Skocz do zawartości

Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Oboje świecili. Są nawet przypuszczenia, że śmierć Piotra Curie była pośrednio spowodowana chorobą popromienną i wynikającymi z niej zaburzeniami uwagi.

Tylko że to wcale nie jest wesołe :nuke:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

37864337_303891696850958_100977580231884800_n.thumb.jpg.70c15825c240a1cf21c014ee24c4e9d4.jpg

  • Like 2
  • Haha 5

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Panasmaras napisał:

Eee, powinien był powiedzieć "americana con latte" i by dostał to, co chciał. A w zależności od lokalu, również "flat white" mogłoby zadziałać jak trzeba ;)

A czy zadziała też "astrofotografica con dark a la bias"? 

  • Like 1

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2018 o 16:17, DarX86 napisał:

Mi nie za bardzo do śmiechu, ale wrzucę tu. Mój tel dziś postanowił zostać latawcem, lecz mu nie wyszło...
 

Mnie też Xpereia niedawno latała,spadając nabiła sobie bardzo delikatnego niemal niewidocznego"guza" i kaput :( Niestety,leciusieńkie pęknięcie na froncie i dotyk nie działa,delikatne te smaty Sony,Szajsung spękany w pajęczynę nadal żyje normalnie.Co tam dzięki stłuczce będę miał nowego XZ,bo po prostu lubię Soniaki i tyle.

DarX nie dam lajka bo nie lubię jak się trzaskają telefony,nie ważne moje czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marianowski napisał:

Mnie też Xpereia niedawno latała,spadając nabiła sobie bardzo delikatnego niemal niewidocznego"guza" i kaput :( Niestety,leciusieńkie pęknięcie na froncie i dotyk nie działa,delikatne te smaty Sony,Szajsung spękany w pajęczynę nadal żyje normalnie.Co tam dzięki stłuczce będę miał nowego XZ,bo po prostu lubię Soniaki i tyle.

DarX nie dam lajka bo nie lubię jak się trzaskają telefony,nie ważne moje czy nie ;)

Mi poleciał z tarasu czyli z 4m na kostkę betonową. O dziwo działa, strach go dotykać bo i "zadziory" są na szkle, ale chociaż nie muszę na biegu kupować tylko na spokojnie :)

No i ostatnio jak w urzędzie wyciągnąłem żeby coś policzyć, dziwnie się pani patrzyła jak zobaczyła jego stan :)) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacek 2 napisał:

Ja chcę ten teleskop. Może uda mi się znaleźć koronę północy :)

Jacek, weź rutinoscorbin - coś Cię bierze. Było słychać na końcu...

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)