Skocz do zawartości

Nowości


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się recenzja Marvaza okularu Celestron Ultima LX 32mm :)

http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=85

Ciekawe ile prawdy jest w plotce ze ten celestron i nowa seria BST/SW mają ta samą optyke,chodzi mi o ten model,podobieństwo zewnętrzne jest duze;

http://www.sklep.astro-partner.pl/okular-szerokokatny-bst-uwa-32mm-70-stopni-p-404.html

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobra recenzja, widać, że test wykonywali sami profesjonaliści. Sam niedawno go kupiłem i czekam na dostawę. Nie mogę się doczekać. Cała ta nowa seria ES-ów zbiera bardzo dobre recenzje w USA i widać, że także w Polsce.

Po kilku swoich testach także napiszę kilka słów od siebie na temat 14 mm i 6,7 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ES'ów moge dodać jedynie że dzień wcześniej miałem okazję popatrzeć przez 24 mm 82 stopniowego większego brata bohatera powyższej recenzji. Generalnie różnice to większa, bardziej widoczna dystorsja, chociaż cały czas akceptowalna, nie mniej dotyczy to też konkurencji czyli długoogniskowych Naglerów. Przy krawędzi pola też zamiast "zmiekczenia" gwiazdek pojawia się symboliczny astygmatyzm czyli po ludzku rozjechanie, nie mniej to marginalne zjawisko, szczególnie jak na f/5.  Inna różnica, tym razem na plus dla 24 mm ES'a, to bardzo wygodny ER, bodajże 17 mm.

Reszta parametrów czyli ostrość obrazu, transmisja itp są na bardzo wysokim poziomie tak jak w 6,7 mm. Nasuwa mi się jeden wniosek: seria ES'ów 82 stopniowych to bardzo udane produkty w jeszcze dość przystępnej cenie dla większości z nas.

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jeden wniosek: seria ES'ów 82 stopniowych to bardzo udane produkty w jeszcze dość przystępnej cenie dla większości z nas.

Absolutnie sie z Toba zgodze. Zwlaszcza promocyjne ceny sa zachecajace. Ludzie na forach za oceanem coraz bardziej doceniaja te szkla.

Wczoraj czytalem recenzje ES-a 30mm i koles wypowiadal sie o nim bardzo pochlebnie.

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Nie przypuszczałem, że ktoś ze Stanów znajdzie ten materiał, pewnie wyguglał ale to bardzo dobrze. Tylko faktycznie tłumacz Google to nie najlepszy sposób na czytanie ze zrozumieniem...

Nie wiem czy się odważę na wersję angielską. Chyba, że ktoś się czuje na siłach i znajdzie czas i chęci na przełożenie kilku najciekawszych materiałów na angielski?

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Zwykle to my musimy tłumaczyć coś z angielskiego. Niech choć raz przetłumaczą coś z innego języka i poczują smak przygody  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podesłałem Markowi ten link.

A on dalej swoim kolegom.

Napisał, że koledzy są bardzo zadowoleni z tego testu.

Podaje link do projektu/strony, w którym uczestniczy Mark i jego forumowi koledzy z CN.

http://www.astroleague.org/al/obsclubs/AlphabeticObservingClubs.html

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo nie korespondujemy. Napisał mi tylko tyle co zapodałem tutaj, nie rozwijałem dalej tematu.

Aczkolwiek zawsze mogę dopytać.

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem Marka  za te testy.

------------------------------------------

I've heard some good things about your review.  The slightly higher contrast, coupled with a large difference in price made some consider the ES the winner!!  As you are probably aware, all of the ES 82* eyepieces are now of the smaller dimensions.  If someone you know would like assistance in getting one delivered, let me know.  Regards, Mark

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Po zrecenzowaniu Super Plossla Meade 26mm 5000 miałem zapytania o możliwość porównania go do Plossla TV 25mm. Ponieważ ostatnio okazyjnie kupiłem Meade i wkrótce też dojedzie TV, zrobię takie porównanie, oczywiście jak dopisze pogoda i czas.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)