Skocz do zawartości

Salon Astrosztuki


Ciekawska

Rekomendowane odpowiedzi

Haha :D a ten SW to był prezent od rodziców x lat temu (teraz zbieram na syntę 10" :P ), a jak mnie natchnie i czas będzie to coś jeszcze namaluję ;)

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Śliczny, malowniczy a zarazem taki jak o nim wiemy.

Księżyc Jowisza Io jest może najbardziej egzotycznym satelitą Układu Słonecznego.
Aktywny wulkanizm na Io odkryła sonda Voyager 1 w 1979 roku, potwierdzając możliwość wynikającą z analiz teoretycznych skutków pozostawania Io na takiej orbicie.
Wulkanizm, skład i wygląd Io poznaliśmy lepiej w wyniku obserwacji przez sondę Galileo od 1996 roku do 2001 roku; koniec misji Galileo w 2003.

 

Newton 10 cali na Dobsonie - dobry wybór - znakomity stosunek możliwości do ceny (wart swojej ceny).

  • Like 1

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Nie tak dawno próbowałam, ale póki co to nie na moje zdolności... męczyłam się ze 2 tyg., ale w końcu się wkurzyłam i go zamalowałam czymś innym-jak mnie natchnie, to skończę ;)

A tak szczerze się przyznając, to działo się to na poprzednim obrazie ("Io")-przestał mi się podobać i chciałam go przemalować... teraz trochę żałuję, ale jak kupię sobie jeszcze jakieś duże płótno to namaluję lepsze :D

(Nie krzyczcie za to :P )

  • Like 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że się podoba... dodam jeszcze jeden "obraz",  też namalowany około 2 lata temu, przedstawiający Marsa. Pastele na kartonie, format A4 :D

 

post-2746-0-76456200-1419064636_thumb.jp

  • Like 9

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Jako że pogody brak, natchnęło mnie, by pudełka na różne rzeczy przyozdobić wzorem 'galaxy'. Kolor zielony - pasujący do ścian pokoju.

 

Ja z takim talentem i wzorem ,,galaxy" już bym wszedł na ściany 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :)

Ja z takim talentem i wzorem ,,galaxy" już bym wszedł na ściany 8)

Już mam w planach zakup większego płótna i trzaśnięcie sobie obrazu z takim wzorem lub jakąś konkretniejszą mgławicą. A we wakacje mogę namalować coś w tym stylu i wystawić jako nagrodę w którymś konkursie ;)
  • Like 3

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :)

Już mam w planach zakup większego płótna i trzaśnięcie sobie obrazu z takim wzorem lub jakąś konkretniejszą mgławicą.

Do czerwca będę miał naszą MW na południowej ścianie w rozmiarach 250 x 200 cm - późno bo późno ale dopiłem swego 8)

Napiszę o tym jak skończę.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Naprawdę świetna praca! ;) Może jedynie popracuj nad rzęsami, ale to tylko moja małą opinia. :D Czekam na kolejne prace. :)

Rzęsy to właśnie przy rysowaniu oczu moja słabość, zwłaszcza jak obrazek jest dość duży... Ale jeszcze pokombinujemy :D

Rzęsy pewnie specjalnie poczochrane żeby porzypominały włókna ciemnych mgławic ;)

To taki smaczek dla Panasamarasa ;)
  • Like 2

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)