Skocz do zawartości

C/2014 Q2 (Lovejoy)


pguzik

Rekomendowane odpowiedzi

Zara pójdę do kościoła i rzucę na tace 100zł albo 200zł i pójdę do szamana żeby przegonił te chmury . wessel , fotka jest zaj....a ,  :)

Kometa , co tu dużo mówić petarda .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa jest czadowa. Nie wytrzymałem i musiałem pokazać Wam DEMO  swojego przyszłego zdjęcia :D

Widać oba warkocze, ten omawiany w poście #190 "warkocz jonowy" też.

Veloce RH200, STL 11000, ASA DDM prowadzony na kometę delta RA -3,66 arcsec/min, delta DEC +5,7 arcsec/min.

7x300 sekund - kolorek jest, tylko czeka na obróbkę ...

Przygotowuję ciekawe zdjęcia kolorków warkocza, coś ciekawego zauważyłem

 

attachicon.gifLtest 2.jpg

 

Wassel gratuluję świetnej fotki.

 

Ja kombinuję jak pociągnąć dłuższe czasy na HEQ5, guidingiem w PHD2. Podobno się da, ale mnie to nie wychodzi :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa jest czadowa. Nie wytrzymałem i musiałem pokazać Wam DEMO  swojego przyszłego zdjęcia :D

Widać oba warkocze, ten omawiany w poście #190 "warkocz jonowy" też.

Veloce RH200, STL 11000, ASA DDM prowadzony na kometę delta RA -3,66 arcsec/min, delta DEC +5,7 arcsec/min.

7x300 sekund - kolorek jest, tylko czeka na obróbkę ...

Przygotowuję ciekawe zdjęcia kolorków warkocza, coś ciekawego zauważyłem

 

attachicon.gifLtest 2.jpg

 Szczerze powiem. To jest najlepsze zdjecie jakie do tej pory zrobiłeś w swojej karierze astrofoto,  gratuluję. Szkoda że ja nie mam takiego szczęścia

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Antoni, ale to jest demo :)

Demo nie demo, nie ważne ale najpiekniejsza a kolor też zrobisz jak się postarasz mając dobry nateriał można z tego zrobić poezję. I nie mów że się nie da bo nie da się w d...e parasola otworzyć.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z obserwacji lornetkowych. W 8x30 ładnie widoczna. Niestety na foto nie ma szans bo warunki nie pozwalają.

 

pzdr

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z obserwacji lornetkowych. W 8x30 ładnie widoczna. Niestety na foto nie ma szans bo warunki nie pozwalają.

 

pzdr

Ja też dokonałem właśnie trzeciej obserwacji !!!!!.

Pierwsza - grupowa ze Słupszczakami miedzy innymi w 14" gdy była na wysokości Rygelka, druga Nikonkowa zaparty w oknie przy wietrze przekraczającym 100 km/h. I teraz trzecia - nagła i niespodziewana :D

 

Wróciłem z pracy 18 :15

Sat pokazuje chmurwy ale nadeszła chwila mojej wieczornej kawki, z zaparzoną więc wyszedłem sobie na balkon i .... oczom nie wierzę - na południowym wschodzie duże dziury O0

O ludzie jak ja wyrwałem po lornetkę a w głowie rysowała się mapka, którą zamieszczałem w wątku... i tekst Janka (parę postów wyżej) jak jechał w dół od Plejadek.

Cholerka ale dziura nie obejmuje Plejadek... Orionek też niewidoczny wiec na chybił trafił po znajomych gwiazdkach... malutka chwilunia i JEST Potężne Komecisko Puchata Kula 8)

 

[ Właśnie zadzwonił Michał SZKLARZ - ŻEBYM NA DZIURY UWAŻAŁ - DOBRA CHŁOPINA - Z CENTRUM SŁUPSKA JĄ WIDZI ]

Ślepia troszkę przywykły i zacząłem odstawiać lornetkę iiiii - jest gołymi starymi ślepiami widoczna !!! 8)

 

Łyk kawki lornetka na oparcie iii - kolorek zielonkawy zaczął majaczyć... Może po paru łykach kawki zacznę warkocz widzieć ... niestety :(.

 

Ale jestem Happy - jak grom z jasnego nieba wyskoczyła obserwka :)

 

Lornetka została - do południka ma jeszcze troszeczkę, Michał pocieszył, ze od Słupska idzie do mnie czyste, może się uda ?? Choć u mnie np. zenit w chmurwach - Kasjopea niewidoczna.

Jednak jestem optymistą - że zobaczę warkoczyk.

 

Do trzech razy sztuka - trzy razy widziałem, to za czwartym będzie fotka - cały sprzęt foto we wojsku.

To nie koniec mam nadzieję na dzisiaj może złapię ją za ogon... dobra warkocz :D

 

P.S.  19 : 35 - Właśnie Airbus A319-112 z Berlina do Helsinek mi przez Puchatke przeleciał.  Warkocza dalej brak :(

P.S.2.  20 : 07 Warkocza nie będzie  :-[  z zachodu przyszły ....... chmurwy - Koniec obserwacji ALE I TAK JESTEM HAPPY 8)

  • Like 8

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa C/2014 Q2 stereo i w kolorze :D

Klękajcie i czołem o posadzkę APODy 8)

No prawie tak ja widzę z balkonu :D

  • Like 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie i mi było dane JĄ ujrzeć.

Z enklawy ciemności w centrum miasta Słupsk,na moim kochanym placyku widoczna gołym okiem.

W lornetce 15x70 przeżyłem szok,wielka,wręcz potężna kula o oczywistym zielonkawym zabarwieniu,aż mi łeb odrzuciło,widok niesamowity.Zaskoczyła mnie bardzo jej oczywista zielonkawa barwa,warkocza nie jestem pewien,coś tam majaczyło.

Szczęśliwy jestem niesamowicie,biorę statyw i śmigam dalej.

  • Like 2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! No to mam nową tapetę na telefon (jeśli można :D ) i chyba pierwszy raz nie będę miała problemu z wyborem "tej jedynej" fotki stycznia :)

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy styczniowego zwycięzcę konkursu :)) BRAWO !

Kometa teraz będzie robić jeszcze większą furorę za sprawą Twojej fotki :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne :O. Wessel, Ty wysyłasz co czasami na APOD? Bo jak patrze na ostatnie fotki to czy oni już nie mają w czym wybierać, czy po znajomości to leci? Ostatnio właśnie takie mam odczucie, niestety. A to zdjęcie zdecydowanie zasługuje na APOD-a :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Obserwowałem wczoraj 10" Newtonem i jeszcze mam taką piękną pamiątkę. Chyba najlepsza kometa od lat.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wessel, loguje się tylko by skomentować Twoje zdjęcie. Mógłbyś popracować nad kadrem, kolorystyka wydaje się nienaturalna....

A poza tym...żartuję:) Nie wiedziałem tak jak kenny co napisać i jakieś głupoty napisałem:)

Miazga. APOD to za niski poziom. Zdarzają się tam i na wyzszym, ale dość rzadko. Gratulacje.

Inne zdjęcia kolegów też niczego sobie:) Ja nie wiem w sumie jak bym sobie (nie) poradził z wykonaniem zdjęcia komety i obróbką...Niestety nie jest mi dane tego sprawdzić. Sprzęt leży na szafie od pół roku :) 

  • Like 1

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wczorajsze obserwacje komety z balkonu w mieście.

Użyłem teleskopów ED100 i mojej 20-calówki oraz lornetki 10x56.
Kometa widoczna gołym okiem. Warkocz komety dosyć trudny do wyłapania w każdym ze sprzętów, jasne niebo nie rozpieszcza.
Raz mi zamajaczył w 20" dosyć zwiewnie i zerkaniem, dziwnie jakby w warkoczu nastąpiło jakieś zawirowanie i w tym miejscu na ułamek sekundy pojawiła się sama zmiana.

Przez chwilę, miałem wrażenie komy. Ale nic nie mogę potwierdzić, jak błyśnięcia, percepcja ledwo uchwyciła by odbić się w świadomości.

W EDku i lornetce, znacznie lepiej, ale też zerkaniem. W lornetce warkocz rozciągał się conajmniej na 1.5 stopnia. Lecz bez zbytnich zachwytów.
Widząc, że warunki mam zbyt słabe. Graniczne powiększenie tej nocy do 150x w newtonie.

Zaświetlenie miejskiego nieba i podmuchy wiatru powodujące "pracę" powietrza znad dachów.
Skupiłem się na jądrze komety w 20 calach. 
W samej otoczce zaintrygowało mnie na ile jestem w stanie przyjrzeć się jądru. Co tli się w samym środku otoczki ?!

Z tła otoczki przeświecała gwiazda, dając wrażenie dwóch jąder komety, co za "spotkanie" !
Ach, a sama otoczka moja głowa toneła jakby w całunie z mgły. Tak wtulony, moim oczom ukazał się jasny nieregularny "kruszec".

Łudził nieregularnym kształtem (co zapewne było wynikiem słabszych warunków seeingowych).

Jakby nie był tylko punktem światła. Uruchomiona wyobraźnia dawała posmak głębi przestrzeni Wszechświata, że gdzieś tam niedaleko w skali
kosmicznych odległości pędzi parując w wędrówce ku Słońcu ... A niech tam i ja popędzę na 15 tysięcy lat ...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel, No normalnie masakra. Piękna foteczka. Szczere gratulacje umiejętności przy obróbce.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)