Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ola, czytałem to jak bajkę!Niesamowity klimat,widać pióro MISTRZA!(Mistrzyni?). Znakomite opisy obiektów, bez tworzeni "suchych" list.tak trzymaj!

PS .Z niecierpliwością czekam na więcej.

Edytowane przez Erik68
  • Like 1

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciekawska napisał:

Przesuwałam się powoli (no, tak naprawdę to nie, za bardzo chciałam zobaczyć wszystko na raz)

Lornety mają w sobie coś takiego, że jak człowiek nieopatrznie przez nie spojrzy na Drogę Mleczną, to zaczyna się zachowywać jak małe dziecko w sklepie z zabawkami - i chce wszystko na jeden raz. 
Nie przypominam sobie sesji, żebym nie poświęcił kwadransa czy dwóch (ewentualnie siedmiu) na kompletnie bezładne skakanie, skanowanie, fruwanie i zatapianie się w gwiezdnych widokach.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja : ) Wczoraj też byłem na polu z APM, okolice Łabędzie to był po prostu szał, ile tam tego jest.....

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Charon_X napisał:

Gdyby nie te winietowanie i pojechane gwiazdki na zdjeciach byłaby super relacja ? .

 

1 godzinę temu, polaris napisał:

No faktycznie, słabo to wygląda.

?

Malkontenci!  ?

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba każdy tak ma z Mleczną. Wyskoczyłem na chwilę na miejscowe jeziorko podmiejskie zobaczyć czy już w końcu ciemne noce się zaczęły. Wziąłem Adventurera, może akurat coś cykne. Zawsze też zabieram ze sobą lornetkę, klasyka Nikona Actiona Ex 10x50. Patrzę Mleczna jest, nawet przyzwoicie, zdjęcia ustawiłem, niech się robi. Nikon do ręki tak tylko na chwilę, przegląd zrobić i...ooo M22, ooo M25, ooo Omega, ooo Laguna, Orzeł, a jeszcze kaczuszka M11 i tak...dużo tych ooo się zrobiło, że nie można się oderwać, a czas zleciał moment i szybciej niż się spodziewałem. Fotki wyszły na sztukę, ale jak przyjemnie było popatrzeć  ? Dobrze, że nie zabrałem Newtona. Aż wstyd, że zapomniałem jakie przyjemne są szerokie pola.

DSC_0065b.jpg

  • Like 4

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, midimariusz napisał:

Mi te wady absolutnie nie przeszkadzają i nie zmniejszają wartości relacji. Nie ma co się na siłę czepiać  

To był żart. Z zazdrości.

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eszetka napisał:

To chyba każdy tak ma z Mleczną. Wyskoczyłem na chwilę na miejscowe jeziorko podmiejskie zobaczyć czy już w końcu ciemne noce się zaczęły. Wziąłem Adventurera, może akurat coś cykne. Zawsze też zabieram ze sobą lornetkę, klasyka Nikona Actiona Ex 10x50. Patrzę Mleczna jest, nawet przyzwoicie, zdjęcia ustawiłem, niech się robi. Nikon do ręki tak tylko na chwilę, przegląd zrobić i...ooo M22, ooo M25, ooo Omega, ooo Laguna, Orzeł, a jeszcze kaczuszka M11 i tak...dużo tych ooo się zrobiło, że nie można się oderwać, a czas zleciał moment i szybciej niż się spodziewałem. Fotki wyszły na sztukę, ale jak przyjemnie było popatrzeć  ? Dobrze, że nie zabrałem Newtona. Aż wstyd, że zapomniałem jakie przyjemne są szerokie pola.

DSC_0065b.jpg

Super fota, jakiego Adventurera używasz? Sam myślę nad jakimś aby porobić dłuższe czasy na szeroko, widziałem że jest jakiś nowy SWSA mini, do telefonu by się nadał ? Mam jeszcze w zapleczu Canona 6D + 24mm, może i nim by się dało coś wycisnąć.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "Międzygwiezdna podróż".

Pozdrawiam Jarek

  • Like 1

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)