Skocz do zawartości

Potrzebuję Waszej opinii...


Rekomendowane odpowiedzi

1. tekst w pliku doc Word 2003

2. grafiki i zdjęcia w jak najwyższej rozdzielczości png/jpg/tif

3. podane źródła grafik i zdjęć ze zgodą na ich publikowanie

4. objętość artykułu - co najmniej 1,5-2,5 strony druku (optymalnie 2 strony, czyli ok. 6000-8000 znaków + materiał graficzny, ale wydrukujemy każdy dłuższy materiał)

5. gotowość materiału na mailu redakcji do 20. dnia miesiąca (np. materiały na sierpień powinny dotrzeć do nas do 20. czerwca)

6. rzetelność merytoryczna :)

7. mapki jesteśmy w stanie dorobić sami wg wytycznych autora lub własnych, ale przyjmujemy też mapki gotowe; nie powinny być one prostymi zrzutami z programów planetarium, bo: mają zbyt niską rozdzielczość, małą czytelność, mogą naruszać prawa autorskie programistów

 

 

 

Powyższe zasady dotyczą praktycznie każdego artykułu który miałby być wydrukowany w Astronomii. Zapraszamy do współpracy!

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście dopuszczamy publikację co 2 miesiące. Jednak jeśli ma być to stała rubryka, preferujemy co miesiąc. To sprawa drugorzędna i do przedyskutowania. Sprawą nadrzędną jest nadsyłanie prac.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna prośba:

 

Wszelką korespondencję wysyłajcie na mail redakcji: [email protected]

 

Będziemy mogli sprawniej odpisywać niż na zapytania wysyłane na PW do Piotra czy do mnie.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, czego się boisz?

Pisanie artykułu jest jak szkicowanie obiektu, z tą różnicą, że przy szkicowaniu się więcej wpatrujesz, a przy pisaniu więcej wczytujesz. Sięgasz do źródeł o które byś siebie nie posądził, uświadamiasz sobie własną niewiedzę, ale na bieżąco ją uzupełniasz i przezwyciężasz wszelkie trudności. Dbasz bardziej o język (co nie znaczy, że Marcin nie zadba jeszcze bardziej ;)), a na końcu jesteś naprawdę dumny i stwierdzasz, że gdyby nie ten artykuł, to wiedziałbyś znacznie mniej na dany temat.

Chyba więc warto?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignisdei

Robert, ta merytoryka jest tak oczywista, że nie wyobrażam sobie pisania bez niej :) Więc nie lamentuj tyko bierz się do pisania! Każdy Twój artykuł to darmowy egzemplarz Astronomii do biblioteczki PTMA Poznań!

 

@matti_94

Oczywiście, ale pamiętaj o minimalnej objętości!

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał :). Zabiorę się za to w najbliższym wolnym czasie, ale na pewno będzie to zrobione po sesji letniej, bo chce żeby to było bez pośpiechu porządnie napisane. Można zarzucić jakimiś wzorkami? Oczywiście z wytłumaczeniem ich sensu fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O ! - ja już jestem w lipcu z Astronomią 8)

Właśnie mi piknęło, że do pobrania wersja elektroniczna.

post-476-0-12263400-1403765616_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega Jacek zauważył jest dostępny numer lipcowy Astronomii. W piątek do prenumeratorów została rozesłana wersja drukowana listami priorytetowymi, w poniedziałek 30.6 powinna być u każdego prenumeratora. Wielu spośród prenumeratorów otrzymało wraz z gazetą kupon rabatowy do sklepu Teleskopy.pl. Kupony te będą wysyłane jeszcze wraz z numerami sierpniowym i wrześniowym, tak więc jest jeszcze szansa na załapanie się na niego. Warunkiem jest wykupienie prenumeraty do przynajmniej grudnia 2014 (dostaje się wtedy 5% rabatu na dowolny zakup) lub do czerwca 2015 (10% rabatu bez ograniczenia kwotowego).

 

post-824-0-23995700-1404373361_thumb.jpg

post-824-0-98125700-1404373369_thumb.jpg

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od sierpniowej Astronomii rozpoczynam prenumeratę elektroniczną - ostatni numer lipcowy kupiłem w empiku i wg mnie TREŚĆ PISMA JEST WZOROWA!

Przyznam, że trochę odstraszała mnie cena, ale myślę że warto!

 

W nr lipcowym najcenniejsze są dla mnie

-artykuły o obserwacjach -m.in. ciekawe obiekty mgławicowe (chociaż mapka na str 18 nie pokazuje opisywanego obiektu), aktualności ze świata komet, efemerydy gwiazd zmiennych,, gwiazda zmienna miesiąca, kolorowe gwiazdy

a ponadto rewelacyjne są artykuły J. Desselbergera, astrofotografia w pigułce, recenzje sprzetu i książek, wspinając sie na wieżę Babel.

 

Jednym słowem oby tak dalej!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dodał bym do ASTRONOMI kącik,  zawierający programy emisji filmów o kosmosie emitowane w TV,oraz trochę historii o badaniu i podboju kosmosu,no i trochę rozrywki typu rebus,krzyżówkę...

CGEM DX,BM-152/760,ES-30/82,ES-14/82,MTO-500,Canon700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W nr lipcowym najcenniejsze są dla mnie

-artykuły o obserwacjach -m.in. ciekawe obiekty mgławicowe (chociaż mapka na str 18 nie pokazuje opisywanego obiektu), ...

 

Na stronie www.astronomia.media.pl (w zakładce "Do pobrania") jest poprawiona mapa okolic Gwiazdy Wodorowej Campbella.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)