Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możecie napiszcie dokładną lokalizację (np. google maps), jeśli miejscówka jest "tajna" to chociaż na PW - jak będą warunki chcę się dołączyć.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale może się coś zmieni - o której będziecie jeśli pogoda dopisze? Jaki sprzęt bierzecie? Obecnie posiadam tylko Nikona 10x50 ? 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak potwierdzam. Było super. Przez większą część zaćmienia niebo było czyste choć prognozy nie były optymistyczne. Jednak jak na lipcowy wieczór chłodno. Kolejne udane zjawisko za nami. ?

Do zobaczenia na Perseidach 

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, polaris napisał:

Jutro zapowiada się okienko pogodowe, Ktoś chętny?

Cześć, miałem zamiar się dzisiaj wybrać na pierwszą obserwację - ale bardziej myślałem o tych rejonach 52° 11? 18? N 16° 38? 47? E  - mapa light pollution pokazuje ciemne plamy tam.

Niemniej jeżeli macie dobry spot (bajka jakby było droge mleczną widać) to nie robi różnicy - mam ok 30 km tu i tu (do Zwoli w sensie) , a chętnie bym się czegoś może nauczył od kogoś bardziej doświadczonego :)

 

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Black Star napisał:

Cześć, miałem zamiar się dzisiaj wybrać na pierwszą obserwację - ale bardziej myślałem o tych rejonach 52° 11? 18? N 16° 38? 47? E?  - mapa light pollution pokazuje ciemne plamy tam.

Niemniej jeżeli macie dobry spot (bajka jakby było droge mleczną widać) to nie robi różnicy - mam ok 30 km tu i tu (do Zwoli w sensie) , a chętnie bym się czegoś może nauczył od kogoś bardziej doświadczonego :)

 

Minimalnie lepsze warunki masz kilka km bardziej na zachód, między Granówkiem a Jaskółkami. Byliśmy tam raz jesienią z @wojt0000 - problemem jest natomiast brak dobrej miejscówki na rozstawienie. Trzeba szukać wjazdu na pole od ulicy, co jakiś czas przejeżdzają auta (oślepiają), przez co pomimo lepszej jakości nieba obserwacje same w sobie wypadają różnie :) Nie mniej jednak zobaczysz tam Drogę Mleczną po spojrzeniu w niebo :) 

W tej podanej przez Ciebie na południe masz miejscowość i leci S5.

Miejscówka w Rogalinie ma przewagę nad sporą ilością miejsca do rozstawienia, ponadto jest tam spokojnie i nikt Cię nie oślepi :) 

Czy jest opcja napisać kto jakim sprzętem dysponuje? Planuję kupno teleskopu i szukam "zlotów" aby móc przed kupnem spojrzeć na żywo :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dexter77

Widziałem post wojta na astromaniaku bodajże i się właśnie zainspirowałem, żeby w tamtych okolicach szukać :) tej s5 nie dopatrzyłem, faktycznie .

Natomiast temat jest o jeziorach i zwoli to wnioskuję, że tam koledzy planują jechać. Jak się nie dogadamy to skoczę sam, pewnie do tych Jaskółek.

Jutro planowałem z kolei pojechać dalej na zachód - 52° 24? 26? N 16° 00? 30? E  - lighpollution pokazuje duże plamy ciemności a a2 dojadę w 50 min.

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Black Star napisał:

@dexter77

Widziałem post wojta na astromaniaku bodajże i się właśnie zainspirowałem, żeby w tamtych okolicach szukać :) tej s5 nie dopatrzyłem, faktycznie .

Natomiast temat jest o jeziorach i zwoli to wnioskuję, że tam koledzy planują jechać. Jak się nie dogadamy to skoczę sam, pewnie do tych Jaskółek.

Jutro planowałem z kolei pojechać dalej na zachód - 52° 24? 26? N 16° 00? 30? E?  - lighpollution pokazuje duże plamy ciemności a a2 dojadę w 50 min.

Szukaj lokalizacji z czystym niebem na południe, tutaj znów masz drogę 92 i dalej A2.
Temat o Jeziorach, ale dotyczy chwilowo Rogalina :)

Daj znać może zbierze się większą ekipę :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)