Skocz do zawartości

MAŁE podsumowanie KONKURSU HENIA


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze :)

Minęliśmy półmetek pierwszej edycji Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku.

O jego historii powstania nie będę przypominał bo jest niedługa i wszyscy z Was ją pamiętają jak po opuszczeniu nas przez Henia zrodziła się ta inicjatywa.

 

Konkurs ruszył od pierwszego stycznia tego roku i jak już wspomniałem jesteśmy na półmetku.

 

Moim zdaniem cieszy się dość dużą popularnością o czym mogą świadczyć liczby, które przytoczę poniżej nie wspominając o wizualnym pięknie jakiego nam dostarczają jego Uczestniczy, ich prace możemy podziwiać ,,wchodząc? na nasze forum jak i przeszukując wątek konkursowy z poszczególnych miesięcy. Pokazują to co w obserwacjach nie jesteśmy w stanie dostrzec, pokazują sprzęt jakim zostały zrobione i programy, dzięki którym ostatecznie piękno kosmosu można zaprezentować.

 

Do tej pory (od 01.01 do 30.06.2014r.) w poszczególnych 6 miesiącach konkursowych 47 uczestników zaprezentowało  - 128 astro-fotografii.

Prace te oceniło chyba najbardziej surowe Jury ? składające się z naszych forumowiczów, którzy oddali w sumie 339 głosów wybierając 6 kandydatów do nagrody głównej.

 

Muszę stwierdzić, że oprócz drobnych uwag i propozycji zmian - dosłownie kosmetycznych, nie stwierdziłem poważnych incydentów, trudności technicznych ze swojej strony czy najważniejszych osób, którymi są Uczestnicy konkursu.

Czasami nie zamykająca się ankieta lub na parę minut zamykający się wątek nie miał najmniejszego wpływu na klarowny i sprawiedliwy przebieg konkursu.

 

To chyba wszystko w tym króciutkim półrocznym podsumowaniu?.

 

Jeśli macie jakieś uwagi czy propozycje ? proszę się wypowiedzieć. Jedyne co to nie mogę zmieniać to punktów Regulaminu ? jak napisałem minęliśmy półmetek.

 

Ze swej strony chciałem Bardzo Podziękować Wszystkim i Bardzo Prosić o dalsze aktywne uczestnictwo ? zarówno samych Artystów jak i Oceniających prace ? choć tu widzę znaczny postęp ? w ostatnim głosowaniu wzięło udział 78 Jurorów :) 

Zgłaszajcie swoje prace. Oceniajcie aktywnie. Składajcie po zakończeniu miesiąca gratulacje - to jest aktywność na Naszym Forum. Forum, którego Wszyscy Jesteśmy Twórcami 8)

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tylko wyrazić swój podziw dla jakości prezentowanych zdjęć - jest nieziemski! To szczególnie cieszy wobec faktu, że konkurs jest bardzo młody.

Ubolewam tylko, że nie można głosować wielokrotnie - w ostatniej edycji w puli poważnych kandydatów (oczywiście chodzi o moje osobiste typy) było 3/4 prac. 

 

Panowie astrofotografowie, nisko chylę czoła przed waszym wysiłkiem i kunsztem.

 

 

PS. Mam nadzieję, że kolejna edycja będzie miała regulamin umożliwiający oddanie co najmniej 3 głosów. Na ten moment zbyt wiele zdjęć dostaje za skromne noty w porównaniu do tego, co prezentują.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... do konkursu może być zgłoszona wyłącznie praca opublikowana uprzednio na FA.

Bardzo cenna uwaga - Zapisałem, myślę ze ta poprawka do regulaminu przejdzie przez aklamację 8)

No i Marka propozycja warta przemyślenia 8) Coraz trudniej mi głosować.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kosztowałoby wydrukowanie dużego plakatu z wszystkimi zdjęciami...Albo przynajmniej z kilkoma z każdego etapu...

Moze Jacek2 odpowie ?????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym, żeby można oddawać 3 głosy :)

Kiedyś też padała propozycja, żeby te 3 głosy miały jeszcze swoją wartość np. 3, 2 i 1 punkt. Myślę, że takie rozwiązanie pomogłoby w "lepszym" wybieraniu :) 

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciągle jestem za tym żeby można było oddawać więcej niż jeden głos. Nie wiem czy technicznie da się załatwić to, co opisał wyżej Hampel, ale jeśli nawet nie to do dyspozycji każdego powinno być 3 albo 5 głosów do wykorzystania, ale nie przymusowego. Czyli każdy może oddać max np 5 głosów, ale nie musi - może mniej.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Szanowni Forumowicze :)

Zakończyliśmy I Edycję Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku.

 

O jego historii powstania nie będę przypominał bo jest niedługa i wszyscy z Was ją pamiętają jak po opuszczeniu nas przez Henia zrodziła się ta inicjatywa.

 

Konkurs ruszył od pierwszego stycznia tego roku a zakończył się dokładnie 10 stycznia 2015r. ogłoszeniem wyników na Astrofotografię Roku 2014

 

Moim skromnym zdaniem cieszył się dużą popularnością o czym mogą świadczyć liczby, które przytoczę poniżej nie wspominając o wizualnym pięknie jakiego nam dostarczają jego Uczestniczy, ich prace możemy podziwiać ,,wchodząc? na nasze forum jak i przeszukując wątek konkursowy z poszczególnych miesięcy. Pokazują to co w obserwacjach nie jesteśmy w stanie dostrzec, pokazują sprzęt jakim zostały zrobione i programy, dzięki którym ostatecznie piękno kosmosu można zaprezentować.

 

Do tej pory (od 01.01 do 31.12.2014r.) w poszczególnych miesiącach konkursowych astrofotograficy zaprezentowali  - 227 astrofotografii.

Prace te oceniło chyba najbardziej surowe Jury ? składające się z naszych forumowiczów, którzy oddali w sumie 778 głosów wybierając 12 kandydatów do nagrody głównej.

Najpiękniejszą fotografię wybrało 97 Jurorów.

 

Stwierdzam, że oprócz drobnych uwag i propozycji zmian - dosłownie kosmetycznych, nie zanotowano incydentów i trudności technicznych.

Czasami nie zamykająca się ankieta lub na parę minut zamykający się wątek nie miał najmniejszego wpływu na klarowny i sprawiedliwy przebieg konkursu.

 

Na tę chwilę wiem, że Zwycięzca wybiera nagrody z zasobów Teleskopy.PL dzięki hojności Firmy ScopeDome

Pochwali się nimi na FA :)

 

To chyba wszystko w tym króciutkim rocznym podsumowaniu?.

 

Wasze uwagi czy propozycje zostały w miarę możliwości technicznych Forum uwzględnione i zawarte w nowym Regulaminie II Edycji 2015r.

 

Ze swej strony chciałem Bardzo Podziękować Wszystkim i Bardzo Prosić o dalsze aktywne uczestnictwo ? zarówno samych Artystów jak i Oceniających prace  :) 

Zgłaszajcie swoje prace. Oceniajcie aktywnie. Składajcie po zakończeniu miesiąca gratulacje - to jest aktywność na Naszym Forum. Forum, którego Wszyscy Jesteśmy Twórcami 8)

 

Przypomnę tylko, że Sponsorem Głównym edycji 2015 jest nasz forumowy Kolega roofer a Patronem Medialnym Miesięcznik Astronomia

  • Like 7

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piękna i sprawna realizacja. Prowadzę Master of Processsing - konkurs z mniejszym rozmachem i trochę na innych zasadach - i wiem ile uwagi kosztuje nadzór i prowadzenie konkursu. Ale... Dobry regulamin i sprawne narzędzia internetowe znacznie to ułatwiają.

Sponsorzy też podnoszą rangę rywalizacji...a Jackowi udaje sie ich zdobywanie znakomicie.

Brawo Jacku. Myślę że pozostali Laureaci wszystkich edycji nie obrażą się jesli w Ich imieniu złożę Tobie i całej ekipie zarządzającej FA podziękowania za sprawne przeprowadzenie konkursu, fajne nagrody i generalnie duźo frajdy dla uczestników i JURORÓW!!!!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)