Skocz do zawartości

Strażnicy Galaktyki


Dyzmat

Rekomendowane odpowiedzi

Strażnicy Galaktyki (Guardians Of The Galaxy).  Nowy film. Na razie jest tylko w kinach.

 

Komedia SF. Może Sexmisji, w cytatach, nie dogania, ale jest trochę dobrego, słownego humoru. To jakby sfilmowany komiks. Ponieważ wszystko jednak mieści się w granicach teoretycznej możliwości dlatego film polecam jako doskonały relaks. Efekty specjalne NAJWYŻSZEJ KLASY, i to w tym najlepszym stylu, bo jakby nie zauważalne.

 

Uwaga. Na początku jest moment gdy bohater idzie w słuchawkach i z walkmanem tańcząc w niebezpiecznym miejscu. W tym momencie zwątpiłem. Pomyślałem, że trafiłem na bajkę dla dzieci :) ale potem z minuty na minutę film jakoś dziwnie przekonuje do siebie.

Jest tam i humor zabawny dla dorosłych. 

 

Jest w tym filmie coś niesamowicie naukowego! Może pierwszy raz w historii kina film SF nawiązuje wprost do teorii Wielkiego Wybuchu.

Walka toczy się o pewną rzecz co pochodzi z czasów przed Wielkim Wybuchem.

Przygotowaną przez istoty co wiedziały, że znikną, zmiażdżone w tym momencie.

 

Film ogląda się jednym tchem (zero dłużyzn). Na załączonych obrazkach widziecie jakieś zwierzątko i jakby drewnianą postać.

Na ekranie kinowym wyglądają one znacznie lepiej i to wcale nie są zwierzątka z bajki tylko efekt ... wszystkiego nie opiszę :)

post-3455-0-22130100-1409081270_thumb.jp

post-3455-0-73848100-1409081278_thumb.jp

  • Like 3

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka toczy się o pewną rzecz co pochodzi z czasów przed Wielkim Wybuchem.

Przygotowaną przez istoty co wiedziały, że znikną, zmiażdżone w tym momencie.

Przed czymś takim warto napisać "Uwaga! Spojler!" coby osoby które chcą obejrzeć film tego nie czytały ;)

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko! :)  W tym filmie ta informacja nie gra wielkiej roli. Ja zwróciłem uwage.

Obawiam się, że dla wielu widzów było to (Jednozdaniowe wspomnienie o Teorii Big-Bang) bez znaczenia. Film jest mega widowiskiem!

Tym bardziej nie zaszkodziłem, że nie wiecie co to za rzecz :P

Nawet lepiej, że bedziecie wiedzieli, że chodzi o nie byle co, bo ja, nie wiedząc o tym, przez cały film sądziłem, że to okaże się coś głupiego i ....

czekałem na rozczarowanie :)

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dzisiaj w końcu wziąłem się za obejrzenie tego zacnego filmu z polecenia mojego znajomego. Powiem Wam - dawno nie miałem tyle zabawy ! :D Nie dość, że jeden z moich ulubionych gatunków, bo sci-fi, to jeszcze okraszony świetnymi tekstami co robi z niego niezłą komedię :D Właśnie z racji tego, że to sci-fi to chciałem napisać tutaj o nim na forum, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę okazało się, że temat był już podjęty kiedyś.

 

Spoilerowania nie będzie, chciałem tylko pokazać Wam kilka obrazków dla których naprawdę warto zobaczyć to dzieło. Efekty po prostu wgniatają w fotel... Można nacieszyć oko wymyślnymi mgławicami, układami planet, planetoidami i tym podobnymi. Największe wrażenie, może nie wizualne, ale sam fakt - planeta mająca 3 słońca :)))) Miód dla oczu astromaniaków. Polecam po stokroć ten film!

 

post-3097-0-26632100-1420147653_thumb.jp

 

post-3097-0-35574300-1420147655_thumb.jp

 

post-3097-0-24828000-1420147661_thumb.jp

 

post-3097-0-02190000-1420147663_thumb.jp

 

post-3097-0-74386300-1420147665_thumb.jp

 

post-3097-0-89106700-1420147667_thumb.jp

 

Wisienka na torcie - widok na 3 słońca :)

post-3097-0-05849800-1420147670_thumb.jp

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wspaniałe widoki to jest powód dla,którego również lubię ten gatunek filmów.

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o efekty wizualne, to potwierdzam :) Pieknie sie prezentuja krajobrazy na tym filmie - zwlaszcza na 100" ekranie ;)

  • Like 1

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)