Skocz do zawartości

Parametry zestawów Grup Obserwacyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Za zgodą autora zmodyfikowałem treść pierwszego posta w wątku o tabelkę z parametrami zestawów zaproponowanych przez użytkowników do Grup Obserwacyjnych

 

W pierwszym poście tego wątku będę starał się na bieżąco aktualizować tabelkę przedstawiającą dla porównania parametry ich zestawów zaproponowanych do obserwacji w grupach. Jeśli jakieś przedstawione tutaj dane są błędne, albo ktoś nie chce być obecny w tym miejscu prosiłbym o informację.

 

 

Użytkownik          Zestaw                                     FOV        Skala       Typ

 

jolo                TS APO 130/910 0.79x                       85'x63'    1.0"/px     mono, LRGBHaOiiiV

JacekErbel          APO 90/600, SBIG ST-2000XCM                68'x51'    2.5"/px     color

Alien7101           newton 200/800, Atik314E                   28'x20'    1.2"/px     mono, LRGBHaOS

tranox              ED 80/400, DSI III Pro                     75'x36'    3.3"/px     mono,  LRGBHa

sferoida            APO 90 f/6.2 AFR 0.8x, Atik383L+           140'x104'  2.5"/px     mono, LRGBHa

kenny               APO 90/600, Atik383L+                      104'x77'   1.9"/px     mono, LRGBHaOS

 

 

Do wątku tego również zapraszam na wszelkie dyskusje czysto sprzętowe.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Poniżej oryginalna treść wiadomości, z poważaniem, moderator.

 

 

 

 

Witam - mam na imię Jacek :)

Mieszkam nad samym morzem i pogoda mnie nie rozpieszcza, natomiast mój sprzęt tak - Urlopu ma bezliku.

Jednak gdy już utrwali się jakieś wyżycho szczególnie w wiosennej lub jesiennej porze to przejrzystość powietrza, że klękajcie narody + dość ciemna miejscówka może spowodować nazbieranie niezłego materiału.... :)

 

Mój aktualny setup to od niedawna kamerka SBIG ST-200XCM - czyli kolorek. + triplecik apo 90/600

Dodatkowo posiadam filterek H-alpha 35 nm. I duuuużo dobrych chęci jako początkujący :)

Według wyliczeń Kolegi Jolo pole widzenia - SBIG2000 @ 600mm - 68?x51?, 2.5?/px

 

Tak to wygląda w realu na przykładzie M13 5x400s.:

Pole widzenia.jpg

 

Do składania materiału będę używał programu PixInsight Core, który najlepiej z testowanych radzi sobie z kolorowym sensorem.

Może są chętni do współpracy ???? Założymy wtedy nowy ,,spódzielniany" wątek ??? A może już powinienem założyć ???

Najwyżej Mod będzie miał robotę i wydzieli :)

 

To cóż - znajdzie się Ktoś o podobnym polu widzenia nieba z innych części kraju... a może z zagramanicy  ::) ??? :)

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

.....Będziemy łykać drobnicę na śniadanie :)

Jak młode rekiny żaby :D

A do mnie nikt nie chce dołączyć :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja mam podobne, ale z M27 się nie wyrobilem.

IC 63 ::) ??? :)

Ja kolor

Albo strzelmy klasykę... Porządnych Plejadek mi brakuje ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Domyślam się że temat zarezerwowany jest wyłącznie dla posiadaczy kamer CCD, posiadających wiedzę na odpowiednim poziomie i dysponujących dużą ilością wolnego czasu. Ja niestety czasu mam mało, wiedzy jeszcze mniej, zamiast kamer dysponuję jedynie Canonami 30 D i 40 D, wolnymi 3 stanowiskami z pierami i na montażach NEQ 6, Vixen GPD2, oraz MON 2 Bressera i jeszcze dwoma klasy EQ 3-2 na statywach. Tuby to refraktory Meade 127/ 1160, ED Orion 80/600, ETX 70/300 z GO TO, Newtony 150/750, 203/800 - 2 szt.
 Miało to wszystko łącznie z obserwatorium służyć jako baza astro dla lokalnej grupy młodzieżowej zainteresowanej astronomią, ale były to tylko pobożne życzenia. Niestety lokalne priorytety daleko odbiegają od założeń, a i ja nie za bardzo nadaję się na wykładowcę (sam takich potrzebuję). Fakt faktem że moje zabiegi nad reanimacją starych teleskopów i urządzeń "spaliły na panewce" i marnuje się dużo niezłego sprzętu, miejsca i mojego zapału. Ciężki dojazd do mnie ogranicza możliwości więc po dłuższym zastanowieniu sam szukam przytuliska dla mnie z całym tym złomem niestety mało mobilnym. Może przy Waszej grupie znajdę coś do roboty dla siebie (w wolnym czasie oczywiście), zloty niestety odpadają z uwagi na zwierzęta którym trzeba zapewnić obsługę w "świątek,piątek i niedzielę". Mam nadzieję że wystarczająco Was rozbawiłem tym postem i poświęcicie mi nieco czasu. Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)