Skocz do zawartości

Problem ze stackiem komety


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj próbowałem ustrzelić kometę C/2012 K1 i nawet mi się to udało gdyby nie stackowanie. Mianowicie gdy robię stack na kometę i gwiazdy w DSS wychodzi mi takie coś:

 

post-2783-0-70202200-1400780729_thumb.jp

 

Tylko krzywymi wyciągnąłem obiekt. Wydaje mi się że nie powinno być tych smug. Próbowałem różnych parametrów i efekt ten sam, a czasami jeszcze gorszy. W przypadku stackowania na gwiazdy lub kometę wszystko jest ok. 

tlo9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek nie tylko u ciebie tak wychodzi DSS ma problem ze składaniem komety i gwiazd razem  :-\

Chyba jedynym ratunkiem jest kupno PixInsight 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej złożyć osobno na gwiazdy i osobno na kometę a potem na warstwach w PS połączyć. Najlepiej oba stacki złożyć jak dobrze pamiętam medianą. Wtedy na jednym mam widoczne gwiazdy prawie bez komety na drugim kometę prawie bez gwiazd. Ułatwi nam to złożenie warstw w PS.

 

Ostatnie zdjęcie jest tak robione.

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/05/c2011-l4-panstarrs-z-8-cali.html

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PixInsight ma specjalny moduł do alignacji komet. Kiedys nawet popełniłem tutorial  ( w załączeniu) . Ale oczywiście osobno kometa a osobno gwiazdy, inaczej się nie da tego zrobić prawidłowo - praw fizyki się nie zmieni :)

Tutorial obróbki zdjęć komety wykonanych kamerą monochromatyczą.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PixInsight ma specjalny moduł do alignacji komet. Kiedys nawet popełniłem tutorial  ( w załączeniu) .

Nawet go kiedyś ,,pedeefiłem"  :)  i jest wraz z innymi tutkami jest tutaj

Panowie - Naprawdę warto do tego wątku w Szkole astrofotografii zaglądać - Kawał Dobrej Roboty Fachowców, z której możecie korzystać 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Podbije troszkę ten temat. Mam problem ze stackowaniem komety w DSS. Problem polega na tym, że zdjęcie wsadowe (light) w formacie JPG wygląda tak:

 

post-604-0-94556700-1408652451_thumb.jpg

 

 

 

Natomiast to samo zdjęcie wsadowe (light) w formacie CR2 wygląda już tak:

 

post-604-0-79491700-1408652403_thumb.jpg

 

 

 

I tu pojawia się problem. Nie mogę zaznaczyć komety gdyż jest ona za słabym punktem. gdybym miał pracować na JPG nie było by problemu. Dlaczego te zdjęcia tak się różnią?

 

Jakieś rady co do obróbki?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć tych suwaków. JPG ma mniejszy zakres dynamiki i "od razu" wyświetla się zawartość, która jest widoczna. Przy RAWie trzeba ustawić poziom wyświetlanego sygnału i jego zakres tak, żeby monitor mógł to pokazać a nasze oko zobaczyć.

post-3117-0-97476300-1408682099_thumb.jp

  • Like 2

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Nie tędy droga. Pomimo zabawy suwakami nadal nie mogę jej zaznaczyć.

No to spróbuj przed złożeniem poziom sygnału autostretch-czem, powerstretch-czem troszkę potraktować......

,,Wylezie" Ci z Rawa kometka :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Szymon.

 

Możesz kometę zaznaczyć manualnie.

Skroluj kometę bliżej na ekranie.

Naciśnij shift i z trzy razy lewym przyciskiem myszki na jądro komety, aż pojawi się różowa otoczka.

Zapisz zmiany dyskietką.

Powtórz z innymi klatkami...

 

Pozdro

m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Szymon.

 

Możesz kometę zaznaczyć manualnie.

Skroluj kometę bliżej na ekranie.

Naciśnij shift i z trzy razy lewym przyciskiem myszki na jądro komety, aż pojawi się różowa otoczka.

Zapisz zmiany dyskietką.

Powtórz z innymi klatkami...

 

Pozdro

m.m.

Trafiony zatopiony!

Sprawdziłem na jednej fotce. Działa. Mam nadzieję, że więcej problemów nie będzie.

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)