Skocz do zawartości

Instrukcja montażu ASA DDM po polsku


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku będę zamieszczał tłumaczenia na język polski instrukcji do montaży ASA DDM , oprogramowania Autoslew i innych gadżetów.

Staram się to robić rzetelnie i ze znajomością rzeczy ale NIE PRZYJMUJĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA SPRZĘTU WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA TYCH TŁUMACZEŃ, głównie dlatego, że nie mam możliwości sprawdzenia krok po kroku ich działania.

 

W razie znalezienia błędów proszę o informację, zrobię zmiany.

 

Dziś AUTOSLEW MANUAL cz.1

 

(edit)

Edytowane przez ignisdei
Załącznik usunięto na prośbę autora
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dziękuję za przetłumaczenie tej instrukcji na język Polski .Mój montaż to DDM60 ,kupiłem go jakieś cztery lata temu ,także podstawy już opanowałem .Początki bez tłumaczenia były bardzo trudne.Wspomagałem się translatorem google ,jednak google tłumaczą z przymrużeniem oka .Tak więc twoje tłumaczenie na pewno przyda mi się bardzo nawet po latach korzystania z tego montażu . Jeżeli mógł byś jeszcze przetłumaczyć instrukcję programu wspomagającego Autoslew -program nazywa się Seqence ( z pewnością wiesz o jaki program chodzi) . Jeszcze raz dziękuję

Pozdrawiam

Wojtek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kawał dobrej roboty :)

Nieźle się czyta. Oczywiście można spojrzeć jeszcze na składnię niektórych zdań dla płynniejszego odbioru, uporządkować spacje w okolicach kropek, przecinków, nawiasów i myślników, ale to detale. Na drugie stronie znalazłem dwie literówki, a zdanie: "(...) nieguidowanych ekspozycji do 10 minut i więcej" zakończyłbym "i dłuższych". To chyba zresztą dość drażliwy fragment o ile pamiętam ;)

 

Z wyrazów angielskich zastanowiłbym się nad konsekwentnym pisaniem o enkoderach, a nie encoderach, ASCOM Platform to po prostu platforma ASCOM, FTDI USB Driver to sterownik FTDI USB, Planetarium Software to oprogramowanie typu Planetarium, a setup to zestaw :) Ciekawe czy jest polski odpowiednik określenia "flip" w astrofotografii?

 

Może jak doczytam do końca to jeszcze coś napiszę.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne tłumaczenie instrukcji do Autoslew 5.0.3.3.

Nie zawiera - optymalizacji rozdzielczości enkoderów montaży DDM 60 wyprodukowanych przed majem 2011 roku oraz Appendix Expert zawierającego skomplikowane procedury ręcznego poprawiania modelu nieba, ręcznego strojenia parametrów silników itp.

Jedyne co z tej części może być ciekawe to połączenie AUTOSLEW z TheSkyX oraz autoguiding montażu ASA. Może kiedyś się pozbieram i to przetłumaczę.

 

Uwagi jak zwykle mile widziane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)