Skocz do zawartości

Obiekty latające na niskich pułapach


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj uchwyciłam dziwny obiekt na niebie (Winterkasten, Niemcy). Świecił dość mocno jasnym, białym światłem. W pierwszej chwili pomyślałem, ze to wąziutki sierp Księżyca (ok 40* od Słońca), ale na zbliżeniu nie ma regularnego kształtu i pomału przesuwał się po niebie, więc to chyba flara... A samolot, to TK6306 /THY6306,  Airbus A330-243F
Turkish Cargo, Maastricht - Istambul.

 

 

 

 

IMG_9472-2.jpg

IMG_9470-1.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Ciąg dalszy - strasznie trudno te cholerki uchwycić - za szybkie są :)

nis2.thumb.JPG.449fc44ffc70f46d7fa40fb41686dd54.JPG

ni1.thumb.JPG.fbb745c0ff74fffb627340ae73443c4e.JPG

nis3.JPG

nis5.thumb.JPG.cff3400b77cb00d4344ac42836c8b04f.JPG

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie z balkonu nie zwalił :) Lądowanie po drugiej stronie kanału portowego za tym widocznym w prawym dolnym dębem.

744364924_nisw.thumb.JPG.6d60c38c7df42f38473c83af319083fd.JPG

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedwczoraj 02.08 podczas rozładowywania zakupów dobiegł mnie piękny dźwięk, którego nie słyszałem od lat. W ostatniej chwili złapałem za telefon i okazało się, że na moje niebo wleciały dwa Mi-24 (niegdyś dosyć częsty widok), kierując się na wschód.

Wiedząc, że w Kętrzynie 03.08 rozpoczyna się Mazury Air Show 2019, przeczuwałem, że być może udają się właśnie tam, żeby dać pokaz. I rzeczywiście: "Na Mazury AirShow przybędą z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim 2 ciężkie, transportowo-bojowe MI-24" http://mazuryairshow.pl/mi-24-latajacy-czolg/

Mały Air Show nad moim podwórkiem?

Dzisiaj pewnie będą wracać.

20190802_111904.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię oglądać takie zdjęcia w tym jak i w innych podobnych tematach. W związku z tym miałbym prośbę: by do tych zdjęć dodawać też i opis tzn: czym ,gdzie , odległość, czas ekspozycji , iso i takie tam inne. Jakiś tam sprzęt posiadam lecz nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, a takie informacje bardzo mi (sądzę też że nie tylko mi ) przydały. Z góry dziękuję za wzięcie sobie tą prośbę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leon napisał:

Bardzo lubię oglądać takie zdjęcia w tym jak i w innych podobnych tematach. W związku z tym miałbym prośbę: by do tych zdjęć dodawać też i opis tzn: czym ,gdzie , odległość, czas ekspozycji , iso i takie tam inne. Jakiś tam sprzęt posiadam lecz nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, a takie informacje bardzo mi (sądzę też że nie tylko mi ) przydały. Z góry dziękuję za wzięcie sobie tą prośbę pod uwagę.

Moje to w zasadzie 99% robione obiektywem kiciakiem 18-55 a lustrzanka Canon 550D ustawiona na automat widoczkowy. Jak sama wyostrzy to robię pstryk :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonda kręcą czy kie licho???  Cessna 174 z otwartymi drzwiami i operatorem z kamerą w środku a za nią samolot na amerykańskiej rejestracji. Rozpoznaje ktoś typ tego samolotu? Po numerach rejestracyjnych nie mogę go namierzyć. sprzęt: Canon 1100 D z Tamronem 7-300 na 300 mm. Nad Bugiem latali, daleko ale nisko.

473789746_Bondakreca.thumb.jpg.41ccd7ab88ff67224460f9d0a8049800.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Moje to w zasadzie 99% robione obiektywem kiciakiem 18-55 a lustrzanka Canon 550D ustawiona na automat widoczkowy. Jak sama wyostrzy to robię pstryk :)

Jest to już jakaś podpowiedź , nie mniej interesują mnie także inne. Dzięki za  odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ?04?.?08?.?2019 o 10:31, RobertW napisał:

Mi-24 (niegdyś dosyć częsty widok)

Eh........ u nie co roku maja wiosenno-letnie ćwiczenia te piękne maszyny. Ostatnimi latami latają w miarę wysoko, ale kilkanaście lat temu to latali bardzo nisko. Mi 24 wlatywały w dolinę na wysokości (właściwie na niskości)  poniżej mojego domu. Niesamowite wrażenie gdy siedziałem sobie na balkonie, a co pól godziny przelatywały te rosyjski maszyny  wielkim hukiem,  a ja spoglądałem na nie z góry podczas przelotu.  Niektóre przelotu były tak niskie i bliskie domu, że bez problemu widziałem gołymi oczyma hełmy pilotów - to były prawdziwe czasy obiektów na niskich pułapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GKG napisał:

ja spoglądałem na nie z góry podczas przelotu.

Zazdroszczę takich widoków.

A co do powrotu Mi-24, przeleciały w tym samym miejscu w niedzielę popołudniu. Niestety telefon był na dole, a ja na górze? Ale przynajmniej je zobaczyłem.

Kilka lat temu będąc na spacerze widziałem bardzo nietypowy przelot jak na nasze niebo - łódź latająca lecąca na, a następnie z Mazury Air Show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niskich przelotów Mi-24 to kilkanaście lat temu miały inne malowanie - takie duże plamy moro, a ze spodu kadłuba błękit, obecnie mają malowanie jednolite takie szare. Te w dawniejszym malowaniu latały bardzo dynamicznie wręcz brawurowo między wzniesieniami w dolinie - pewnie się przepisy zmieniły co do niskich przelotów 

Wyglądało to mniej więcej tak jak na tym filmiku (tylko inne maszyny tj. śmigłowce MI-24 i mniejsze góry) 

https://youtu.be/INcWJYFvSkQ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wcześniej napisałem że lubię majestatycznie poruszające się obiekty,z tymi jest podobnie.Podziwiam kolesi którzy dla kilku krótkich chwil w powietrzu między jurajskimi wzgórzami z ogromnym wysiłkiem taszczą na szczyt paralotnie

Taki samotny biały żagiel :) 

111.JPG.66d00eb0384518d4a7568adb41c104ce.JPG

i panoramka z dwóch fotek

112panoram.JPG.a72d4289bf50fa139a7cefa149eb8130.JPG

Pozdrawiam :) 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)