Skocz do zawartości

Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dzisiaj jest światowy dzień orgazmu.
Według światowej sławy seksuologów trwa on u kobiet 4 razy dłużej niż u mężczyzn.... To dokładnie tak jak z parkowaniem samochodu...........

  • Like 2
  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za siedmioma morzami, za siedmioma rzekami, za siedmioma lasami, za siedmioma górami, za siedmioma pustyniami żyła piękna mała dziewczynka która pewnego razu wyszła przed domek i powiedziała:

K..a jak ja mam do miasta daleko.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wysłaniu teleskopu Hubble'a w kosmos okazało się że jego zwierciadło główne obarczone jest poważną wadą. Wklęsłość na krawędziach zwierciadła głównego jest o 2/1000000 cm mniejsza niż zakładano. Część światła ogniskowała się w innym punkcie niż powinna. Powodowało to powstanie abberacji sferycznej. Ekipa Hubble'a była załamana. Stracili jakąkolwiek nadzieję. Pracę trwały 10 lat i pochłonęła ona 2,8 mld dolarów, a na koniec okazało się, że Hubble jest uszkodzony. Wysłano misje w celu wymiany kamer na takie które uwzględnią abberacje sferyczną. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a teraz możemy cieszyć się idealnie ostrymi zdjęciami.

Prześmiewczy obrazek pokazujący wygląd obiektów widzianych przez uszkodzony teleskop Hubble'a:

gdgdgd.jpg.e6c9dc348d4f6cdab30c8df9aff7c6cc.jpg

  • Like 1

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz w mordę.... Co tu zrobić by nie umrzeć???? Moje prochy nigdy spokoju z żalu nie zaznają :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DarX86 napisał:

Trzeba po prostu mówić prawdę. Jednak wtedy śmierć może nadejść szybciej niż się spodziewacie... 

Tak - jak nie od krzyku to z otrucia :))
Najgorsze jest to, że kosmetyki i szmaty, torebki oraz buty są OK a astrogratki BEEEEEE :(

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie w testamencie każdy forumowicz wpisze, że w przypadku śmierci wszystkie jego astrograty zostaną przekazane społeczności forum, żeby się nie marnowały:P

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę przepisywał nikomu nic a jak odejdę z tego świata jak będę chciał, ale to ode mnie nie należy, kiedy odejdę a jeśli by tak było jak będę duchem, będę miał darmowe kino pełne śmiechu jak będą się bić:)), co komu się należy w systemie ful HD na żywo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spotkało się trzech Żydów. Wino,koszerna wódeczka,pejsachówka..... Posiedzieli,pokłócili się trochę, obgadali biznesy, kulturalnie się pożegnali i poszli.      Spotkało się trzech chrześcijan . Piwo, wino, wódeczka, koniak.....  Posiedzieli pogadali, dali sobie po ryju, potem się przeprosili, wycałowali i poszli.    Spotkało się trzech Islamistów. Ani grama alkoholu. Ostrzelali autobus, uprowadzili samolot, szkołę wysadzili .... Oto do czego doprowadza abstynencja .:))

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykają się na Księżycu Amerykanin, Rosjanin i Polak. Wielce zdziwieni swoim widokiem zaczynają się wzajemnie wypytywać skąd się tu wzięli.

- ja przyleciał here w Apollo, and then the Eagle is landing - zaczyna Amerykanin.

- mnia prywiózł tutaj Sajuz! - odpowiada Rosjanin.

- hej Polak, and you? How did you przyleciałeś here??

- a jaaa kur.. yp! wracam z wesela!

  • Like 3

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis z mojego astro-dziennika, z czasów tuż po zakupie Synty 12

M57 Ma dobry kontrast, w okularze GSO 30mm dostrzec można delikatny zarys pierścienia. Z kitowym kellerem 10mm obraz jest mniej wyraźny. Po założeniu kitowego barlowa x2 i kellera ujrzałem piękną strukturę pierścienia. Był to zachwycający widok, mgławica rozciągała się na prawie całe pole widzenia. Trochę dziwiłem się jak tak słaby barlow i okular mogą dawać tak wspaniałe obrazy. Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę z tego że podziwiam rozogniskowaną gwiazdę. 

 

  • Like 4
  • Haha 3

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza misja załogowa Amerykanów  na Marsa. Dolecieli, w euforii próbują wyjść na zewnątrz , a tym czasem Marsjanie zaspawali im właz. Kilka dni minęło zanim udało im się wydostać. Mocno poirytowani pytają Marsjan dlaczego tak zrobili. Na to Marsjanie - mamy taki zwyczaj, zawsze jak ktoś przylatuje to zaspawujemy właz dla żartów, dodając- jak byli Polacy, to nie mieli do nas żalu, jeszcze dostaliśmy prezent. Na to Amerykanie- byli tu Polacy?! Jeszcze Wam prezent dali, jaki?! Na to Marsjanie - jakiś wpier... l, ale wszyscy dostali.

  • Like 2

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na łożu śmierci leży staruszek ? kochany mąż, ojciec i dziadek. Dookoła zebrała się cała rodzina. Żona, wszystkie dzieci, wnuki oraz kilkoro prawnucząt. Wszyscy w milczeniu wpatrują się w sufit tudzież w podłogę, czekając na zbliżającą się chwilę? Nagle ciszę przerywa dziadek i rzecze: ? Zdradzę wam swój największy sekret? Ja naprawdę nie chciałem się żenić i zakładać rodziny. Miałem wszystko: szybkie samochody, piękne kobiety, sporo przyjaciół i kasę na koncie. Ale pewnego wieczoru znajomy rzekł do mnie: ? ?Ożeń się i załóż rodzinę bo nie będzie ci miał kto podać szklanki wody, kiedy będzie ci się chciało pić na łożu śmierci.? Od tego momentu słowa te nie dawały mi spokoju. Postanowiłem radykalnie zmienić swoje życie i ożenić się. Skończyły się wyskoki z kolegami na piwo. Teraz wyskakiwałem tylko do nocnego po gerberki dla was, dzieci moje. Wieczorne dyskoteki z dziewczynami, zamieniły się w wieczorne oglądanie seriali z żoną? Pieniądze z konta zostały przelane na fundusze inwestycyjne dla was kochane dzieci. Swawolne dni sprzed małżeństwa odeszły jak wiatr. I teraz, kiedy leżę na łożu śmierci, wiecie co?

? Co? ? wszyscy zdumieni wpatrują się w staruszka.

? Nie chce mi się pić! 

  • Like 5
  • Haha 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno z życia wzięte.

Znajomi mają dzieci, dziadka na wsi i psa. 

Pojechali do dziadka z wizytą. Dziadka w domu nie było, pojechał coś załatwić.

Pies chciał wyjść na ogród, to go wypuścili jak to robili już wcześniej.

Po pewnym czasie pies wraca z królikiem w zębach, królik nie żyje.

A dziadek chodował królika, tak towarzysko, nie w celach konsumpcyjnych.

Co robić, dziadek zaraz będzie w domu... Królik nie miał żadnych widocznych ran więc na szybko zrealizowali pierwszy pomysł jaki wpadł im do głowy, wstawili martwego królika do klatki.

Niedługo póżniej dziadek wrócił do domu. Po pewnym czasie zauważyli, że dziadek coś pobladł, zrobił się jakiś dziwny.

Pytają go, co się stało?

Dziadek na to: chyba coś jest ze mną nie w porządku mentalnie.

Dlaczego pytają, żle się czujesz?

Dziadek na to: Nie, ale wczoraj zdechł mi królik i pochowałem go w ogrodzie. A przed chwilą znalazłem go w jego klatce...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)