Skocz do zawartości

KALENDARZ Forum Astronomicznego


Rekomendowane odpowiedzi

Super pomysł :) Ja się piszę! Chociaż wolałbym jednostronicowy, na cały rok. Z doświadczenia wiem, że z tych "jedna karta-jeden miesiąc" w ogóle nie korzystam, a szkoda, żeby mój wzrok na niego nie padał :)

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o VAT, faktury, formalności, urzędasów itp. to mogę to wziąć na siebie. Potrzeba jedynie kogoś kto by graficznie to opracował i możemy działać. Kwestię zaznaczenia wydarzeń astronomicznych też mogę załatwić, w końcu to ja jestem autorem kalendarza astronomicznego w mojej gazecie :)

  • Like 7

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Zwłaszcza że to made in Poland.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalendarza, co sądzicie aby brakującą 12-tą fotkę miesiąca umieścić zwycięzcę z konkursu Master of Processing edycji lato 2014. Edycja kończy się we wrześniu a w grudniu mielibyśmy już 12 gotowych fotek. Wtedy spokojnie na styczeń, bez opóźnień, mielibyśmy gotowy kalendarz FA.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe m13 ... A grudniowa za rok?

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej, jak dostaniesz kalendarz w lutym, to ile razy spojrzysz na fotkę, która będzie umieszczona w miesiącu styczeń ? Przy odbiorze kalendarza popatrzysz na styczeń, przełożysz kartkę na luty i powiesisz na ścianie. Z drugiej strony fotka z grudnia będzie musiała poczekać właśnie ten rok :- 

Takie jest moje zdanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A grudniowa za rok?

Panowie - nic się nikomu nie stanie, że nie będzie miał kalendarza od 1 stycznia a chodzi o to aby uhonorować zwycięzców od stycznia do grudnia i tyle - przepraszam AŻ TYLE 8)

A grudniowa zwyciężczyni 2014 Kolego g.b. będzie znana już w pierwszej sekundzie 06.01.2015 roku - nie za rok ;)

Przy dobrej organizacji około 10 - 15 stycznia 2015 kalendarze FA powinny być u nas.

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ??? Startujemy z projektami ????? 8)

Początek + 12 kart

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mąż kuzynki mojej żony ma firmę zajmującą się nadrukiem na koszulki, drukiem ulotek, naklejek itd... oraz kalendarzy... Mogę pogadać z nim. Może zrobi to taniej, po kosztach, dla nas. Musze tylko wiedzieć na co się decydujemy, tzn. jaki rozmiar i czy w formie plakatu czy wielostronnicowego kalendarza.

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym, by zrobić różne, przeróżne projekty. I plakatów  i osobno każdy miesiąc a projekt wybierzemy przez głosowanie :P.

Jeśli każda strona osobno to myślę że A3 byłby najlepsze to jest o 42x29,7cm. 

To co tyle czasu to projekty dajemy do końca Sierpnia? :>

Lornetka DO Silver III 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też głosuję za kalendarzem z osobnymi kartami dla każdego miesiąca. Na projektowaniu zupełnie się nie znam, ale wg mnie warto by było pokazać nie tylko laureatów ale tak jak na forum - pierwszą piątkę (oczywiście z zachowaniem proporcji) żeby pokazać, że astrofoto to nie tylko galaktyki i mgławice, ale też planety, Słońce, Księżyc a nawet astropejzaże. Fajnie to pokazuje nasz konkurs.

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie całą piątkę na każdym zdjęciu, czasami może być 5 zdjęć, a czasem jedno, to już wykażą projekty. to co A3. I jeszcze jedna sprawa, bo tu by były karty 2-stronne. To jak już chcecie  1 Stronę zrobić  z logo FA, a miesięcy jest 12. To mamy 13 stron, jedna strona jest w tym momencie nie wykorzystana.. Bo musi być 7 kartek Co tam chcielibyście umieścić? :>

Lornetka DO Silver III 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada tyle pomysłów co do formy realizacji, że chyba najlepszym wyjściem jest rzeczywiście prezentowanie ich w formie projektów. Wtedy widać jak na dłoni, jak to się będzie prezentować. I wtedy możemy podjąć decyzję np ankietą, który projekt wykorzystać :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciężko teraz zaprojektowac kalendarz w formie plakatu, gdy mamy tylko połowę zdjęć. A wg mnie w 80% wygląd tego plakatu głównie będzie zależał od zdjęć, ich wielkości i rozmieszczenia, a nie od ogólnego "layout'u". Nie da się teraz zaprojektować tej wersji kalendarza.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję taki układ i na jego bazie projekty :)

 

1. Pierwsza strona o wymiarach 50x39 cm (zmierzyłem firmowy MW)  - Logo FA z rokiem czyli 2015 na tle strony FA i pod spodem rozmieszczone fotografie ze zlotów (wydarzenia)

 

post-476-0-62423100-1404809870_thumb.jpg

 

2. Poszczególne miesiące (12 kart) - Fotografia miesiąca ewentualnie + 1, 2 miejsce z imieniem i nazwiskiem Autora/Autorów (w zależności od rozmieszczenia w polu na foto). Pod spodem miesiąc z wydarzeniami i mały poprzedni i następny. (Nie patrzcie na kolory samego kalendarza sfotografowałem swój firmowy - chciałem układ pokazać)


post-476-0-24388400-1404816628_thumb.jpg

 

Co Wy na to ???? ?????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona mocno biesiadna .....

Marcin to tylko dla ,,jajek"  ;)  - mniej więcej o wygląd (układ graficzny) mi chodziło - można grupowe kończące zloty, można miniaturki wszystkich konkursowych, można .....

Jeśli mogę coś zasugerować (z doświadczenia bo wykonuję dla CSMW) drukarnie żądają najczęściej w programie Corel i rozdzielczość tła 1 strony minimum 300 - najlepiej 600 dpi. Fotografie tak samo.

To jest tylko poglądowy wzór z wymiarami najczęściej stosowanymi i formą układu. Proszę to uwzględnić - ja nie daję swojego projektu na konkurs.

Muszą być ustalone określone ramy, wokół których będziemy się poruszać :) To nie treść - to forma ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na projekty chyba troszkę za wcześnie,to kiepski okres,ludzie raczej inwestują swój czas w wypoczynek,choć sam mam taki projekt w głowie,to niestety nie mam pojęcia jak włożyć go do komputera.Będę próbował zrobić to z czyjąś pomocą,może się uda,tymczasem proponuję odłożyć projekty na inny termin.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Będę próbował zrobić to z czyjąś pomocą,może się uda,tymczasem proponuję odłożyć projekty na inny termin.

Michał - służę pomocą :)

Każdy termin jest dobry, projekt nie wyparuje z tematu  ;)  - wbrew pozorom ten cholerny czas Strasznie popitala ..... :-[

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - służę pomocą :)

Każdy termin jest dobry, projekt nie wyparuje z tematu  ;)  - wbrew pozorom ten cholerny czas Strasznie popitala ..... :-[

Jak zawsze Jacku masz rację,a z tym projektem to pogadamy przy najbliższej okazji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferowaną pomoc.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)