Skocz do zawartości

C/2014 Q2 (Lovejoy)


pguzik

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy rydz niż nic ;)

 

47x120s,  JUPITER-21M 4/200, Atik 314E

attachicon.gifC2014 Q2 (Lovejoy) 2015-01-17T190640UT.jpg

Zdzichu, kiedy ty miałeś pogodę ??  ???  ???

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, kiedy ty miałeś pogodę ??  ???  ???

 

Pogoda była z soboty na niedziele w naszym rejonie...

tylko (szlak!) akurat wtedy nie moglem pojechać za miasto.... mam wiec trochę fotek z balkonu.... jak coś z nich wyjdzie to zamieszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakiego mam pecha.

Wczoraj wieczorem, przed pracą wybrałem się na polowanie na kometę. Poszukałem, wykadrowałem i... Zresztą zobaczcie sami:

 

post-604-0-10217700-1421673024.jpg

 

 

Zdjęcie nr 6 to jeszcze ustawianie kadru. Nr 7 pierwsza 60 sekundowa fotka. 9 jest już nie do przyjęcia, od 11 MASAKRA!

To była mgła! >:(

 

 

post-604-0-44724700-1421672997_thumb.jpg

 

 

A tu jeszcze foto nr 6 z wyrównanym balansem kolorów. :-

 

pzdr

Szymon.

 

  • Like 5

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakiego mam pecha.

Wczoraj wieczorem, przed pracą wybrałem się na polowanie na kometę. Poszukałem, wykadrowałem i... Zresztą zobaczcie sami:

 

attachicon.gifKOMETA seria zdjęć.jpg

 

 

Zdjęcie nr 6 to jeszcze ustawianie kadru. Nr 7 pierwsza 60 sekundowa fotka. 9 jest już nie do przyjęcia, od 11 MASAKRA!

To była mgła! >:(

 

 

attachicon.gifKOMETA 60s mały.jpg

 

 

A tu jeszcze foto nr 6 z wyrównanym balansem kolorów. :-

 

pzdr

Szymon.

Widzę że to te same chmury co u mnie były , bo tyle samo zdjęć zrobiłem  ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to te same chmury co u mnie były , bo tyle samo zdjęć zrobiłem  ;)

Mgła Kacperku, mgła!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgła Kacperku, mgła!

To dziadostwo też było  :P

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, ze ma aż tak długi ogon.

Długość warkocza - nie ogona (wychodzi od głowy nie d.....) ;)  szacuje się na 15 - 18* - Moloch 8)

Właśnie - podawajcie parametry fotografii - zawsze :)

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki za parametry. A można wiedzieć na czym sadzałeś Canona przy ekspozycji 27x240?

Na montażu Astrotrac.



Ale tło bym poprawił ... wygląda fatalnie.

Chodzi o kolor, szumy, czy o co?? Myślałem że jest w miarę naturalne (przesadnie nie wygładzane i nie wyczernione) i sprawiające przez to taki prawidłowy efekt głębi. Spróbuje pobawić sie jeszcze wieczorem :) 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaster, jak dla mnie fota super wyszła, tym bardziej że była robiona Canonem a nie dedykowaną kamerką do astro. Ja bym nic nie zmieniał, bo jest tak jak piszesz "naturalnie" :).

  • Like 2

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny

21.01.2015

 

Sprzęt: Nikon 12x50 i D5100

 

Siedzę przy komputerze dzieląc czas pomiędzy przygotowaniami marcowego numeru Astronomii a poszukiwaniami niedrogiego jasnego obiektywu stałoogniskowego. Odruchowo klikam w meteo.pl i widzę, że między 22 a 23 niebo nad Poznaniem powinno się na tyle wypogodzić, bym mógł zapolować na kometę. Oczywiście, szybki rzut oka na animację Sat24 i? lecę po lornetkę i mocuję aparat na statywie. Wąska szczelina w chmurach faktycznie przesuwa się nad Wielkopolską. Akcja balkon!

 

Wychodzę, zadzieram głowę i - ?Słabo? ? myślę sobie. Chmury niby przerzedzone, ale do czystego nieba jeszcze wiele brakuje. Do tego rozproszone we mgle zaświetlenie sodowe. Ale jaśniejsze gwiazdy widać. Plejady też. Na pamięć próbuję namierzyć Lovejoya przez lornetkę, ale bez sukcesu. Odpalam Stellarium i już widzę, że szukałem za blisko Plejad ? jedynie 6° na zachód, a kometa jest dwa razy dalej. W tych słabych warunkach pomaga mi dość jasna gwiazdka 41 Ari (3,6mag) przy której jest tej nocy kometa. Oczywiście, widoczna bez problemu w 12x50 mimo zasnutego nieba. Co równie oczywiste ? o warkoczu mogłem jedynie pomarzyć, a jego widok wkleić sobie ze zdjęć. Spodziewałem się czystego okienka obserwacyjnego, a dostałem jedynie mętny prześwit pomiędzy kłębami chmur. Ale, jak to mówią: ?Na bezrybiu i rak ryba?.

 

No dobra, spróbujemy zrobić zdjęcie. Ustawiam obiektyw na 18 mm i 35 mm i celuję mniej więcej pomiędzy Barana i Byka. Nooo, warunki zaświetlenia jak w centrum Tokio! Trzy minuty różnicy między ekspozycjami, a różnica w tle nieba kolosalna. Nie ma nadziei. Pakuję sprzęt i przepraszam za zamieszanie pająki, które zimują w torbach.

 

attachicon.gif1.JPG

 

attachicon.gif2.JPG

 

Oczywiście, to trochę żartobliwa relacja, ale kto wie, kiedy będzie następne okienko?

A mi sie udało zrobić fotkę zwykłym kompaktem ;D

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)