem wyślę Ci sms :) 

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polaris napisał:

Ja nie mam do Ciebie numeru.

Wczoraj clearoutside dokładnie pokazał to chwilowe zachmurzenie.

Dexter miał tylko zapomniał że ma :) no i grupa na fejsie była. 

Ale żeby nie było Panowie, ja nie mam nawet gramika pretensji , piszę to raczej żartem - to jest moja brocha patrzeć na forum czy ktoś jedzie czy nie, tak samo jak mogę napisać pytanie czy ktoś się wybiera. 

Następnym razem postaram się dołączyć i baczniej śledzić forum. 

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa na fejsie umarła z prostego powodu - wyszedłem z błędnego założenia, że większość osób posiada profil na FB :) Jak się okazało, jest wręcz przeciwnie, większość nie ma :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)