Skocz do zawartości

KALENDARZ Forum Astronomicznego


Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dotarł kalendarz dwa dni temu i wszystko oki.

ps. jak poniżej

9 godzin temu, Pawcio napisał:

 Jacek, na pewno nikt Ciebie nie obwinia za taką sytuację-raczej powinniśmy Ci podziękować i przeprosić za dodatkowe utrapienie na głowie...

Wesołych Świąt :)

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. EMIL - 1szt.
2. M. Rudy - 1 szt.
3. Zielu - 1 szt.
4. sp3occ - 1szt.
5. ggrzes - 1 szt.
6. Jacek 2 - 1 szt.

Halo, czy to już wszyscy poszkodowani ?

Narobiłem trochę dymu. Jako pośrednik mogłem sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, że drukujemy kalendarze FA w tej drukarni nie pierwszy raz.
Zasygnalizowałem że będzie jakieś 20% braków (choć myślę że przesadziłem)
 

Polityka drukarni jest następująca:
1. Oddają część kosztów
2. Robią dodruk (stycznia) i wysyłają każdą stronę, na wskazany przeze mnie adres.
3. Drukują nowe kalendarze i wysyłają na adres jak powyżej.
Jednak na tą chwilę mamy 7% bubli, nie sądzę żeby chcieli wznawiać druk dla tych biednych siedmiu sztuk. Raczej zwrócą jakiś procent kosztów.
Oczywiście w takim wypadku kasę przeleję na konta pokrzywdzonych.
Istotne w tej chwili jest to, żeby osoby które otrzymały wadliwy towar jak najszybciej (DO JUTRA) dały znać.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że wcześniej to było AŻ 6% a teraz jest TYLKO 7%. Bądźmy tak samo solidarni, jak w trakcie zapisów. Zawiniła tylko i wyłącznie drukarnia. W moim przypadku zwrot 34 pln za całość, bądź 2,61pln za 1 stronę nie wchodzi w grę (34:13). Najlepszym wyjściem,  moim skromnym zdaniem, będzie dosłanie brakujących stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich dwóch jeden jest na pewno OK. Drugi już trafił do ?obdarowanej? osoby a nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy jest kompletny. W piątek po południu będę wiedział czy wszystko jest jak należy. 

Ale w najgorszym wypadku dokonam ?wewnętrznej? podmiany egzemplarzy i nie będę marudził ;)

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok.

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam to powiedzieć, Wasze kalendarze były w porządku, do momentu kiedy założyłem konta na forum astronomiczne. Rzuciłem klątwę za to, że się nie załapałem na te wspaniałe kalendarze. Jak się dowiedziałem, że jedynie co, to mogę czekać na kalendarz 2019 powiedziałem - a żeby im te kalendarze powykręcało... długo nie trzeba było czekać! Na pogodę też rzuciłem klątwę, jak mi przejdzie to chmury się rozejdą. Pozdrawiam! ;-)

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietroo napisał:

Muszę Wam to powiedzieć, Wasze kalendarze były w porządku, do momentu kiedy założyłem konta na forum astronomiczne. Rzuciłem klątwę za to, że się nie załapałem na te wspaniałe kalendarze. Jak się dowiedziałem, że jedynie co, to mogę czekać na kalendarz 2019 powiedziałem - a żeby im te kalendarze powykręcało... długo nie trzeba było czekać! Na pogodę też rzuciłem klątwę, jak mi przejdzie to chmury się rozejdą. Pozdrawiam! ;-)

Już jakiś czas temu powinienem Ci odpisać. Niestety trochę się spóźniłeś z zapisem. Zapraszam w przyszłym roku. Chyba, że coś mi zostanie (ale tego nie mogę obiecać) w razie czego dam znać.

  • Like 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietroo napisał:

Muszę Wam to powiedzieć, Wasze kalendarze były w porządku, do momentu kiedy założyłem konta na forum astronomiczne. Rzuciłem klątwę za to, że się nie załapałem na te wspaniałe kalendarze. Jak się dowiedziałem, że jedynie co, to mogę czekać na kalendarz 2019 powiedziałem - a żeby im te kalendarze powykręcało... długo nie trzeba było czekać! Na pogodę też rzuciłem klątwę, jak mi przejdzie to chmury się rozejdą. Pozdrawiam! ;-)

Moje kalendarze jeszcze nie doszły... ale mam nadzieję, że po świętach przyjdą. Jeśli zechcesz to podzielę się z Tobą jedną sztuką ;)

PS.

Ale odczaruj te chmury w tej chwili, taka prośba :P

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Perseus napisał:

Moje kalendarze jeszcze nie doszły... ale mam nadzieję, że po świętach przyjdą. Jeśli zechcesz to podzielę się z Tobą jedną sztuką ;)

PS.

Ale odczaruj te chmury w tej chwili, taka prośba :P

Jak najbardziej skorzystam tej propozycji i baaardzo dziękuję za tak miły gest  :):):) Słowo się rzekło, będę zobowiązany te chmury jakoś odczarować  :P 

P.S.

Wyślij proszę w PW dane do przelewu, jeszcze raz dziękuję!

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZUJEMY SPRAWĘ REKLAMACJI.

Witam po świętach :)

Po złożeniu reklamacji w drukarni, mam następującą odpowiedź.

Za każdy kalendarz "Bez Stycznia" pokrzywdzony otrzyma zwrot części kosztów 20 zł. za jedną sztukę.
Nie wchodziłem w temat dodruku, mam świadomość tego, że uzbrojenie czterokolorowej maszyny do wydrukowania 8-10 sztuk jest trochę mało ekonomiczne.
Przelewów dokona sama drukarnia na wskazane przeze mnie konta.
Brakujący miesiąc w postaci PDF wyślę poszkodowanym w wiadomości pv. Myślę że w kolorowym punkcie ksero lub tym podobnym wydrukują taką stronę za kilka złotych.

Nie bardzo chcę szukać numerów Waszych kont w swojej historii więc poproszę o podanie ich na pv.

@Emil 1 szt. 20 zł.
@M.Rudy 1 szt. 20 zł.
@Alien 1 szt. 20 zł.
@sp3occ 1 szt. 20 zł.
@ggrzes 1 szt. 20 zł.
@pawelekw 2 szt. 40 zł.
@Jacek 2 2 szt. 40 zł.

Jeżeli chodzi o wysyłkę, to ostatnie egzemplarze dziś zostały wysłane (przed zapakowaniem sprawdziłem)

Osoby które mają u siebie po dwa stycznie. Muszą oczywiście bezzwłocznie przelać 20 zł. za każdy nadprogramowy miesiąc na konto fundacji charytatywnych 
:D

 

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i ile ma egzemplarzy z dwoma miesiącami styczeń. Może odstąpiliby tym co ich nie mają w ogóle. Dobre uczynki (nawet te odpłatne) mile widziane. :xmas:

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne podziękowania dla Perseus 'a , który odstąpił mi kalendarz! Można by rzec nawiązując do TCS, że jestem lucky loser'em :-) 

P>S Widzę, że teraz pojawiło się kilka sztuk, jeśli ktoś nie ma to polecam, kalendarz naprawdę piękny i wydany w małym nakładzie. Kiedyś kolekcjonerzy będą na kolanach się prosić, żeby dać dotknąć ;-)

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witajcie.

Czy wzorem ubiegłego roku będzie kalendarz na 2019 rok ? Materiału z astrofotografii miesiąca i nie tylko, jest pod dostatkiem. Jakie jest Wasze zdanie ?

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, sferoida napisał:

Jacku2 co Ty na to? Gorąco prosimy.

Bardzo gorąco :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milczałem do tej pory myśląc, że temat zostanie zapomniany.
Zastanawiam się nad sensem robienia kalendarza z kolejnymi oklepanymi obiektami które powtarzają się od kilku lat.
Z roku na rok coraz trudniej jest nie tylko zebrać wymagane minimum stu osób, ale również odpowiednią ilość materiału do kalendarza, że o nie zadowoleniu userów z rozmieszczenia zdjęć nie wspomnę.
Nie ukrywam, że nie bardzo palę się do kolejnej edycji kalendarza.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jacek 2 napisał:

 że o nie zadowoleniu userów z rozmieszczenia zdjęć nie wspomnę.

W malkontentów u nas coraz dostatniej...... :(
Może jednak? Fotografie są, Jolo zapewne kalendarium utworzy. Jak trzeba do pomocy chętni się znajda - np. ja....
Co ja biedny w domu i w pracy powieszę?????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jacek 2 napisał:

Nowych w sensie innych niż były dotychczas.

To znaczy?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jacek E. napisał:

To znaczy?

....zróbmy kalendarz ze zdjęciami fajnych dziewczyn gapiących się w niebo ?
A tak na poważnie, żeby kolejna edycja była atrakcyjna nie powinna raczej zawierać kolejnych zdjęć Andromedy, mgławicy Oriona czy Rozety.
Może jakaś inna szata graficzna by się przydała. Niestety nie mam na nią pomysłu, może ktoś z Was ?
Druk, skład, wysyłkę mogę wziąć na siebie. Dobór zdjęć i nowa szatę chętnie zostawię Wam.

  • Like 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)