Skocz do zawartości

Problem Kolegi Ekologa!


ignisdei

Ekolog  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy użytkownik Ekolog powinien otrzymać bana na forum?

    • Nie! Dajmy mu szanse na zmianę zachowania, jest w nim wiele pozytywnych cech oraz potencjał dobry dla forum.
      9
    • Tak, jest użytkownikiem niereformowalnym i szkodzi FA swoją działalnością - kategorycznie proszę o zbanowanie Ekologa!
      27


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do Kolegi Ekologa, piszę to publicznie nie do końca jako Admin, ale bardziej jako Kolega z forum. Dostaję wciąż PW w sprawie Twoich dowcipów i zachowania.  I szczerze? Jestem tym już zmęczony!
Choć lawirujesz na granicy dopuszczalności regulaminowej to jednak użytkownikom  nie podobają się do końca,  prowokacyjne z lekka obsceniczne praktyki jakie uprawiasz. Powiesz: to wszystko kwestia poczucia humoru!?zgodzę się, ale to forum astronomiczne, gdybyś przekuł swój potencjał na wątki tematyczne było by idealnie. Nie musisz utrzymywać tego w konwencji stricte naukowej, możesz wrzucać przecież elementy humorystycznie, traktować astronomie lajtwo, tak jak wątek o ruinach obserwatorium. ?Gdybyś zgromadził materiał o innych takich obiektach!??
Teraz... Twoja działalność na FA (prócz kilku wartościowych pozycji) jest niczym  rodem z ?Angory?, pozornie przemyślane teksty ?odrzucają łatwym do identyfikacji brukowym smaczkiem.. Dlatego proszę powściągnij nieco swą twórczość!!!
Nie chcę Ci szkodzić?ale w opinii wielu forumowiczów kształt  FA jest tak unikalny gdyż staramy się skupiać głównie na astronomii, choć mamy wiele innych zainteresowań; ( ja np. Interesuję się  troszkę paleontologią i ewolucjonizmem, a także etymologią języków a czy katuję ludzi tą dziedziną? Chętnie popisał bym sobie o koegzystencji Neandertalczyków i Ludzi ..ale to nie miejsce na to, to jest forum astronomiczne.)
Ludzie chcą tu pisać i czytać o astronomii, dają mi wyraźny sygnał, czy jak wolisz przekaz bym coś z tym zrobił.  A wyobraź sobie mam aspiracje by forum było jak najbardziej merytoryczne, bez polityki, seksu, religii, życia gwiazd i celebrytów, których programują spin-doktorzy  i którym  płacą za rajcowanie tumów! Wszelkie takie przerysowane i nacechowane prowokacyjnie  odskocznie tematyczne  wyraźnie ludzi drażnią ?takie mam odczucie czytając  próby Userów.
 
JanuszP na Maniaku,  takie śmieciowe wątki kasuje automatycznie..a u nas zalegają w bazie forum. Starajmy się zatem by to co zostaje niosło treści wartościowe. Są statusy, istnieje  w nich możliwość komentowania nie ograniczam tam  twórczości. W nich  zamieszczaj swoje dowcipy, oraz refleksje. Nie dopuszczę na forum do żadnych zbiorowych linczów, ale liczę że ten post będzie dla Ciebie kubłem zimnej wody i wykażesz się zdrowym rozsądkiem!
Wielu ludzi  nie powie Ci tego w twarz, mają dość swoich problemów rodzinnych i zawodowych, by jeszcze użerać się z kimś na forum?więc piszą do mnie prośby!
 
Proszę więc Roman o opamiętanie!
Pozdrawiam Robert

  • Like 9

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Robert przysłowiowymi obydwoma rękami.

To jest prawda Ekologu, również i w moim przypadku oprócz wiadomości na PW przy okazji wielu rozmów telefonicznych ,,Twój temat" jest przez moich rozmówców poruszany...

Najczęściej jest to zdanie ,,Jacek czemu wy się tyle  ...... z tym Ekologiem ??? Na innych forach załatwiono to radykalnie, ile jeszcze trzeba czekać aby na FA był porządek ??? "

Dlatego pisząc w tym wątku oprócz potwierdzenia wypowiedzi przedmówcy zostawiam Ci Kolego Ekologu do przemyślenia pytanie - Ile jeszcze mamy Twoje zachowanie na FA tolerować ??? ???  ???   Wydaje mi się, że już chyba krótko - jest lato - owoce dojrzewają i............

  • Like 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to powiedzieć głośno. Nareszcie Panowie się za to wzięliście. C:-)

 

Dziękuję i pozdrawiam.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Panowie, ale napiszę a nie mówiłem. Demokracja nie polega na tym aby jeden user terroryzował całe forum. Skoro się nie może dostosować tematycznie to po co Go tu trzymać droga wolna. Nic konkretnego nie wnosi do rozwoju Tego Forum, wręcz szkodzi jego wizerunkowi.

  • Like 4

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś to dobrze ujął w słowa. Ja np wczoraj przy jednym debilnym obrazku w "Rozweselaczu..." czyli w wątku który powinien prowokować u mnie uśmiech na twarzy, skorzystałem z opcji zgłoś. Do tej pory, dość długo broniłem tamtego wątku, no bo trochę humoru jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Ale to, co Ekolog tam wrzuca, nawet nie jest śmieszne. I zamiast poprawić mi humor po ciężkim dniu, to tylko się wkurzam i idę spać strapiony. Chcąc nie chcąc, powoli zacząłem szukać szczęścia na forach zagranicznych, gdzie przynajmniej nie muszę grzebać w stercie gnoju, zanim znajdę coś o astronomii! Koniec kropka. Od dzisiaj wszystkie chamskie w moim skromnym mniemaniu obrazki będę zgłaszał, bo ktoś już wczoraj dobrze to skwitował...

  • Like 2

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Dawno się nie odzywałem, ale krew mnie powoli zalewa.

Robert, tu nie trzeba prosić! Gościa trzeba najzwyczajniej wyp....lić z Forum, tłumacząc z polskiego na nasze - poczęstować ba(na)nem, najlepiej wiecznym. Dlaczego na astropolis i astromaniaku wyrywają chwasty, jak Pan Bóg przykazał, a tu pozwala im się rosnąć i truć nam wszystkim dupy? Nie po to wchodzę na Forum (przyznam, coraz rzadziej i z coraz mniejszą ochotą), by sobie nerwy szarpać.

Robert, przejdź wreszcie od słów do czynów i pozbądź się tego pasożyta raz, a dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolog, pisałem Ci niedawno na innym forum, że jeśli masz takie parcie na przekazywanie specyficznych treści załóż sobie bloga (mówi Ci to ekspert :D ).

Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to poczyta, jeśli nie to po prostu będzie miał święty spokój i brak obaw, że znalezienie czegoś ciekawego na forum astronomicznym (którymkolwiek) będzie się wiązało z kopaniem w śmieciach.

Nieraz udowodniłeś, że potrafisz przekazywać fajne, wartościowe treści, inteligentne przemyślenia. Nie sp****ol tego tym, że masz parcie na dziwne poczucie humoru ;)

Na astropolis były błagania, prośby, groźby, czasowe bany. Jakbyś nie podważał decyzji o kilkudziesięcioletnim banie, to gdzie indziej (również tutaj) udowadniasz, że decyzja była słuszna.

Widzę, że schemat się powtarza, Ignis prosi już któryś raz, koledzy z forum to samo. W końcu dostaniesz takiego samego kopa, być może już w tym przypadku.

Po co Ci to? Dla głupich żartów?

  • Like 2

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale krew mnie powoli zalewa.

Robert, tu nie trzeba prosić! Gościa trzeba najzwyczajniej wyp....lić z Forum, tłumacząc z polskiego na nasze - poczęstować ba(na)nem, najlepiej wiecznym. Dlaczego na astropolis i astromaniaku wyrywają chwasty, jak Pan Bóg przykazał, a tu pozwala im się rosnąć i truć nam wszystkim dupy? Nie po to wchodzę na Forum (przyznam, coraz rzadziej i z coraz mniejszą ochotą), by sobie nerwy szarpać.

Robert, przejdź wreszcie od słów do czynów i pozbądź się tego pasożyta raz, a dobrze!

 

Paweł na Maniaku Userzy piszą takie rzeczy że mózg staje a Ekolog wręcz jest tam bohaterem..

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=21122&start=300

A Ty piszesz, że tam jest gra twardej ręki! Nie wydaje mi się. Tam ludzie piszą waśnie co im ślina na język przyniesie i jest to powszechnie akceptowane i w dobrym tonie, wszelkie próby ograniczania i kasowania takich treści rodzą opór. Ostatnio Janusz dostał po skórze od paru gości z pretensjami że zginęły wartościowe nieastronomiczne tematy!

Ekolog nie jest zwykłym trollem ?ma w sobie sporo pozytywnych cech. Napisał trochę fajnych rzeczy, wspomógł nawet raz nasz konkurs finansowo.

Nie mogę tak zbanować człowieka.

 

 

Jednak zgadzam się sprawy zaszły za daleko.

Pierwszą rzeczą jaka bym zrobił jest zamknięcie rozweselacza.   Jeśli nikt prócz Ekologa nie zaprotestuje temat zostanie zamknięty wieczorem.  

Zastanawiam się nad wprowadzeniem dawno zapominanej (ze starego silnika) grupy użytkowników ?Asteroid Impact? z odcięciem od ?Astrokafejki? oraz chata?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł na Maniaku Userzy piszą takie rzeczy że mózg staje a Ekolog wręcz jest tam bohaterem..

Ekolog nie jest zwykłym trollem ?ma w sobie sporo pozytywnych cech. Napisał trochę fajnych rzeczy, wspomógł nawet raz nasz konkurs finansowo.

Nie mogę tak zbanować człowieka.

 

 

Jednak zgadzam się sprawy zaszły za daleko.

Pierwszą rzeczą jaka bym zrobił jest zamknięcie rozweselacza.   Jeśli nikt prócz Ekologa nie zaprotestuje temat zostanie zamknięty wieczorem.  

Zastanawiam się nad wprowadzeniem dawno zapominanej (ze starego silnika) grupy użytkowników ?Asteroid Impact? z odcięciem od ?Astrokafejki? oraz chata?

1. Robert - z całym Szacunkiem - Jesteśmy na FA nie innym forum.

 

2. ,,Ekolog nie jest zwykłym trollem" - tak zgadza się - jest inteligentnym trollem, który to potrafi w bardzo perfidny sposób wykorzystać a to moim skromnym zdaniem jest jeszcze gorsze.

 

3. Tak - sprawy zaszły za daleko... bo gdy na wadze położysz zasługi i spam to przewaga spamu od walnięcia szali  wybije dziurę do jądra Ziemi.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Robert, jedna zgniła truskawka potrafi zepsuć cały słoik kompotu. Zgniłej truskawki najlepiej się pozbyć. Wyleczyć jej się nie da, prosić o nawrócenie nie ma sensu. Z natury swojej jest zgniła i prędzej, czy później swój ferment objawi i rozprzestrzeni. A gdy się ferment na Forum rozprzestrzeni, atmosfera zaczyna śmierdzieć. Gorzej, niż wyjęte z gumofilców po kilkugodzinnym rozrzucaniu gnoju onuce.

Jak robię kompoty, zgniłe truskawki wyrzucam do kosza. Nie ma sensu żałować jednej truskawki. Choćby była nie wiadomo jak dorodna, hojna w sponsorowaniu konkursów i nieźle smakująca wartościowymi treściami, jak ją ugryziesz z właściwej strony. Bo po drugiej stronie jest zgniła, co większość Forumowiczów doskonale wie, z Tobą włącznie.

 

Na Twoim miejscu nie wahałbym się. Kilku obrońców demokracji i wolności słowa podniesie larum, ale w ostatecznym rozrachunku wszyscy zyskamy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Paweł na Maniaku Userzy piszą takie rzeczy że mózg staje a Ekolog wręcz jest tam bohaterem..

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=21122&start=300

A Ty piszesz, że tam jest gra twardej ręki! Nie wydaje mi się. Tam ludzie piszą waśnie co im ślina na język przyniesie i jest to powszechnie akceptowane i w dobrym tonie, wszelkie próby ograniczania i kasowania takich treści rodzą opór.

 

No tak, zagalopowałem się z Maniakiem. Faktem jest, że od tygodni tam nie zaglądam, bo przestała mnie interesować giełda. A link, który podesłałeś wyraźnie potwierdza znany wielu fakt, że "ekolog" to nieuleczalny przypadek, z którym cackać się nie ma sensu. No, chyba że większość (ach, ta demokracja...) akceptuje jego cyklicznie pojawiające się pie....lenie, w różnych wątkach. 

 

Ja nie akceptuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszą rzeczą jaka bym zrobił jest zamknięcie rozweselacza.   Jeśli nikt prócz Ekologa nie zaprotestuje temat zostanie zamknięty wieczorem.  

Ale dlaczego zamknięcie rozweselacza? Zamknąć trzeba ekologa! W ostateczności, jeżeli jest taka funkcja, to zamknąć trzeba ekologowi dostęp do rozweselacza.

  • Like 3

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dodałem podpunkt podpunkt  (O) do regulaminu

2. Treści zakazane i sankcje

 

 

2 m) Wotum nieufności: Istnieje możliwość wykluczenia użytkownika przez społeczność  w głosowaniu tajnym

 

  • Każdy z moderatorów globalnych posiada  jeden głos
  • Administartor  posiada 2 głosy
  • Forum posiada 2 głosów

Razem 6 głosów

 

1)Etap to ankieta forum, która trwa 24 godziny (mamy prawo czynne i bierne)

2) Etap to narada moderatorów i Admina na PW  (w tym etapie po zagłosowaniu decyduje się też o rodzaju Bana)

3) Etap to podsumowanie punktów i werdykt

 

Po wydaniu werdyktu (w ciągu następnych 24 h) Użytkownik.  wobec którego zostało skierowane Wotum oraz społeczność zostają  powiadomieni o ilości punktów jakie ów user otrzymał w Wotum  - informacja publiczna.

Administrator ma prawo wydłużać terminy głosowania i ustalania werdyktu.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozweselacza, to już kiedyś wrzuciłem pewien obrazek podsumowujący "humor" w stylu Ekologa, wrzucam ponownie:

 

cb5eeb0bea34cdc3c6ad95abda2f4998.jpg

  • Like 3

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis - Ty wprowadzasz demokrację na Twoim forum, powtarzam: "Twoim". A wiedzieć powinieneś, że choćby podjęto nie wiem jak bardzo demokratyczną decyzję, zawsze będzie ktoś niezadowolony. Dokładnie tak samo niezadowolony, jakbyś tą decyzję podjął po prostu sam, do czego masz prawo bo to Twoje forum. Dlatego, jako wielki zwolennik świętości własności i przeciwnik demokracji sugeruję Tobie, abyś nie psuł regulaminu demokratycznymi zawiłościami tylko podejmował decyzję osobiście, zgodnie z Twoją wolą. Oczywiście możesz konsultować ją z kim chcesz, albo z nikim, to Twoje święte prawo. Demokracja nic tu nie da. Ale to tylko sugestie, bo to Twoje forum i zrobisz co zechcesz a ja to uszanuję.

 

PS. dokei de moi kai Ekolog me einai

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to moje forum - ale chcę by decyzja odzwierciedlała zdanie userów!

Ankieta jest już dostępna głosujemy do jutra do 15.15 ...potem narada z globalnymi!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma być? Jak byłem przeciwnikiem wywlekania brudów na zewnątrz na astropolis to za to dostałem ostrzeżenie. Więc jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek ankiety, a co to igrzyska może rybka może akwarium.

Powiem otwarcie bez urazy do ekologa i innych sracie się z nim jak z jajkiem. Sprawa już dawno powinna zostać załatwiona i to bez nagonki medialnej.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisałem do Jacka, Zdzisława... Nie róbmy przedstawienia. Nie wyjdzie to nikomu na dobre a już na pewno upublicznianie takich treści nie służy dobremu imieniu FA.

 

POSPRZĄTAJMY TU WRESZCIE!

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo jednak coś powiem - choć nie jestem zwolennikiem dyskusji na tego typu tematy, bo są w mojej opinii bezcelowe.

 

Po pierwsze nie ma sensu walczyć systemowo z ludźmi typu Ekolog, to jego sprawa co pisze. Ja osobiście nie czytuję jego dywagacji więc nie wiem do końca w czym jest problem - ale domyślam się, że pisze bzdury.
Mnie banowano lub sugerowano zaprzestanie pisania czegokolwiek już za mniejsze przewinienia na innych forach, więc sądzę, że tego typu pomysły są po prostu niepotrzebne.

 

Po drugie jeśli komuś nie podobają się czyjeś wypowiedzi i mówiąc prosto denerwują go, to przecież o ile się nie mylę każdy może dodać takiego delikwenta do listy osób nielubianych i po prostu takie wpisy na forum będą pomijane - no chyba, że nie ma na tym forum takiej opcji w konfiguracji.

 

Po trzecie (tak już może off topic) zajmijmy się astronomią :)
Dla przykładu: http://www.scopedome.com/DomeState/LastMaximDLPhoto.jpg

 

Właśnie oglądam Słońce i testuję nowe oprogramowanie (zdjęcie idzie w trybie Online więc za kilka minut może na nim nic nie być widać).
Strona źródłowa to: http://www.scopedome.com/en/scopedome3mv3_test_dome.aspx

 

Jacek Pala

http://www.scopedome.com

tel. +48 602 315 947

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisałem do Jacka, Zdzisława... Nie róbmy przedstawienia. Nie wyjdzie to nikomu na dobre a już na pewno upublicznianie takich treści nie służy dobremu imieniu FA.

 

POSPRZĄTAJMY TU WRESZCIE!

DOKŁADNIE - TAK JAK SZYMEK, ZDZICHU, PAWEŁ, PIOTR, WŁODEK, DANIEL, FILIP I INNI  NAPISALI.

 

Robert - Wyjdzie precedens na przyszłość, ankieta, upublicznianie, ,,tych państwa nie obsługujemy" itd. - odpukać.... nie powinno tego być - zbyt wiele razy temat Ekolog był publicznie i na PW podnoszony.

 

SZANOWNI PAŃSTWO JEŚLI MACIE WĄTPLIWOŚCI NAD POSTAWIENIEM KROPECZKI - TO POZWOLĘ SOBIE PRZYPOMNIEĆ - TO JEST FORUM ASTRONOMICZNE.

 

Bardzo często wielu z nas napisze coś od rzeczy ale czy do kogokolwiek było tyle uwag ???? Czy ktokolwiek wzbudzał tyle niesmaku i kontrowersji ????

Szkoda, że w tej chwili mam pod awatearem podpis Moderator globalny .........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dodałem podpunkt podpunkt  (O) do regulaminu

2. Treści zakazane i sankcje

No tak Ignis. Głosowanie nad banowaniem usera.

 

Ale powszechnie znaną i podstawą wszelkich zasad i praw jest, że prawo nie działa wstecz.

 

Gdyby taki punkt był w regulaminie to dawałbym same ultra-przesadnie grzeczne dowcipy i to znacznie rzadziej.

 

Pomysł może i jest dobry ale powinien obejmować zachowania po wprowadzeniu tego punktu.

W przeciwnym wypadku będzie to złamanie najbardziej elemtarnych zasad minimalnej kultury prawnej.

BTW to jak ktoś w przyszłości podpadnie i zrobi się głosowanie to od razu bany dożywotnie?

W regulaminie FA było stopniowanie kar i wyglądało to elegancko.

 

TAK CZY SIAK przypominam bezcenną myśl znaną powszechnie: PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czytuję postów osób, które mi podpadły kilka razy w piśmie. Napiszę tylko tak, a nie wiem czy ktoś z Was będzie kojarzył sieć IRC'a, która to kierowała się netykietą, były tam kanały które ustanawiały własną netykietę, miały moderatorów i moderator decydował jak bardzo można netykietę naciągnąć, nie konsultował z innymi moderatorami, nie robił ankiet. Leciał ban i był koniec usera.

  • Like 4

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Ignis. Głosowanie nad banowaniem usera.

 

Ale powszechnie znaną i podstawą wszelkich zasad i praw jest, że prawo nie działa wstecz.

 

Gdyby taki punkt był w regulaminie to dawałbym same ultra-przesadnie grzeczne dowcipy i to znacznie rzadziej.

 

TAK CZY SIAK przypominam bezcenną myśl znaną powszechnie: PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ

Ekologu znów swoją inteligencją próbujesz robić gnój ludziom z mózgu - My nie głosujemy nad uaktualnionym Regulaminem FA, My głosujemy nad Twoim dotychczasowym postępowaniem i ,,twórczą" działalnością na FA, którego wynikiem były Prywatne Wiadomości i telefony do Administratora i Moderatorów.

 

Tak więc odpuść sobie i nie pogrążaj się - cytując normy prawne..., sugerując, że wstecz działamy - sam sobie nawarzyłeś tego piwa - skrzętnie według swojej tajnej receptury od dawna ...... i najpóźniej jutro go wypijesz.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że nie było w regulaminie takiej metody banowania userów więc nie moze być zastosowana do zachowań sprzed momentu jego wprowadzenia. To nie jest argument w mojej obronie (uwazam ze moj skasowny dowcip był dopuszczany ale mniejsza o to)

tylko wypowiedź na temat teorii praw i regulaminów i zasad ich stosowania - nic osobistego - zwykła spokojna informacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że nie było w regulaminie takiej metody banowania userów więc nie moze być zastowoana do zachowań sprzed moemtu jego wprowadzenia.

Wyobraź sobie, że może być zastosowana i mam nadzieję, że skoro Administrator był na tyle wspaniałomyślny i dopuścił taką formę jak ankieta, to tylko możesz dać za niego na tacę w najbliższe święto. Bo sankcja była by zastosowana natychmiast.

Jednak wierzę w mądrość Szanownych Userów FA i nawet ta forma demokracji Ci nie pomoże.

I jeszcze raz dokładnie przeczytaj nad czym głosujemy a w zasadzie nad kim - nie odwracaj kota ogonem.

Bez odbioru.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu,

ja tylko przypomnę, że wiele razy apelowałem do ciebie i upominałem Cię (głównie kanałami prywatnymi), że robisz sieczkę na forum. Dopiero ostatnio moje nerwy nie wytrzymywały i pozwalałem sobie na publiczne upomnienia. I co? I gówno!

Konsekwentnie zachowywałeś się jak wyjątkowo uparta krzyżówka barana i osła, powtarzając jak mantrę, że od tego są wolne tematy i że tutaj praktycznie wszystko Tobie wolno. Jak widać, dalej nie wiesz na czym polega błąd i widzę, że w swoich oczach jesteś niewinny jak pierd niemowlaka. Załamać się można.

 

Do tego wieczne off-topy - za cholerę nie można porozmawiać na jeden, konkretny temat. Dla przykładu - gadamy o DS-ach w Łabędziu, a Tobie przypomni się, że widziałeś ostatnio Marsa. I jeb! - trzeba to uczcić zdjęciem łazika albo najlepiej laską w bikini (której wygolone łono jest przecież niemal tak suche jak Syrtis Major Planitia). I o co wam chodzi, przecież piszę na temat!?!?

 

PO-RAŻ-KA.

 

Miej chłopie jaja i przynajmniej posyp głowę popiołem za serię takich zachowań. Może skończy się tylko miesięcznym banem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wszystkie brudy powinny być rozważane poza forum. Administrator ma prawo obojętnie jakiego usera wykluczyć z forum bez podawania oficjalnych komunikatów za co i kiedy.

Cała ta dysputa jest bez sensu rozwala cały dobry image forum FA. Ekolog jest specyficznym userem że zawsze znajdzie coś na swoja obronę a z nasz zrobi przysłowiowych idiotów, cenzurantów i dyktatorów. Po drugie jest jak celebryta jak się o nim nie pisze to nie istnieje teraz ma swoje następne pięć minut i jest w centrum uwagi. 

Mam nadzieję, że po raz ostatni....

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu,

 

Miej chłopie jaja i przynajmniej posyp głowę popiołem za serię takich zachowań. Może skończy się tylko miesięcznym banem.

 

 

No przecież napisałem, że gdyby wiedział że pojawią się głosowania nad userami to bym tego dowicpu o feministce (i podobnych) nie dawał!

 

Moim zdaniem to nie był wcele dowcip profeministyczny został źle odczytany. Bo obie postaci w tym dowcipie się ośmeiszyły choć każda inaczej (sic!)

To był zwyczajny ludzki dowcip. No ale - jakbym wiedział ze pojawi się taka inowacja to bym dmuchał na zimne !

 

Pozdrawiam

BTW

Ja naprawdę nie argumentuję przeciwko komukolwiek w tym wątku. Szacun za odwagę wyrażenia opinii.

Mi się po prostu wydaje Galaktycznym Barbarzyństwem zadziałanie prawa wstecz.

To dotyczy zapewne tysięcy takich przypadków na świecie i jest ciekawe formalnie i ludzko samo w sobie - już abstrahujac od tego wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)