Skocz do zawartości

IX ZLOT w Zatomiu - trasa dojazdu


bujarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy, doradźcie proszę jaka jest najkorzystniejsza trasa dojazdu do Zatomia z Poznania? (do Poznania dojeżdzam od strony Warszawy)

 

CFF105, TS APO80Q, ATIK490ex mono, AstroHub, jolofocuser, ATIK EFW2+OAG, LOP650CM, AZ EQ6, Nikon Action EX 10x50CF, Pentaflex R-80/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda droga na odcinku Stare Osieczno - Zatom ?

Ostatnim razem jechałem na nawigacji i z Wielenia delikatnie rzecz ujmując czym bliżej Zatomia tym mniej mi było do śmiechu ;)

 

Wracałem już trasą przez Drawno, Piła, Chodzież i było bezstresowo i dużo szybciej:)

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda droga na odcinku Stare Osieczno - Zatom ?

Ostatnim razem jechałem na nawigacji i z Wielenia delikatnie rzecz ujmując czym bliżej Zatomia tym mniej mi było do śmiechu ;)

 

Wracałem już trasą przez Drawno, Piła, Chodzież i było bezstresowo i dużo szybciej:)

Przez Drawno jest jedyna sensowna - ta druga, to napiszę delikatnie - na poligonowych ,,czołgówkach" jest znośniejsza nawierzchnia 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Drawno jest jedyna sensowna - ta druga, to napiszę delikatnie - na poligonowych ,,czołgówkach" jest znośniejsza nawierzchnia 8)

Dokładnie:) jednak chyba każdy choć raz spróbował krótszej trasy haha, ja nie polecam także innej drogi niż przez Drawno no chyba że macie do dyspozycji amfibie lub ewentualnie terenówkę:)

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździmy przez Osieczno i nie ma problemów. Droga jest całkiem znośna. Wystarczy nie zap.......ć ;) Ale jak ktoś ma słabsze zawieszenie to może faktycznie nie ryzykować.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kocie łby to nie problem bo można wolno jechać, ale mega problem to koleiny zwłaszcza jak ma się niskie zawieszenie.

 

 

Witam,

 

Koledzy, doradźcie proszę jaka jest najkorzystniejsza trasa dojazdu do Zatomia z Poznania? (do Poznania dojeżdzam od strony Warszawy)

 

 

Poznań-Piła-Wałcz-Drawno-Zatom

 

Jest trochę dalej,pewnie ze 40km, ale jedź tą trasą i nie zastanawiaj się wogóle nad inną:)

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjechałem w ta drogę lub podobną i tak samo pięknie wyglądała jak na tym zdjęciu:) jednak ten krótki odcinek jechałem dłużej niz pozostałe 70 km, raz po raz przyp... podwoziem w kocie łby:)

Nie jestem pewien czy to była trasa ta niebieska czy ta po lewej:)

post-37-0-94782100-1410344445_thumb.jpg

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo kto raz posłuchał i jechał od strony Drawna wie doskonale, że jeśli nie będzie nowych inwestycji drogowych na wschodnich duktach - ta droga jest najlepsiejsza i warto nadłożyć niż ..... rzucać i jeszcze ....... ;)

Nawet na Zimowym Zlocie - marzec 2013 (-18 i śnieg), była drogą bezproblemową 8)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podesłać mapkę - która ta droga od Drawna?

Proszę - dobra droga :)

post-476-0-39833600-1410461390_thumb.jpg

 

post-476-0-05818300-1410461827_thumb.jpg

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjechałem w ta drogę lub podobną i tak samo pięknie wyglądała jak na tym zdjęciu:) jednak ten krótki odcinek jechałem dłużej niz pozostałe 70 km, raz po raz przyp... podwoziem w kocie łby:)

Nie jestem pewien czy to była trasa ta niebieska czy ta po lewej:)

post-37-0-94782100-1410344445_thumb.jpg

Ja właśnie jechałem tą szarą w marcu , o zgrozo!!  Wracałem przez Chyże i Łasko później na Dobiegniew - tam lepiej i krócej kamienie były (7km myślę że znośnie). Teraz przyjadę niebieską trasą a wracać będę .... tak jak wiosną. Się zobaczy i opisze jak było  :)

 

Chyba że już ktoś tą niebieską jechał i może powiedzieć ile km kamieni tamtędy jest?

 

(Z Zatomia na Chyże jakieś 7-8km)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że już ktoś tą niebieską jechał i może powiedzieć ile km kamieni tamtędy jest?

 

(Z Zatomia na Chyże jakieś 7-8km)

Na każdy zlot jedziemy tą niebieską trasą i jest OK, ale kto by tam liczył km kamieni ;) Odliczamy tylko km do Zatomia :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na google maps wystarczy zaznaczyć punkty i poda w przybliżeniu długość odcinka. To przydatne informacje. Jeśli jest 7-10km to pojadę niebieską trasą zamiast nadrabiać drogi. A co do kolimacji -> i tak trzeba po przyjeździe sprawdzić. Tak samo jak po powrocie do domu ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest w Zatomiu albo w pobliżu jakiś mechanik co sprawnie i dobrze wymieni w Corsie przegub? Już nie zdążę przed wyjazdem, a mi terkocze...

O ile juz to w Drawnie w Zatomiu nie - napisz do Azerka to Tubylec :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)