Skocz do zawartości

Słońce w H-Alfa


Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, dzisiaj Cię zawiodę. Nastawiłem się na tarczę i mam materiał "bezfilamentowy". Była tylko jedna i tak niewielka protuberka więc ją sobie odpuściłem ;)

Zbliżenie filamentu i plamy:

Dołączona grafika

Phi wielka mi rzecz jak by była taka fajna to by była na astroszkicu , a nie widziałem  8)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam trochę matariału do obróbki więc jeszcze wrzucę parę fotek.

Piotrze, pamiętam o Tobie i mam dla Ciebie zarezerwowaną ekstra protuberancję jak tylko się taka pojawi. Będzie tylko na ASzkicu ;)

No

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Widzę, że dla nas wersja kolorowa  :P

Paweł robisz coraz fajniejsze te fotki, detal granulacji powierzchni dopracowałeś do perfekcji! Może pokusisz się o mozaikę całej tarczy Słońca w takim wykonaniu?  ;D

Jeśli mogę trochę pomarudzić, to do ideału brakuje mi tu jedynie efektu przechodzenia protuberancji na skraju tarczy w filamenty... nie wiem czy to w ogóle jest wykonalne w takiej jakości obrazu, ale chyba wiesz o co mi chodzi. Gdybys kiedyś osiągnął taki efekt, to takie zdjęcie napewno zawiśnie w ramce u mnie na ścianie :)

Ale nie traktuj tego jako krytykę... zdjęcie jest rewelacja, a tamto to tylko takie moje małe marudzenie  :P

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolaborek:

Ale ja właśnie robię aviki i dopiero po zestackowaniu powstaje zdjęcie. Wstawienie tego np. na Youtube raczej nie ma sensu bo jeden avik waży ponad 1GB. Dodam jeszcze, że obraz widziany w okularze jest dużo lepszy niż na monitorze z kamerki.

Krzysiek:

Dokładnie wiem o co Ci chodzi ale jest jeden problem... Filapromy są dość rzadko i żeby je złapać trzeba mieć nieco szczęścia. W single stacku filamenty i filapromy są jednak delikatniejsze i dobre ich uchwycenie to już jest wyzwanie. Wszystko przede mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana w beznadziejnych warunkach znalazłem chwilę na focenie ale bardziej mnie interesowały czy nowe zabawki zagrają ze sobą.

Wpakowałem się na wąski balkon (zwykle działam z drugiej strony domu) a do tego Słońce było już nad dachem sąsiadów. Wszystko pływało nawet w wizualu. To nie było dla mnie przeszkodą. Ba, nawet brak adaptera do drugiego etalonu dałem radę przeskoczyć.

Efekt jest powalający i mam Luntado :)

Od razu wylazło mnóstwo szczegółów na tarczy, masakra!

Dołączona grafika

Lunt100 + Coronado SM90  ;D

Oczywiście ustawienie ostrości graniczyło z cudem. Cud się nie stał i mam nieostre fotki...

Dołączona grafika

Nie omieszkałem też zrobić testu w single stacku SM90 ale refraktorek, który dopiero co kupiłem (zwykłe 102/500 Sky Watchera) ma beznadziejny wyciąg i ustawienie czegoś sensownego to była walka z wiatrakami.

Ale wyszła fajna fotka - "Uśmiech Słoneczka" ;)

Filament jest wg mnie rewelacyjny a sam układ przypomina uśmiechniętą twarz :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Troszkę tu zaniedbałem temat  :-X Wrzucanie fotek na 100 forów bywa męczące ;)

Wstawiam fotkę z 30 maja ale właśnie zrobiłem "remastering" i jest lepsza wersja niż wrzucona na inne fora. Ta fotka najbardziej mi się podoba z tych jakie zrobiłem w ostatnich 2 miesiącach.

Coronado SM90 z Barlowem TV x2 (1000mm)

post-324-137699806531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)