Skocz do zawartości
polaris

Obserwacje w Jeziorach Wielkich

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno głupie pytanie: włączam silnik auta, włączają się światła dzienne.

??? nie masz możliwości wyłączenia świateł zupełnie???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widząc to ciemnobłękitne niebo, chociaż jestem zdygany to planuję jechać. Myślę, że dotrę ok. 21.

Chętni???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chętni???

Chętny to ja zawsze. Gdyby nie perspektywa 650km za kółkiem od 3 rano to powtórzył bym wczorajszą nockę. Poczesaliśmy z Uciem naprawdę sporo galaret, a apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Życzę udanej sesji - oby była tak przyjemna jak wczoraj!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wcześniej nie dam rady. I tak cud, że się wyrwę. Ale jak chcesz być wcześniej to przecież nie ma problemu :)

Jules, skrobnij ino jakie okolice czesałeś wczoraj :) Jaki nr mapy Taki'ego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jaja, faktycznie :)

Ja mam dziś imprezę rodzinną i wszystko zależy od tego kiedy się skończy. Ale na jutro byłbym chętny na 100%!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, oglądałem dzisiaj prognozę pogody. Od poniedziałku do środy ma być dobra pogoda.

Co powiecie na wtorek? Mimo, że to 8my..

Dla mnie poniedziałek odpada, jezdze na kosza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyszło na to ze lookalismy w Jeziorach w dwójkę z Dymszą. Było to iście pechowe lookanko!

1) Wiał porywisty wiatr i to z północy  -tak fatalnie że  patrząc w  szukacze płakaliśmy jak bobry  ;).

2) Przez ten ferwor przygotowań...nie zabrałem pilota go-to  ??? Więc na ciężkim montażu (60kg) bez mikro ruchów walczyłem  z tubą 11" by utrzymać z ręki obiekt w polu. Zamieniłem go w dobsona .. Bez pilota montaż też nie prowadził w polu SCt wszystko uciekało jak poparzone!

3)Po północy niebo całkowicie się wyłączyło......daliśmy czas na wyczyszczenie ale nic z tego.  Po demontażu sprzętów, przed 1.00  - niebo odzyskało dawną formę  >:(

Ale było przepiękne i czyste.  W 11"  widzieliśmy np. pomost w M51, ramiona M101 oraz Anteny w Kruku .. ogólnie nie zmarnowane 2 godziny  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko wskazuje na to że też będę. Mam wolne miejsce w aucie, ktoś chętny na składkowy wyjazd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym jechać ale 2h snu dzisiaj i 350 km za kółkiem nie wpłyną za dobrze na moje zdolności obserwacyjne zapewne. Ale z góry mówię że jestem chętny na 100% na noc wt/śr jeśli będzie pogoda!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będziemy zgadywać się jutro późnym popołudniem, zobaczymy kto będzie chętny. Jutro Księżyc zachodzi przed 22 i jest przed pierwszą kwadrą także spokojnie będzie można jeszcze korzystać z tego nowiu jeśli chodzi o słabe ds'y.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta