Skocz do zawartości
polaris

Obserwacje w Jeziorach Wielkich

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy z Julesem wypad do Jezior. Jakby był ktoś chętny na odmrażanie tyłka to zapraszamy :)

A jeśli będzie się wybierał ktoś kto ma kolimator laserowy to proszę o zabranie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dziś prognozy są raczej niepewne, ale na jutro zapowiadają czystą noc (pon/wt). Jeśli będą chętni to czemu nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No też się boję, że będzie kicha, ale jutro nie mogę, w środę nie mogę, a potem nie wiadomo co będzie z pogodą. Jeśli wieczorem niebo drastycznie się nie skisi to raczej pojadę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dopiero z pracy dotarłem do domu ale jutro i w środę jestem chętny jakby pogoda była, dajcie znać jakie warunki były i czy warto się "fatygować" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dowcipnisie :P

Łukasz, warunki były naprawdę dobre. Sklecimy z Julesem jakąś relacyjkę, ale już mogę powiedzieć, że padła między innymi dość trudna galaktyczka NGC3912 12,6mag (na liście Herschel 400 ma nr 342 i jasność 13mag). Nie było ideału ale po tych kichach ostatnio to wczoraj była rewelacja. Siedzieliśmy do 1:30.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, to była bardzo udana sesja nieco przeszkadzała wilgoć i lód na szukaczu :) Ale to naprawdę detal.

W wolnej chwil postaram się napisać sprawozdanie oczami Początkującego. A szczególniej instrukcje jak znaleźć m51 ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z Julesem właśnie stwierdziliśmy że koło 20:30 będziemy w Jeziorach jakby ktoś też się wahał  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do Leo II nie podchodziłem ale nocka przyzwoita, u mnie padło na oko z jakieś 35-40 galaktyk, u Julesa drugie tyle albo i więcej, jutro wieczorem skrobnę jakąś relacje :)

ps. dobrze że nas parujące okulary wygoniły bo do teraz pewnie byśmy siedzieli ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję i zazdroszczę łowów!

Natomiast dziś ma być masakryczna przejrzystość. Mam dość napięty plan dnia, ale postaram się znaleźć czas na wypad. Kto jest chętny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja, może... O której na miejscu?

Jedno głupie pytanie: włączam silnik auta, włączają się światła dzienne. A nie chce psuć akomodacji. Może będę podjeżdżał tyłem? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta