Skocz do zawartości

Tranzyty ISS


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, DarX86 napisał:

Jeśli mowa o widocznym przelocie to tak, pokazuje tylko te wieczorne/nocne/poranne czyli które możemy zobaczyć. Tak samo na heavens-above.com domyślnie jest ustawione na widoczne przeloty, dopiero po zaznaczeniu odpowiedniej kropy wyświetla się lista wszystkich przelotów. Mi najbliższy widoczny pokazuje 12 maja.

Danke Darek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szykuje się piękny tranzyt, na razie mój "rekord" to 59.7"

2016-06-24 12:01:56.70 

ISS angular size: 61.70?; distance: 447.86 km
azimuth: 160.9°; altitude: 65.3°
Center line distance: 25.86 km; visibility path width: 4.76 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O intensywnych przelotach w początku czerwca informował i Łukasz w statusach i w AWI Paweł - ,, Przeloty stacjiISS nad Polską w czerwcu 2016 r. Przez pierwszą połowę czerwca (do 11 czerwca) na nocnym niebie nad Polską będzie można zobaczyć jasneprzeloty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS )." , no to postanowiłem złapać, wczoraj klawisze klawiatury mi się pomyliły ale dzisiaj już nie :) Chmurewki i jeszcze jasno nad Ustką. Czas w prawym górnym rogu.

ISS K.jpg

 

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tranzyty z 1 lipca (dzienny przez Księżyc) i 3 lipca (Słońce) niestety storpedowała pogoda. Dzisiaj rano kolejna efemeryda, tym razem nigdzie nie musiałem jechać, pas tranzytu obejmował ogród. W serii załapało się 11 zdjęć ze Stacją na tarczy Słońca.

Tranzyt ISS na Słońcu: G07h02'04,08s
Rozmiar kątowy ISS: 27,61"
Odległość: 1000,75km
Czas tranzytu: 2,44ss
EOS50D, 1200mm/10", Baader ND3.8, ISO100, 1/8000

 

07lip16_ISS_Sun_G0702.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Właśnie miałem księżycowy tranzyt ISS, który niestety spowiły chmurwy, aczkolwiek postanowiłem zamiast obejrzeć w lornetce to przyłożyć telefon i zarejestrować. Co prawda przez zimny wiatr wszystko mi się telepało i nie mogłem złapać ostrości, ale sam fakt że nie dałem się całkowicie pokonać chmurwom mnie niezmiernie ucieszył co dźwięcznie na samym końcu okazałem :D

 

 

transittt.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Taka oto historia z dzisiaj.

Mam konto na instagramie i dzisiaj wyświetlił mi się taki post z komentarzem autorki:

IMG_3131.jpg  IMG_3132.jpg

Moje podejrzenia wzbudził rozmiar kątowy ISS pytam więc o techniczną stronę zdjęcia. W kilku komentarzach dowiaduję się, że zdjęcie zrobione 1 stycznia o 11.49 w okolicach Puław.

Tranzyt rzeczywiście był jednak rozmiar kątowy Stacji wynosił zaledwie 23,68" (+/- 0,2" w zależności od miejscówki w osi tranzytu).

IMG_3127.jpg

Piszę więc w komentarzach, że niestety Stacja na zdjęciu została zmanipulowana na co odpowiedź autorki była już tylko jedna. Usunęła wszystkie moje komentarze i zablokowała mnie tak bym nie widział postów.

Smutna refleksja mnie naszła...czego to ludzie nie zrobią dla kilku minut "sławy" i paru "ochów" i achów" w komentarzach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam taki przypadek z naszego podwórka z przed kilku lat... Smutne to bardzo a najgorsze jest to, jak ktoś nie jest w temacie jak Ty i to łyka jako wiedzę udokumentowana - Draństwo i tyle :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 14.03.2017 o 14:28, Jacek E. napisał:

:)

Niestety kluczem do takich fotografii jest nic innego jak seeing, na który takiej jakości w naszym kraju nie mamy szans. Sprzęt i umiejętności to dopiero druga sprawa.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dzisiejszy tranzyt:)

Newton SW 150/750 na NEQ6, ASI 224 z filtrem GSO red.

Słońce to stack z 30 klatek, ISS pojedyncze klatki. Tak jak się złapało, a nie to że wybrana najlepsza i kopiowana w odpowiednie miejsca :P 

Rozmiar kątowy ISS: 36,7"   godzina: 17:18:58

Moon_171641_pipp_AS_f30_g3_ap14_conv.thumb.png.f9a2d3afd2a8ec1dafd86822dff03c79.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurwy dostarczają jeszcze więcej emocji :D 4 min przed tranzytem Słońce się schowało, dobrze że mała chmurka była to na chwilę, a 1 min przed już wiedziałem że następna dojdzie dopiero po przelocie:) Jak widać po nierównych odstępach między ISS laptop coś przymula i prędkość nagrywania skakała między 20 a 45 kl/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)