Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Tak krótko dla przypomnienia, że jednak coś się działo. Się spotkaliśmy: było nas 7 osób - Yoop (Hubert) z Kasią, Polaris, Thomas, Ucio, ja, nieznany kolega z forum? z córką. Ostatnie osoby opuściły Jeziory kwadrans po północy. Spotkaliśmy się przy gazowni i tam polowaliśmy na Perseidy. Niestety: b. duże zachmurzenie. Niestety: w ciągu ponad 2 godzin maks. 5-6 zjawisk. Porażka z intensywnością roju w tym dniu.

JA byłem przy gazowni 1 raz. Miejsce ma trochę potencjału, jak się postawi samochody na ulicy i wyniesie sprzęt na drogę dojazdową do stacji gazowej, to się zmieści więcej osób. Dzisiaj byliśmy za dnia w Jeziorach. PGR faktycznie się zmienia. Może jednak, jakby porozmawiać z obecnym właścicielem/zarządcą PGR'u dałoby się "wykroić" kącik dla nas  w okolicach starego placyku, nawet z wjazdem od tyłu PGR'u (bez przejeżdżania całego placu?).

Druga sprawa, wracając i przejażdżając koło  Błażejewka zauważyłem 2 drogi polne odchodzące w lewo w stronę lasu, który znajduje się za polami uprawnymi. Jeśli dobrze poszukamy, to może da się znaleźć podobne miejsce jak w Zwoli, ale przed Jeziorami?

To kiedy jedziemy szukać nowej miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, że ktoś napisał choćby krótką wzmianke z naszego ostatniego wypadu. Frekwencja świadczy że duch w narodzie nie ginie choć świerzego narybku nam nie przybywa. Moze jak to mówi kolega Polaris kryzys i trzeba przeczekać.

Co do nowej miejscowki w okolicach Jezior jestem za. Można by się umowić jeszcze za dnia i czegosć poszukać lub  porozmawiać z obencnym zarządca PGR.

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Acidem 21-23 i było całkiem przyjemnie. Rozstawiliśmy się na placu PGR bo przy gazowni jakieś dwa lokalsy siedziały. W PGR kultura, żadnych świateł, pusto, wygodnie. Tylko Księżyc świecił.

 

Ja potraktowałem ten wieczór testowo, ale Acid dostał sporą dawkę wiedzy i nabrał doświadczenia :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie też się nosiłem z zamiarem wpisu w tym wątku. Warunki jedne z najlepszych, jakie pamiętam, do kiedy jeżdżę do Jezior. Jedynym mankamentem był Księżyc. Plac pusty, w domu na końcu placu nie świeciło się żadne światło, było dość ciepło, choć pod koniec już zaczęliśmy odczuwać nocny, wrześniowy chłód. Około dwugodzinny wypad rozpocząłem od kilku znanych M'ek ,ale pod koniec zgłębiałem tajemnice Kasjopei. Dzięki Polarisowi "odkryłem" kilka gromad otwartych właśnie w tym gwiazdozbiorze. Dzięki takiemu wypadowi w dwójkę mogłem garściami korzystać z doświadczenia Marcina ;) Dzięki!

Szczegóły obserwacji wrzucę do swojego wątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)