Skocz do zawartości

Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

To nadaje się tylko do tego działu! :) 

Wczoraj chmurki rozeszły się i około 20.00 rozpocząłem sesję. Około 22.00 zmiana kadru i łapanie kolejnych fotonów. Po północy obiekt uciekł, a ze pogoda dopisywała przestawiłem jeszcze raz teleskop na kolejny obiekt. 30 klatek po 480s powinno być ok. Tym razem zostawiłem wszystko i poszedłem spać bo rano trzeba wstać do pracy. Przebudziłem się około 2.30 sprawdzam na telefonie wykres prowadzenia - super. No to na drugi bok i spać. Rano przed pracą poszedłem do obserwatorium wyłączyć kompa i zamknąć dach. Teleskop był już zaparkowany zgodnie z tym co miał zadane. Po pracy siadam przy kompie, otwieram folder "sesja" i... Jeszcze raz, otwieram folder "sesja"... Pusty! Co jest grane?! Pewnie już się domyślacie. Nie wcisnąłem "START". :) 

Teraz możecie się śmiać. :) 

  • Like 5

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

To nadaje się tylko do tego działu! :) 

Wczoraj chmurki rozeszły się i około 20.00 rozpocząłem sesję. Około 22.00 zmiana kadru i łapanie kolejnych fotonów. Po północy obiekt uciekł, a ze pogoda dopisywała przestawiłem jeszcze raz teleskop na kolejny obiekt. 30 klatek po 480s powinno być ok. Tym razem zostawiłem wszystko i poszedłem spać bo rano trzeba wstać do pracy. Przebudziłem się około 2.30 sprawdzam na telefonie wykres prowadzenia - super. No to na drugi bok i spać. Rano przed pracą poszedłem do obserwatorium wyłączyć kompa i zamknąć dach. Teleskop był już zaparkowany zgodnie z tym co miał zadane. Po pracy siadam przy kompie, otwieram folder "sesja" i... Jeszcze raz, otwieram folder "sesja"... Pusty! Co jest grane?! Pewnie już się domyślacie. Nie wcisnąłem "START". :) 

Teraz możecie się śmiać. :) 

Ciekawe to sprawdzenie prowadzenia w telefonie .  Czasem tak jest że coś pójdzie nie tak . Trochę szkoda . Teraz ma niby być parę dni mroźnych z akcentem odsłoniętego nieba . Myślę że spokojnie nadrobisz straconą sesje . ( Bałem się że ktoś ci dmuchnął sprzęt na szczęście był to  lokalny problem hi) 

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro teleskop sam śledzi obiekt to i sam powinien start wciskać :)

A mi się dzisiaj śniło, że na teleskopy.pl jest przecena na maki 150 ota z rocznika 2017 i że kosztują 1249 PLN :D

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szdom1 napisał:

To nadaje się tylko do tego działu! :) 

Wczoraj chmurki rozeszły się i około 20.00 rozpocząłem sesję. Około 22.00 zmiana kadru i łapanie kolejnych fotonów. Po północy obiekt uciekł, a ze pogoda dopisywała przestawiłem jeszcze raz teleskop na kolejny obiekt. 30 klatek po 480s powinno być ok. Tym razem zostawiłem wszystko i poszedłem spać bo rano trzeba wstać do pracy. Przebudziłem się około 2.30 sprawdzam na telefonie wykres prowadzenia - super. No to na drugi bok i spać. Rano przed pracą poszedłem do obserwatorium wyłączyć kompa i zamknąć dach. Teleskop był już zaparkowany zgodnie z tym co miał zadane. Po pracy siadam przy kompie, otwieram folder "sesja" i... Jeszcze raz, otwieram folder "sesja"... Pusty! Co jest grane?! Pewnie już się domyślacie. Nie wcisnąłem "START". :) 

Teraz możecie się śmiać. :) 

 Miałem podobne zdarzenie,ale z racji tego,iż uprawiam wizual wyglądało ono inaczej.

Wybraliśmy się prawie całą słupska grupą na naszą miejscówkę,dojechaliśmy na miejsce,rozłożyliśmy teleskop,idę do samochodu po walizkę z okularami,a tu niespodzianka,walizki brak.Mina moja i grupy - bezcenne.

Na szczęście miejsce obserwacji jest dosyć blisko miasta,bo tylko 10 km.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, astrobonq napisał:

A mi się dzisiaj śniło, że na teleskopy.pl jest przecena na maki 150 ota z rocznika 2017 i że kosztują 1249 PLN

Bo tyle powinien kosztować...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żona mi opowiedziała :

Wchodzi facet do knajpy i zaczyna od pytania do kelnerki:

- jakie jest hasło do Wi-Fi?

- najpierw trzeba coś zamówić. ..

- to kawę proszę. .. to jakie jest to hasło? 

- "najpierwtrzebacoszamowic" bez spacji i polskich czcionek ....

:))

 

  • Like 3
  • Haha 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jechałam dziś busem i usiadłam koło pewnej starszej pani. Ta od razu zaczęła mi opowiadać, że teraz jest zmiana pogody, bo zmienia się kwadra Księżyca. Potem opowiadała, że ma jakiś kalendarz księżycowy, dzięki któremu wie kiedy sadzić a kiedy zbierać, w ogóle dowiedziałam się, że według tego kalendarza fazy Księżyca mają swoje specjalne nazwy i tak, jest kwadra liścia (nów), owocu (I kwadra), korzenia (pełnia) i uprawy (III kwadra). Potem jeszcze zaczęła mi mówić jak robi różne naturalne odżywki do włosów, ale musiałam już wysiadać :P Nie powiem, pozytywna kobieta, i humor też mi poprawiła tymi opowieściami :))

  • Like 6

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki w astronomii,paniom trzeba pomoc !

 

32455146_633086560417122_6061492580409933824_n.jpg.99775e809debd096bb113a90ec3dc158.jpg

  • Like 4
  • Haha 3

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszane w Internecie... 

___

25 maja 2018 roku
- Dzień dobry! - słyszę w słuchawce. 
- Dzień dobry, w czym mogę pomóc? 
- Wczoraj wieczorem przechodząc koło pana biura zrobiłem kupę ? rzecze mężczyzna. 
- Co? - pytam nie będąc pewien, czy dobrze zrozumiałem. 
- Na trawniku, po lewej stronie od wejścia. Postawiłem takiego średniej wielkości balasa ? wyjaśnia mój rozmówca spokojnym cierpliwym głosem.

Z telefonem przy uchu wychodzę z biura i patrzę na trawnik. Rzeczywiście dwa metry od wejścia do mojego biura leży brązowy balas. Obok niego kawałek brudnej serwetki. Rozglądam się wokół w obawie czy to nie jakaś prowokacja. Ludzie przechodzą jednak obojętnie i nikt nie patrzy w moim kierunku. 

- Bardzo brzydko się pan zachował ? oceniam mojego rozmówcę. - Dzwoni pan, żeby przeprosić, czy może zapytać kiedy może pan posprzątać? - dopytuję. 

- Nie w tym rzecz ? odpowiada mężczyzna. - Dziś weszły nowe przepisy dotyczące danych osobowych. RODO. Słyszał pan o tym? 

- Tak. Byłem nawet na szkoleniu ? przyznaję nie bardzo wiedząc do czego mój rozmówca zmierza.
- To świetnie ? głos w słuchawce stał się bardziej ożywiony i trochę weselszy. - Nie muszę więc panu tłumaczyć czym są dane osobowe?

- Są to wszelkie informacje, dzięki którym bezpośrednio lub pośrednio można zidentyfikować osobę ? odpowiadam coraz bardziej zaintrygowany tą dziwaczną rozmową. 

- Czy po stolcu można zidentyfikować osobę? ? pyta niespodziewanie mój rozmówca. - Gdyby ktoś popełnił przestępstwo i zostawił na miejscu zbrodni swoją kupę to czy policja robiąc badania DNA mogłaby ustalić kim jest ta osoba? - uzupełnił pytaniem pomocniczym, o które wcale nie prosiłem.

Patrzę na leżącego w trawie balasa i z trudem przełykam ślinę. 

- Sądzę, że tak...
- W rozumieniu Rodo mój stolec jest daną osobową ? ucieszył się mężczyzna w słuchawce. - Dopóki leży na pańskim trawniku jest pan administratorem moich danych osobowych. 

Podrapałem się po głowie nie wiedząc co powiedzieć. 

- Tak czy nie? - usłyszałem w słuchawce. 
- No chyba tak... - przyznałem niechętnie. 
- Mam prawo do przenoszenia danych ? głos mężczyzny stał się jeszcze bardziej pogodny. 

- Wykonując prawo do przenoszenia danych osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania, by dane osobowe zostały przeniesione przez administratora bezpośrednio innemu administratorowi ? wyszeptałem zdanie zapamiętane ze szkolenia. - O ile jest to technicznie możliwe ? dodałem z nadzieją w głosie.

- Weźmie pan łyżkę i słoik, zgarnie mój stolec z trawnika i zaniesie do laboratorium, które jest po drugiej stronie ulicy ? usłyszałem w słuchawce. - Potrzebuję zrobić badanie kału, a nie bardzo mam czas by dziś podjechać do przychodni.

- Czy pan sobie jaja ze mnie robi!? - wykrzyknąłem do słuchawki. 

- Jeśli pan jako administrator moich danych osobowych będzie stwarzał przeszkody złożę skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ? zagroził mężczyzna. - Wie pan jak wysokie są kary?
Rozejrzałem się nerwowo po ulicy, otarłem pot z czoła. 

- Za chwilę wyślę panu smsem swoje imię i nazwisko wraz ze zgodą na administrowanie moimi danymi dla potrzeb przeniesienia moich danych osobowych z trawnika do przychodzi ? usłyszałem w słuchawce. - Miłego dnia.

Mój rozmówca rozłączył się, a telefon zawibrował w mojej ręce. Otrzymałem sms. Wszedłem z powrotem do biura. 

- Coś się stało? - zapytała zaniepokojona sekretarka. 
- Wszystko w porządku ? odpowiedziałem spokojnym głosem. - Mamy łyżkę i słoik?

  • Like 3
  • Haha 6

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak to się robi na Księżycu.

 

34413048_1954498731292286_3819749342453956608_n.jpg.60d0e7c9ac8997f73d10cee60ba1fdb6.jpg

  • Like 3
  • Haha 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 22:54, DarX86 napisał:

Nie wiedziałem gdzie wrzucić, to dodam tutaj. Nie sprzątnąłem swojego stoliczka przed ostatnimi opadami i trochę stracił  na sztywności :)) Położyć na nim laptopa czy nie położyć... :) 

Jak chcesz, by tak samo wyglądał, to owszem :diablatko:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

  • Haha 4

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Ciekawska napisał:

Zawsze mnie bawi ten filmik :))...

To coś mówi o naturze kobiecej  :klapouchy:

  • Haha 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)