Skocz do zawartości

Największe SNR w naszych zbiorach


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie pokaże innych SNR? To przecież także wskazówka dla kolegów! Ileż to razy piszą ludziska- jak ty znajdujesz takie obiekty? Ano własnie, przeszukując fora i net :D

Maciek w sieci jest tego wiele - pokazywać czyjś foty?

Myślę że to powinny być fotki własne

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

O właśnie.W końcu mam okazję zapytać autora o to zestawienie.Jeśli jest taka możliwość można wiedzieć czy mgławice były mniej więcej tyle samo naświetlane,tym samym sprzętem i w podobnych warunkach? Chodzi mi głównie o Simeis 147 i Pętle Łabędzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie montując mojego nowego Jupka o ogniskowej 200mm do SBIGa z filtrem Ha też mogę takie fotki uzyskać? Co tam takie, nawet lepsze :D

A tak na serio to czy jest jakiś prosty patent na zainstalowanie takiego setupu na EQ6? Pytam zanim zacznę ciąć i spawać.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie.W końcu mam okazję zapytać autora o to zestawienie.Jeśli jest taka możliwość można wiedzieć czy mgławice były mniej więcej tyle samo naświetlane,tym samym sprzętem i w podobnych warunkach? Chodzi mi głównie o Simeis 147 i Pętle Łabędzia :)

Czyżbyś polował na Simeisa 147 w wizualu? Jeśli tak, to filtr OIII się przyda.

Aha, spróbuj jeszcze sił w starciu z Sh2-91 (to fragment G 65.3+5.7, ten najjaśniejszy - na lewo od Księżyca ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie montując mojego nowego Jupka o ogniskowej 200mm do SBIGa z filtrem Ha też mogę takie fotki uzyskać? Co tam takie, nawet lepsze :D

A tak na serio to czy jest jakiś prosty patent na zainstalowanie takiego setupu na EQ6? Pytam zanim zacznę ciąć i spawać.

Mam wątpliwości, bo tu liczy się nie światło a APERTURA. Te 106 mm FSQ to jest minimum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś polował na Simeisa 147 w wizualu? Jeśli tak, to filtr OIII się przyda.

Aha, spróbuj jeszcze sił w starciu z Sh2-91 (to fragment G 65.3+5.7, ten najjaśniejszy - na lewo od Księżyca ;) )

Zaciekawiła mnie ta mgławica kilka miesięcy temu i właśnie chcę zapolować na jej skrawki ale być może dopiero następnej Zimy jeśli się uda kupić filtr.Mam na kompie sporo zdjęć zapisanych tej mgławicy właśnie pod kątem ewentualnego podejścia :D O tej drugiej nie myślałem puki co ale może warto hmm ten fragment przypomina trochę taką mniejszą i słabszą Miotłę Wiedzmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej drugiej nie myślałem puki co ale może warto hmm ten fragment przypomina trochę taką mniejszą i słabszą Miotłę Wiedzmy  :)

Trafne skojarzenie. To wąska, nieregularna nieco smużka, o jasności porównywalnej do słabszych fragmentów Trójkąta Pickeringa. Wyhaczył ją Piotrek Guzik w 13 calach, powiodło się i mi - w szesnastu :P Oczywiście nie muszę wspominać o znaczeniu filtra OIII ;)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)