Skocz do zawartości

Przywitać się warto :)


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witamy na FA i zapraszamy do jak najczęstszego uczestnictwa w życiu Forum!

Pozdrawiam Robert :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum  :)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Mogłeś napisać subtelniej (co na innym astro-forum itp), nie "reklamując" tak konkretnie  ;)

Choć, z drugiej strony, FA rozwiją się wielokierunkowo, ludzi tu się szanuje i ich dorobek, więc i tak  sporo ludzi tu będzie pisało finalnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukaszu na FA i duży plus za założenie wreszcie powitalnego wątku 8)

Koniec z partyzantką  ;)

A Kolegę skoro astrofotografia mu nie obca zapraszam serdecznie tu

i tu również :) 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam i o zdrowie pytam. A tak na serio, ja swoją przygodę z Astronomią zacząłem 26 lat temu i wciąż trawa, nie mam ani jednej chwili zwątpienia czy też rezygnacji, życzę by ten sam zapał, który ja mam no i nie tylko ja gościł u Ciebie na zawsze. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro dziki założył taki wątek, to skorzystam i się przywitam.

Spełnione zostało moje wielkie marzenie - mam teleskop. Teraz będę uzupełniać wiedzę astronomiczną u Was i obserwować. Może kiedyś i zdjęcia będę robić.  :)

  • Like 5

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie witam zapewne nie tylko w swoim imieniu w rodzinie o podobnych marzeniach :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

...... Niewiele wiem, ale mam nadzieję że tutaj znajdę odpowiedzi na wiele pytań.

Pozdrawiam Was

Kasia

Cześć Kasiu :)

Dobrze trafiłaś - Aby więcej zobaczyć patrząc w niebo i co dzień w nim odkrywać coś nowego - proszę poczytaj dobrze ten dział i Wal śmiało z pytaniami jeśli coś będzie niezrozumiałe. będziemy pomagać :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/82-uczymy-sie-nieba/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Mam 15lat, pochodzę z okolic Lublina i nie wiem nic a nic o astronomii (wiedza jedynie z podstawówki).  :-  Zawsze bardzo lubiłem patrzeć w niebo, ''szukać'' UFO  ;D i obserwować te wszystkie migocące gwiazdeczki na tle ciemnego nieba. Nigdy jednak nie chciałem wejrzeć głębiej w ten kosmiczny świat. Postanowiłem  jednak coś zmienić. Dzisiaj w pochmurny dzień, dzięki pomocy Wujka Google znalazłem to świetne forum. Od razu postanowiłem się zarejestrować. No i jestem i mam nadzieję że pozostanę tu długie lata świetlne. Za chwilę zacznę uczyć się podstaw więc to chyba na tyle. 

Pozdrawiam.

''Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują''

Albert Einstein 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam 15lat, pochodzę z okolic Lublina i nie wiem nic a nic o astronomii

Witamy Pięknie na Forum Astronomicznym :) , aby było Ci łatwiej patrzeć w te gwiazdeczki zacznij może od tego działu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/82-uczymy-sie-nieba/

A w szczególności od tego wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3034-podstawy-astronomii/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam 15lat, pochodzę z okolic Lublina i nie wiem nic a nic o astronomii (wiedza jedynie z podstawówki).  :-  Zawsze bardzo lubiłem patrzeć w niebo, ''szukać'' UFO  ;D i obserwować te wszystkie migocące gwiazdeczki na tle ciemnego nieba. Nigdy jednak nie chciałem wejrzeć głębiej w ten kosmiczny świat. Postanowiłem  jednak coś zmienić. Dzisiaj w pochmurny dzień, dzięki pomocy Wujka Google znalazłem to świetne forum. Od razu postanowiłem się zarejestrować. No i jestem i mam nadzieję że pozostanę tu długie lata świetlne. Za chwilę zacznę uczyć się podstaw więc to chyba na tyle. 

Pozdrawiam.

Witamy Serdecznie na FA.

No to czytaj, czytaj czytaj.... Zapewne znajdziesz tu wiele ciekawych tematów. A za jakiś czas lornetka w rękę, mapa nieba w drugą i w plener wyszukiwać obiekty na nieboskłonie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć wszystkim!

Mam na imię Robert, jestem nauczyciel WF, mieszkam w Warszawie i chciałbym zaśpiewać piosenkę... piosenkę o radości z wywołanej zakupieniem pierwszego w życiu instrumentu astronomicznego! Nie krzyczę, ekscytuję się tylko.

Od dziecka jestem zajarany tematyką kosmosu, literaturą sci-fi i grami komputerowymi osadzonymi w fantastycznych światach.

Od dziecka każde spojrzenie w bezchmurne niebo było okraszone refleksją na tematy głęboko filozoficzne ale ze względu na własną ignorancję nie miałem szansy uświadomić sobie, że można zostać astronomem-amatorem bez budżetu sięgającego 5 tys. zł.

Gdzieś kiedyś kilka miesięcy temu wpadła mi w ucho informacja, że można zbudować własny teleskop. To była myśl, która obudziła we mnie głód i pierwotny instynkt. Tak, jak nasi przodkowie musieli zbudować własnoręcznie narzędzie by zapewnić przetrwanie sobie i swoim bliskim, tak ja poczułem potrzebę by tym razem zapewnić przetrwanie iskrze, która od czasu do czasu rozpalała się w mojej głowie, by po chwili czy dwóch beznadziejnie zgasnąć. Jakież było moje zdziwienie kiedy siedzący za sterami cywilizowany i leniwy rozum zachęcił mnie by sprawdzić ceny nowych teleskopów i okazało się, że koszt budowy własnego jest podobny do funkiel nówki ze sklepu internetowego. I tak to się zaczęło...

Teraz, kilka miesięcy później, po godzinach researchu i niemałej podniety, wiem że równowartość półrocznego abonamentu na siłownię wystarczy by zakupić narzędzie, które będzie idealne zarówno dla początkującego astronoma, jak i wielbiciela pieszych wędrówek.

I tak, do końca tygodnia, powinienem być szczęśliwym posiadaczem Ecotone Kamakura WP2 10x50.

Czytam forum, czytam Janusza Willanda i zagraniczne strony ale nie jestem pewien co rozumiem, a czego nie rozumiem i pewnie nie dowiem się, dopóki nie rozpocznę poszukiwań z lornetką w dłoniach.  Tak czy inaczej liczę na to, że z pomocą tak wspaniałej społeczności będzie mi łatwiej.

Jako zajawiony wszelaką aktywnością fizyczną szanuję ludzi z pasją, a takich tutaj nie brakuje.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów! :)

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Nie łatwo jest wykorzenić raz zasianego ziarna astronomii, mnie się już trzyma prawie 10 lat i ciągle odnajduję w sobie nowe siły na obserwacje i zgłębianie tego arcyciekawego i najbardziej szlachetnego hobby. Życzę Ci tego samego, do zobaczenia na forum ;)

  • Thanks 1

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nam, witaj!

Ludzi z pasją a nawet pasjami ci u nas dostatek. Widzę, że potrafisz ładnie napisać, więc zachęcam do dalszego pisania. Im więcej, tym lepiej. - o swoich przeżyciach pod ciemnym niebem, zaobserwowanych obiektach, sprzęcie, w końcu także o innych sprawach. Wątków do wypowiedzi znajdziesz tu wiele a możesz także otwierać własne. Z czasem możesz włączyć się także do stałych akcji, jak np. "Obiekt tygodnia". Warto zostać  "producentem" treści forum, nie tylko biernym konsumentem.

 :beer:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! Jestem Piotrek, niedługo stuknie mi... na Śląsku mówią na to Abraham. Kiedyś, dawno temu, częściej spoglądałem w gwiaździste niebo - teraz... doszedłem do wniosku, że wszystko w porównaniu z wiecznością to ... i zacząłem na nowo odkrywać gwiazdy. Kiedyś, dawno temu w 90 roku bylem światkiem, jestem zielony więc napiszę co widziałem - płonącą kulę, dość dużą, która leciała, po nocnym niebie - wydawało się że wolno i nisko. Niesamowity widok, niedawno, będzie z pięć lat :)widziałem podobne zjawisko. Nie wiem co to było (może meteoryt?) ale chętnie zobaczył bym to znowu. Na razie patrzę w chmury, czekam na poprawę pogody. Człowiek uczy się całe życie... pora poznać parę gwiazd po imieniu. Jeszcze raz pozdrawiam was. Aha, bym zapomniał mieszkam w Suwałkach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Janko napisał:

Witaj nam, witaj!

Ludzi z pasją a nawet pasjami ci u nas dostatek. Widzę, że potrafisz ładnie napisać, więc zachęcam do dalszego pisania. Im więcej, tym lepiej. - o swoich przeżyciach pod ciemnym niebem, zaobserwowanych obiektach, sprzęcie, w końcu także o innych sprawach. Wątków do wypowiedzi znajdziesz tu wiele a możesz także otwierać własne. Z czasem możesz włączyć się także do stałych akcji, jak np. "Obiekt tygodnia". Warto zostać  "producentem" treści forum, nie tylko biernym konsumentem.

 :beer:

Dziękuję za powitanie Janko.

Nie musisz mnie przekonywać - jestem starym wygą forumowym, z wielotysięcznym doświadczeniem i moderatorską przeszłością. Za tym ostatnim nie tęsknię ale za formatem forum bardzo. Jak tylko będę miał coś do powiedzenia, to o tym napiszę.

O, np. dzisiaj przeczytałem, że warto się pouczyć i mieć w ręce przy obserwacjach "Niebo na dłoni". Poszukałem na allegro ale to sprzedawca jest na urlopie, to za drogo, to uszkodzony. Pomyślałem, że i tak będę z dziewczyną w antykwariacie więc nie zaszkodzi zapytać o astronomię. Jak tylko pokazali mi półkę od razu "wyhaczyłem" wzrokiem idealny egzemplarz wspomnianej. Idealny! Za 14 zł. Gdybym był przesądny pomyślałbym, że gwiazdy chcą abym je odnalazł.

A tak na marginesie, to nad świętokrzyskim mam właśnie idealne niebo, a na lornetkę jeszcze muszę poczekać :(

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Findek napisał:

...O, np. dzisiaj przeczytałem, że warto się pouczyć i mieć w ręce przy obserwacjach "Niebo na dłoni"....
A tak na marginesie, to nad świętokrzyskim mam właśnie idealne niebo, a na lornetkę jeszcze muszę poczekać :(

Potrzebujesz jeszcze atlasu nieba. Takim dobrym standardem jest Pocket Sky Atlas, to lub jego nowsze wydanie. Też czasem można uchodzić w ludzkiej cenie.

Image result for pocket sky atlas

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA Robercie :)
Zanim przywiozą atlas, który zaproponował Janek możesz skorzystać z tej pozycji - czystego i ciemnego nieba :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie żartował ktoś w innym temacie z tą klątwą początkującego. We wtorek dostałem lornetkę i od tamtej pory w świętokrzyskim i małopolskim ani gwiazdki nie było widać. Także, koledzy z tych dwóch województw, to mnie zawdzięczacie pochmurne niebo w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)