Skocz do zawartości

Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

- Puk, puk.

- Kto tam?

- ABW.

- Nie wierzę!

- My właśnie w tej sprawie.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie wiem czy sie z tego smiac, czy plakac, ale znalazlem tekst w zabawny sposob nawiazujacy do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Autorem jest Mariusz Czykier.

 

 

 

Ponieważ mało kogo w tym kraju obchodzi Konstytucja, ale za to wszyscy się znają na piłce nożnej, podjąłem próbę zobrazowania bieżących problemów z perspektywy boiska.

Sytuacja zatem wygląda mniej więcej tak:

Naród dostał zaproszenie na mecz. Bilety były za darmo, ale i tak przyszła niespełna połowa widzów. Większość stwierdziła, że dla krajowych rozgrywek szkoda się odrywać od grilla i Złotopolskich.

Zaraz po pierwszym gwizdku okazało się, że sędzia gra razem z jedną z drużyn - część kibiców się rozpromieniła. Druga krzyknęła, że to niezgodne z przepisami. Na czym, jak na czym, ale na harataniu w gałę się znają. Zostali zignorowani.

Chwilę później wyszło na jaw, że drużyna faworytów nie jest zainteresowana kopaniem piłki, tylko kopie przeciwników - jej kibice zawyli z radości. Drużyna przeciwna postanowiła zwrócić się do komisji dyscyplinarnej.

To się nie spodobało faworytom, którzy wykombinowali, że skoro mają już sędziego, to powinni mieć też własną komisję dyscyplinarną - kibice faworytów wpadają w euforię. Kibice drużyny przeciwnej ustawili się przy budkach z piwem i założyli Komitet Kolejkowy. Sytuację na boisku relacjonują metodą na głuchy telefon, jednocześnie się modląc, żeby nie zabrakło prądu, bo kiełbaski wystygną.

Faworyci jednostronnie ustalili, że skład komisji dyscyplinarnej należy ustalić na boisku. W związku z tym wrzucili na murawę kilka dodatkowych piłek. Druga strona podniosła larum, że tak nie wolno. Zabrano jej sznurowadła.

Część kibiców wyszła przed stadion, argumentując, że nie taki mecz przyszli oglądać. Na ich miejsce przywieziono autokarami innych. Nie mają co prawda pojęcia o co chodzi i jakie są reguły, ale za to zajebiście skandują bojowe hasła. To wystarczy.

Chwilowo sytuacja jest taka:
- Nadal nie ustalono, w jaką grę będzie mecz, który się już rozpoczął.
- Ci, którzy przyszli kopać piłkę stoją bezradnie, niektórzy na znak protestu rzucają butami. Niektórzy celnie.
- Po boisku kręci się parunastu zawodników, którzy w ogóle nie mają pojęcia, co tam robią, ale na wszelki wypadek podają piłki i czują się ważni. Tych łatwo rozpoznać, bo wszyscy mają '15 na plecach.
- Sędzia raz gra z faworytami, a raz udaje, że szuka gwizdka, bardzo nie chcąc go znaleźć.
- Komisja dyscyplinarna złożyła do komisji dyscyplinarnej wniosek o ustalenie, ile członków liczy komisja dyscyplinarna.
- W międzyczasie drużyna faworytów postanowiła zaorać boisko i polać wodą. Chwilę wcześniej wpadła na pomysł, że dla wyrównania szans oni w tym gnoju będą grać w gumiakach, a pozostali w korkach bez sznurówek - kibice faworytów pieją z zachwytu.

Istnieje podejrzenie, że przy wyjściu ze stadionu ustawiają się już patrole UEFA, które będą kasować za bilety. Prawdopodobnie już się połapali, że dawali dotację na futbol, a Polacy urządzili sobie MMA.

Stay tuned, bo sytuacja jest rozwojowa. Póki co jest jeszcze za mało gnoju, ale trwają w tym obszarze bardzo intensywne prace...

  • Like 7

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich członków FA, a w szczególności dla Administratorów, Moderatorów Globalnych oraz pospolitych użytkowników - nie wiadomo czemu - tytułowanych Userami mikołajkowy prezent ode mnie.

Stylowy sweterek na każdą okazję. Niech każdy z Was zanuci sobie ulubioną melodię...:nutki:

Pozdrawiam:yes:
sweterki_sw02.jpg.70da2e6d8606f4271f83f2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dziki1 napisał:

...Niech każdy z Was zanuci sobie ulubioną melodię...:nutki:

Pastuszkowie, przybywaaajcie...yoda.jpg.35b4dcfc1572c3a19fa6833654bd8eb

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dziki1 napisał:

Pod parlament podążaaajcie...

To wcale nie jest śmieszne :-(((

  • Like 3

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki1 zamilkł w zadumie, więc może dla rozładowania nastroju dowcip przedwojenny państwowotwórczy. Opowiadał mi go w tej wersji mój Ojciec, rówieśnik odrodzonej Polski, wychowany w kulcie "Dziadka":

Kto i czym rozsławił imię Polski?

Konopacka dyskiem,

Kiepura pyskiem,

Bogusławski trupą,

Piłsudski ....

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam suchara:

Newton, Einstein i Pascal grają w chowanego w niebie.

Einstein kryje.

Pascal schował się za chmurką a Newton na chmurce narysował kwadrat o wymiarach 1 metr na 1 metr i w nim stanął.

Einstein się odwraca i od razu krzyczy: Newton! Widzę Cię!

Newton na to: Nieprawda! Bo ja jestem jeden Newton na metr kwadratowy, czyli PASCAL!

;-D

  • Like 2

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. A najśmieszniejsze jest to, że jak to przeglądałem to moja żona to też widziała. Uśmiała się do łez. Nagle mina jej poważnieje, jej wzrok przeszywa mnie na wylot i wycedziła przez zęby. "NIE DENERWUJ MNIE". :5640dc6e20115_02Laugh:

  • Like 5
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowo  ( tym razem Panie):5640dc6dbc8ce_01Smile:

Dwie piękne kobiety prowadzą pogaduszki noworoczne. W końcu jedna zadaje pytanie koleżance:
- Aniu, jak spędziłaś Sylwestra ?
- Sam zszedł - odpowiada rezolutna Anna.

I jeszcze niewinny gif-ik z zapytaniem:
Czy tylko ja tak mam ?...
1449422104_by_brokenMan_inner.gif.25d7c4

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://olx.pl/oferta/teleskop-sky-wather-f114-d500-dc-plus-soczewek-CID767-IDdHgoL.html#5cac64e5b0

 

Wrzucę bo tylko tu się to nadaje :-) -> cena okazyjna hihihi

 

Jest takich więcej....

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/teleskop-sky-wather-f114-d500-dc-plus-soczewek-CID767-IDdHgoL.html#5cac64e5b0

 

Wrzucę bo tylko tu się to nadaje :-) -> cena okazyjna hihihi

 

Jest takich więcej....

Oferta z Andrychowa, toż to zaraz koło mnie [emoji14]

Wysłane z Tapatalka

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie śmieszne,ale za to fajne.

Deser po obiadku,zgadnijcie co to jest ?

Dodam tylko,że nie ma tam frytek,ani jajka.

Ps.Sam zrobiłem.

12662452_1521144208181898_3076906351300482581_n.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SZKLARZ napisał:

Może nie śmieszne,ale za to fajne.

Deser po obiadku,zgadnijcie co to jest ?

Dodam tylko,że nie ma tam frytek,ani jajka.

Ps.Sam zrobiłem.

12662452_1521144208181898_3076906351300482581_n.jpg

Nie wiem ale samo szkiełko nie wyglada na FMC :) 

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)