Skocz do zawartości

Album Forum Astronomicznego


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzieliłem z Konkursu Henia i założyłem nowy temat bo Warto  8)

Z Poważaniem mod.

 

Do końca konkursu jeszcze kilka miesięcy, a mi się zamarzył taki foto albumik książkowy ze wszystkimi zdjęciami prezentowanymi w konkursie. Oczywiście z zaznaczeniem laureatów etapów i zwycięzców konkursu, może z kilkoma słowami opisu autora do każdego zdjęcia i z jakimś tekstem przedstawiającym kontekst całego konkursu. Jeśli autorzy zdjęć by się zgodzili na prezentację zdjęć w takim albumie to myślę, że znalazłoby się sporo chętnych osób na takie astrofotograficzne podsumowanie roku.

  • Like 9

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca konkursu jeszcze kilka miesięcy, a mi się zamarzył taki foto albumik książkowy ze wszystkimi zdjęciami prezentowanymi w konkursie. Oczywiście z zaznaczeniem laureatów etapów i zwycięzców konkursu, może z kilkoma słowami opisu autora do każdego zdjęcia i z jakimś tekstem przedstawiającym kontekst całego konkursu. Jeśli autorzy zdjęć by się zgodzili na prezentację zdjęć w takim albumie to myślę, że znalazłoby się sporo chętnych osób na takie astrofotograficzne podsumowanie roku.

Łukasz - a może taki album powstał by z kalendarza ?? Dwa w jednym ?? Tylko projektów coś jak na lekarstwo :( http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4932-kalendarz-forum-astonomicznego/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmhm, pomyślę jeszcze jak to ugryźć, bo jednak taki fotoalbum to trochę inny projekt. Jest sporo firm drukujących takie albumy, tylko te tanie są dość kiepskiej jakości. Są też dość łatwe w obsłudze programy wspomagające projektowanie fotoalbumów. Przy albumie też czas nas tak nie goni jak z kalendarzem.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się taki pomysł podoba, myślę jednak że osobno kalendarz, a osobno album ze wszystkimi prezentowanymi zdjęciami. Tak jak Jolo napisał. Myślę, że chętnych by nie zabrakło. Przydało by się zorientować, jakie koszta były by za taki album.

  • Like 2

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wasz pomysł i też jestem za tym żeby się ukazał. Też go kupię na 100%. Również jest to dobra promocja dla autorów zdjęć. Można by pomyśleć jakby go przedstawić dla ogółu społeczeństwa aby mógł trafić na sklepowe półki. Co wy na to?

  • Like 3

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawe, też jestem zainteresowany. Trzeba ocenić to wizualnie na zlocie ale wydaje mi się że pierwsze wrażenia wypadły dobrze. Cenę zawsze można negocjować z wydawcą a nie sądzę aby byli zawaleni pracą. A im więcej tym taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za..sty jak mawiają przedszkolaki 8)

Jestem posiadaczem z dedykacją :) - Jakość fotografii, papier, okładka, format i grafika towarzysząca na najwyższym poziomie nie mówiąc o bardzo przystępnej cenie 8)
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obłędnie , na pewno biorę  jedną sztukę  :)  :)

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie mogę już się doczekać tego albumu ale oczywiscie trzeba poczekać do zakonczenia konkursu.

 

Odświeżam temat bo jest zbieżny z tym co mi się marzy od dłuższego czasu ale niestety projekt ze względów finansowych, wąskiego grona odbiorców  jest pewnie skazany na niebyt.

 

Otóż co powiecie na to aby stworzyc album fotograficzny najbardziej znanych obiektów mgławicowych dostępnych na północnym niebie z wykorzystaniem zdjęć amatorskich z wysokiej półki.

Takich obiektów można by uzbierać naprawdę sporo, wliczając te efektowne, najbardziej znane z katalogów Sharplessa, Barnarda, i też takie które są mało znane chociażby piękna ciemna Le Gentil 3.

Powiedzmy kilka nawet zdjęć na jeden obiekt aby ukazać go w szerszym ujęciu plus dokładne opisanie rejonu i poszczególnych składników mgławicy itd.., oczywiście wszystkie kompleksy mgławic jak pętla łabędzia, okolic sadra, ameryki itd...

Taki atlas musiałby mieć kilkaset stron aby konkretnie zaprezentować temat. Ktoś pewnie powie a po co to potrzebne w dobie internetu i komputera gdzie wszystko jest dostępne. A tu chodzi o magię książki, drukowanego atlasu, zrobienia czegoś wielkiego unikalnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim druku w jakim będzie robiony album konkursowy nakład nie ma aż tak wielkiego wpływu na cenę - z tego co pamiętam są dwa progi pomiędzy którymi cena spada, ale nie jest to tak dramatyczny spadek jaki np podawał Jacek w wątku o kalendarzu. Problemem tu byłby nakład pracy, bo jeśli tak jak piszesz album taki miałby mieć kilkaset stron to zebranie materiału i przygotowanie całości to będzie gigantyczny wysiłek dla jednej osoby. No i mimo wszystko cena kilkuset albumowych stron na pewno nie będzie niska.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)