Skocz do zawartości

Pamiątkowy album konkursowy. AKTUALIZACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Na zakończenie konkursowych zmagań planujemy wydanie albumu konkursowego, podobnego do tego opisanego w wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5361-album-forum-astronomicznego/ . Warunkiem koniecznym do powstania albumu jest w pierwszym rzędzie zgoda autorów zdjęć na ich publikację, dlatego zwracam się najpierw do Autorów zdjęć prezentowanych w konkursie im. Heńka Kowalewskiego:

 

*********************************************************************************************************************************************

W związku z konkursem astrofoto im. Heńka Kowalewskiego na Forum Astronomicznym planujemy na jego zakończenie wydać album zawierający wszystkie prezentowane w konkursie zdjęcia. Zdjęcia, które wygrały w poszczególnych miesiącach będą oczywiście bardziej eksponowane, podobnie jak zwycięzcy całego konkursu. Album będzie w postaci fotoksiążki o formacie A4 w poziomie zamówionej w firmie najlepszefoto.pl, takiej jak w wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5361-album-forum-astronomicznego/ . Na zlocie miałem ze sobą przykładowe egzemplarze takiego albumu i wg osób oglądających są całkiem dobrej jakości. Końcowa cena za egzemplarz będzie w granicach 25-40 zł w zależności od ilości chętnych i ilości stron. 
W związku z tą inicjatywą chciałbym spytać, czy zgadzacie się na prezentację Waszych zdjęć wystawionych w konkursie im. Heńka Kowalewskiego na FA w roku 2014 w takim albumie? Jeśli tak, to domyślnie do albumu będą brane:
 -  zdjęcia z wątków konkursowych - jeśli chcecie je zaprezentować w lepszej rozdzielczości to prosiłbym o przesłanie takich na PW
 -  opisy z wątków konkursowych, ale skrócone. Ale zachęcamy do napisania kilku zdań komentarza do każdego albo wybranych zdjęć, są one wtedy dużo przyjemniejsze w odbiorze. Takie dodatkowe opisy też prosiłbym o przesłanie na PW
 
Album taki zawierałby orientacyjnie około 40 stron podzielonych na kolejne miesiące konkursowe z podkreśleniem zwycięzców z każdego miesiąca przez ich prezentację w większym formacie - dlatego czołowe zdjęcia z każdego miesiąca prosiłbym o nadesłanie w jak najlepszej rozdzielczości. Podium konkursu (w skali całego roku) chciałbym zaprezentować w formacie A4 (każde zdjęcie). Dodatkowo w albumie będzie krótka notka o patronie konkursu - Heńku Kowalewskim. Album przed drukiem będzie dostępny do wglądu w wersji elektronicznej i będzie można dokonać wtedy poprawek i zmian wg Waszych uwag.
 
Dajcie znać na PW czy zgadzacie się na prezentację zdjęć w takim albumie.
Dzięki z góry,
Łukasz
*********************************************************************************************************************************************
  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zdjęcia konkursowe w dużej rozdzielczości ma przecieź redakcja Astronomii. Nie moźna wziąć od nich?

Można - jak dadzą.... ale chodzi również o zgodę Szanownych Autorów 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zdjęcia konkursowe w dużej rozdzielczości ma przecieź redakcja Astronomii. Nie moźna wziąć od nich?

Eee, chyba jednak nie wszystkie tylko pierwsze trójki każdego miesiąca...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę o wszystkich zdjęciach, tak jak pisałem. Pierwsze trójki eksponowane, reszta nieco mniejsza. Album można zamówić z minimum 28 stronami, więc 36 zdjęć byłoby nawet trudno rozłożyć - większość by trzeba mieć w bardzo dobrej rozdzielczości na stronę A4. Poza tym nie sądzę, żeby wszyscy się zgodzili na prezentację, więc zdjęć będzie nieco mniej.

Co do zgody można oczywiście pisać na PW - dziękuję za pierwsze wiadomości.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że do wszystkich musi być zgoda, a gdzie jest powiedziane że w kalendarzu muszą być tylko zwycięscy? Przecież niektóre zdjęcia poza "pudłem" też są świetne czyż nie tak? ???? ??? A tak jeszcz w kwestii formalnej, czego to niby autorzy nie mieliby wyrazić zgody na prezentację? Wstyd czy co?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Czy album będzie obejmował tylko pierwszą edycję czy też drygą ?

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie album z pierwszej edycji - rok 2014. Już powoli składam go w całość, ale sporo jest materiału. Póki co mogę jedynie powiedzieć, że niestety nie będzie w nim wszystkich zdjęć konkursowych tak jak myślałem na początku. Za dużo stron by wyszło i za drogo. Obecne podejście robię ze zdjęciami, które uzyskały więcej niż jeden głos w ankietach miesięcznych - jest ponad 100 takich prac.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie album z pierwszej edycji - rok 2014. Już powoli składam go w całość, ale sporo jest materiału. Póki co mogę jedynie powiedzieć, że niestety nie będzie w nim wszystkich zdjęć konkursowych tak jak myślałem na początku. Za dużo stron by wyszło i za drogo. Obecne podejście robię ze zdjęciami, które uzyskały więcej niż jeden głos w ankietach miesięcznych - jest ponad 100 takich prac.

Czyli na dzień dzisiejszy w albumie znajdowało by się 100 prac które uzyskały więcej niż jeden głos  ?

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko poligrafia ńie nawaliła. Wydrukowanie dobrze astrofotek to naprawdę bardzo trudna sprawa.

Jeśli będzie ta sama co w albumie Łukasza, który posiadam, napiszę krótko - Super Jakość 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowałem tam swój albumik na próbę i na zlocie można było go zobaczyć. Kolor i kontrast są dobre, jedynie przy uważnym przyjrzeniu się widać miejscami piksele - pewnie przez dithering. Sam druk jest lekko wypukły.

 

post-1260-0-64063200-1421050001_thumb.jp

 

post-1260-0-24533100-1421049999_thumb.jp

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wzięte z wątku i skrócone do takiej postaci:

 

Łukasz Socha
Galaktyka M33 w gwiazdozbiorze Trójkąta
HEQ5 Pro, Newton 6" f/5 + FF 0.9x, Atik 383L+ mono
HaLRGB 1:4:1:1:1h
2013.10.30 do 2013.10.31, Nieborowice
 
Czyli w kolejnych 5 linijkach: autor, obiekt, zestaw, ekspozycja, czas i miejsce wykonania. Chyba, że ktoś dostarczył własny opis (jak pisałem w wątku i na PW), ale jest takich tylko kilka.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, co do albumu to moje zdanie jest takie nie dajcie wszystkich zdjęć, co mają jeden głos, zrobić album w formacie PDF ze wszystkimi zdjęciami z konkursu nawet te, co mają jeden głos jak ktoś będzie chciał pobierze sobie, zaś album wydać tylko, że zdjęciami, które otrzymały najwięcej głosów, będzie lepiej się prezentował i taniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album będzie wydawnictwem jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym. Więc nie będzie dostępny w formie pdf dlatego Łukasz stara się aby kosztował jak najmniej. Kto będzie chciał mieć pamiątkę z forum i konkursu to zakupi a kto nie to nie ot taka nie przymuszona wola.

  • Like 3

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i jestem, za, ale mnie chodziło o to by zdjęcia, z konkursu, co mają oddany jeden głos zrobić jako PDF zaś te, co mają więcej dać do albumu i tak jak pisałeś Alien jestem za, ja bym nie dodawał, bo może to popsuć wizerunek albumu, konkurs konkursem zdjęcia też, liczyła się świetna zabawa. No cóż to nie ja decyduję, ale co myślę napisałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i jestem, za, ale mnie chodziło o to by zdjęcia, z konkursu, co mają oddany jeden głos zrobić jako PDF

Paweł - przecież wystarczy je sobie zassać na swój komputer, poukładać w kolejności w edytorze tekstu - sformatować i zapisać jako PDF - Masz album jaki chcesz :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)