Skocz do zawartości

IX ZLOT w Zatomiu - RELACJA


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

M31

Canon550D, 10x183s + darki, iso 800, HEQ5 pro, TS65Q bez guidingu (szkoda było mi tej jednej nocki na naukę więc strzelałem aparatem).

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wspaniałe obserwacje.O 4-ej zaliczyliśmy pierwszy raz z Pablitiusa 22" konika .Pełne zadowolenie i poznanie nowych twarzy.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pisał krótką relację z Zatomia na moim blogu. Chciałem wykorzystać kilka zdjęć z tego wątku. Jeżeli ktoś ma coś przeciwko proszę pisać mi na PW.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ................ Jeżeli ktoś ma coś przeciwko proszę pisać mi na PW.

 

Lub zamilknie na zawsze :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z jakąś wielką libacją. Z reguły to gdzieniegdzie ktoś z piwkiem chodzi, czasem parę kieliszków przy wieczorach integracyjnych jak pogody nie ma i tyle. Na czworakach nikt nie chodził ani nie zchodził poniżej pewnego poziomu, przynajmniej jak ja byłem.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do krótkiej relacji ze zlotu na swojego bloga. Nie robiłem własnych zdjęć, więc będę wdzięczny jeśli pozwolicie na publikację swoich fotek na potrzeby mojego tekstu. 

Podobnie jak Szymon, proszę o informację na PW jeśli ktoś nie życzy sobie wykorzystywania zdjęć jego autorstwa lub swojego wizerunku.

 

Pozdrawiam :)

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że alkoholu dużo nie było to jeszcze jakieś futro na sępa się przypałętało ;).

Ale muszę przyznać, że wspomniane futerko było cieplutkie. Spędziłem z nim na kolanach 3 godziny wieczorem kiedy nie mieliśmy pogody  :D

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach o kociaku piszecie... bo biegał też futrzany czarny puchaty wilk nocą, bardzo przyjazny, szczególnie jak się go dokarmiało :)

Fakt, spotkalem go w okolicach Pyrlandii.  Z ciemności wylazlo wielkie, czarne bydlę i stanęło na środku drogi. Poczulem małe uderzenie adrenaliny, zanim zorientowałem się, że nie ma wrogich zamiarów względem mojej skromnej osoby. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...... -  podczas wiosennego zlotu proponuję skierować zielone laserki dużej mocy w każde okno jej domu. I tak przez trzy noce. >:D    

Tylko namiar brać od dołu do poziomu okien wrednej sąsiadki bo przez górowanie zielonych laserków z soboty na niedzielę trzy klateczki po 300s poszły mi się .... >:D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko namiar brać od dołu do poziomu okien wrednej sąsiadki bo przez górowanie zielonych laserków z soboty na niedzielę trzy klateczki po 300s poszły mi się .... >:D

Też wyłapałem parę zielonych promieni, takie to już chyba uroki zlotów.

  • Like 1

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)