Skocz do zawartości

Teleskop użytkowany w mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie piszą prawdę. To Twoje wyobrażenia się trochę z nią rozmijają ;-) Kolorowe mgławice występują na zdjęciach, one nie dają dość światła, żeby pobudzić w oku receptory barw podczas wizualnej obserwacji. Ponoć przy większych lustrach można niekiedy dostrzec lekkie zabarwienie, ale nie czymś takim.

  • Like 2

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Byś pisał gdybyś miał coś sprzedać ??? ;)  A widoki są naprawdę piękne - naoglądałeś się fotek z Hubble'a i tak byś chciał widzieć w realu z Ziemi ????

A wracając do tego co zobaczymy - Spróbuj umówić się z kimś na obserwacje w pobliżu miejsca zamieszkania tak jak doradzili Koledzy.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta marketingowa notka głosi prawdę,czasy mamy takie że marketing najchętniej używa półsłówek i w ten sposób wszystko nabiera niesamowitości.Przecież klijentów będzie mniej na ten chłam gdy napiszą że Uran czy Neptun będą widoczne jako gwiazdki itp.

Aby jeżdzić samochodem trzeba zdobyć prawo jazdy,czyli wiedzę dotyczącą jak poruszać się po drodze,natomiast pytający o pierwszy teleskop rzadko kiedy zada sobie trud aby chociaż przeczytać o podstawach optyki.Net jest tego pełen,i poznając je bardzo,bardzo podstawowo można zadać konkretniejsze pytanie ułatwiające wybór sprzętu.Jest też tabela Wimmera,super elementarz dla początkujących z niewielką sumą pieniędzy.

Nawet chodząc do szkoły chyba doświadczyłeś tego że część wiedzy pochodzi od nauczyciela,ale zdecydowanie więcej to wertowanie podręczników i odrabianie lekcji(to ostatnie zdanie do Autora)

Samo zadawanie pytan w ten sposób jak to tu robisz uwierz,na wiele się nie zda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście mi powiedzieć dokładnie jak wypełnić pola w tym programie, co wpisać np. w tym zasięg gwiazdowy albo krotność barlowa. Przy teleskopie który by nie był dłuższy niż 100cm.

O tak tylko Ci mogę wytłumaczyć... Podstawy niestety sie kłaniają... nie poczytałeś widzę o teleskopach, powiększeniach, obrazach itd. z podlinkowanych tematów :-[

 

post-476-0-99662800-1399897010_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się uparłem i chcę jakiś teleskop wziąć, chyćby na raz.

 

Powiedzcie mi jak ustawić ten program dla tego teleskopu

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_33&products_id=2927&lunety=Teleskop_Bresser_Mars_Explorer_70/900_-_luneta_astronomiczna

 

on ma w akcesoriach soczewke 4mm więc ustawić ogniskową okularu 4mm i zasięg gwiazdowy 11?

 

jak tak ustawiam to nawet coś już widać, aha sprzedawca dał full gwiazdek dla ksiezyca, planet i przyrody czyli mogę nim obserwować też przyrodę, co na przyklad?

 

i gdybyście mogli to napiszcie jaki okular kupić do planet

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj straszy z Ciebie Leniwiec - prostszego programu nie widziałem - wpisać w okienka parametry i to wszystko.

post-476-0-29216400-1400257686_thumb.jpg

 

Przyrodę oczywiście, że możesz obserwować - jeśli będzie nasadka kątowa pryzmatyczna będziesz widział obraz jak swoimi ślepiami.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym że okular 4 mm da w podlinkowanym teleskopie powiększenie 225x czyli dużo wyższe niż jego faktyczne możliwości. Obraz będzie ciemny i straci na ostrości.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chłopie czytaj, na forach są setki wątków takich jak Twój, znajdź coś dla siebie. Piszesz, że chcesz azymutalny, a potem jeden z tych które linkujesz jest na EQ.

Kup sobie 80/400 na giełdzie i montaż AZ4, do naziemnych wystarczy z zapasem.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheArt, moim zdaniem jakiego byś nie kupił to i tak coś zobaczysz. Ja zaczynałem swoją przygodę z astronomią od Spinor optic 60/700,... Była to zabawka za 250 zł, która i tak pokazała mi piękną tarczę Księżyca, dwa pasy na Jowiszu i jego księżyce, pierścienie Saturna ( bez przerw). Obiekty DS ogólnie przy takim sprzęcie odpadają, ale i tak złapałem tą zabawką ich kilka, choć nie wyglądały imponująco. Morał z tego taki, ze mając tak słaby sprzęt nie zrezygnowałem z astronomii, a postanowiłem w to "brnąć", znając już trochę nieba i wiedząc czego mi potrzeba. Uważam, że co byś nie kupił to i tak będziesz zadowolony, oczywiście jeśli Astronomię masz w sercu ;) Jeśli interesują Ciebie wyłącznie obserwacje wizualne to kup montaż azymutalny. Z tego co podlinkowałeś ja bym brał tego celestrona 114 AZ, choć poewnie będzie nim trochę bujać lub całował bym w 90/900 AZ3 jest to ciemny sprzet, ale już coś zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)