Skocz do zawartości

Explore Scientific


aimer

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja nie należy do Ciebie tylko do celnika, może naliczyć ale często nie nalicza ;)

Czyli rosyjska ruletka z tym podatkiem :ph34r: To lepiej u zachodnich sąsiadów kupić, mniejsza różnica w cenie, ale za to mniej stresu ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg http://www.zakupyzusa.com/?pg=customs kwota zwolniona z cła i vat dla towarów z USA to 45EUR. Powyżej to już zależy od dobrej woli celnika. Warto też pamiętać o złodziejskim sposobie naliczania opłat - do ceny produktu razem z przesyłką doliczane jest cło, a następnie do tego wszystkiego vat :(

Okular za 100$ + 15$ przesyłka + 4% cło + 23% vat = ok 450zł.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astromarkecie ES 8.8mm kosztuje 799, a tu http://www.exploresc...ces-c-8964.html wychodzi 137, 91 euro, czyli  ok 455 zł, a jakby zrezygnować z przesyłki i znajomym powiedzieć, żeby przywieźli, to cło i Vat odpadnie? Czy lepiej nie kombinować... 

Pomyłka policzyłem dolary :-[ 137,91 euro= ok 574 zł.

Nie kupowałem nigdy niczego w USA ale kupowałem w http://www.explorescientific.de w tamtym tygodniu ES-a 30. Przesyłka szła dwa dni (10 euro)

Polecam ten sklep :)

Nikt niczego nie doliczy bo w cenie już jest unijne cło i niemiecki VAT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg http://www.zakupyzusa.com/?pg=customs kwota zwolniona z cła i vat dla towarów z USA to 45EUR.

To zależy. Akurat w przypadku, o którym mówimy, nie ma to zastosowania. W podanym linku jest trochę przekręcone/niedopowiedziane. Kwota 45 Euro wzięła się z art. 52 Ustawy o Podatku Vat. Problem w tym, że trzeba spełnić kilka warunków. Między innymi, przesyłka musi być wysłana od osoby fizycznej do osoby fizycznej, czyli odpada w przypadku zakupów w sklepie. Dodatkowo odbiorca nie może być zobowiązany do uiszczenia opłat wobec nadawcy w związku z przesyłką, czyli nie może za przesyłkę zapłacić. Często tutaj mówi się o "gifcie" czy po prostu prezencie.

Teoretycznie więc, ktoś ze sklepu w USA musiałby wysłać paczkę jako prywatna osoba, oznaczyć ją jako prezent i zadeklarować wartość poniżej 45 Euro ;)

 

 

Okular za 100$ + 15$ przesyłka + 4% cło + 23% vat = ok 450zł.

W takiej kwocie, cła się nie nalicza.

  • Like 2

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbując złożyć zamówienie w Hands On Optics wyskoczyło mi: Sorry, we are not shipping to your region at this time. \

Więc, chyba trzeba do nich e- maila wysłać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszesz meila a oni ci podają meila na którego wpłacasz kasę PayPal-em. Na adres z PayPal-a wysyłają ci okular. Doliczasz oczywiście za wysyłkę tyle ile ci napiszą - mi za każdym razem podawali 15$. Jeśli chodzi o VAT to na 3 okulary doliczyli mi za jednego 100zł co z wielkim żalem uiściłem przy odbiorze u listonosza.

Nawet z wszelkimi opłatami i tak się opłaca. Niestety wersje 100* już zdrożały. Mam nadzieję że na krotko ;)

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, a sklepik jakiś gdzie można nabyć coś z Tele Vue.  W Hands On Optics w ogóle produktów nie ma. Chcę sobie kupić jakiegoś Ethosa, ale ceny u nas niszczą. Już w Astroshop jest 300 zł taniej więc myślę że za wodą wielką będzie dużo taniej.

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do ceny za oceanem musisz doliczyć transport, potem Vat i cło. Jeśli chodzi o Ethosy to już tak tanio nie wychodzi. Też miałem podobny dylemat i ostatecznie wybrałem niemieckie sklepy jako najtańszy wariant (zamawiałem Ethosa 10mm i 21 mm).

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do ceny za oceanem musisz doliczyć transport, potem Vat i cło. Jeśli chodzi o Ethosy to już tak tanio nie wychodzi. Też miałem podobny dylemat i ostatecznie wybrałem niemieckie sklepy jako najtańszy wariant (zamawiałem Ethosa 10mm i 21 mm).

A mógłbyś podać namiar na te niemieckie sklepy.

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz np

www.astroshop.pl (polska wersja www.astroshop.eu)

www.teleskop-express.de

www.vegaoptics.de

 

W tych kupowałem i zakupy przebiegły bez problemów. Obsługa życzliwa, towar idealny itd - polskie sklepy muszą się jeszcze dużo od nich uczyć (np mój przypadek z Ethosem 6 z Delty)

 

Nieco taniej możesz też znaleźć sprzęt na wyspach brytyjskich

Kiedyś kupowałem okular w www.green-witch.com też bez problemów.

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco taniej możesz też znaleźć sprzęt na wyspach brytyjskich

Kiedyś kupowałem okular w www.green-witch.com też bez problemów.

 

Tutaj ewentualnie mógłbym pomóc z dostarczeniem okularu. Najprawdopodobniej końcem marca będę w Polsce więc coś tam mogę zabrać z Wyspy ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, a sklepik jakiś gdzie można nabyć coś z Tele Vue.  W Hands On Optics w ogóle produktów nie ma. Chcę sobie kupić jakiegoś Ethosa, ale ceny u nas niszczą. Już w Astroshop jest 300 zł taniej więc myślę że za wodą wielką będzie dużo taniej.

Trochę się robi offtop, bo nie dość że głównie o zakupach, to jeszcze z innej firmy :) A ES również sprzedaje 100* okularki od 9 do 30 (!!!) mm - ten ostatni waży 2.3kg :) I ma w ofercie też okularek 9mm 120*. Recenzje pisane przez amatorów zza oceanu są pozytywne i zachęcające (również te porównujące ES do TV), jedynie podobnie jak w przypadku serii 82* jako potencjalna wada wskazywany jest nieco mniejszy ER w przypadku okularów Explore Scientific.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się też z opinią, że komfort patrzenia jest fatalny. Nie mam możliwości porównania, przy takim polu i tak małym ER to rzeczywiście może być problem. Już w okularach 82 stopnie ES nie jest łatwo zobaczyć całe pole, a co dopiero 100 st. Proponuję najpierw wypróbować przed zakupem. Oczywiście to zawsze jest sprawa indywidualna. Chętnie porównałbym Ethosa z ES 100 st

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

szczerze wam powiem że mnie jakoś optyka ES nie powaliła - wszyscy tak to chwalą a ruch na giełdach z udziałem tych okularów jest spory.

osobiście miałem 14mm, 8,8mm, 6,7mm, 4,7mm.

 

i powiem tak:

4,7 i 8,8mm to genialne okulary - obraz ostry jak żyleta, świetny kontrast i transmisja światła

 

6,7 i 14 zauważalnie gorsze. słabszy kontrast - obraz nazwałbym miękkim - ogólnie bez szału.

 

porównywałem ES-y z SW SWA - stara wersja z pomarańczowymi napisami i SW rozwalają ES-y na każdym polu. miałem pożyczone na kilka tygodni SW SWA i porównywałem je z moimi ES-ami. z ES-ów zostawiłem sobie tylko 4,7mm reszta poszła do sprzedaży

teraz zbieram stare SW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

z ostatnie chwili:

 

od pewnego czasy patrzę i przez LVW i ES-y
 
ES-y dają świetne i dobre obrazy, są tańsze i łatwiej je sprzedać.
LVW to klasa sama w sobie a ich pole jest dla mnie wystarczające. Nie lubię się rozglądać po okularze.
 
Te porównania to jak ze sprzętem audio - zależy od człowieka. Dla mnie ES miękkim i ciepłym okularem. Taka lampowa wersja wzmacniacza. Daje ładne obrazy takie miłe dla oka.
LVW - to sterylny, ostry wzmacniacz z dużą ilością detali. Obiekty jak wycięte laserem. Kontrast wyśmienity, korekcja fenomenalna. 
 
Ludzie kupują ES-y bo są dobre i tańsze ale też ruch w nich jest większy więc ludzie się jakoś do nich nie przyzwyczajają. 
 
Dla mnie LVW to docelowe okulary no chyba że naglery.
 
Obecnie mam LVW 13mm - 2szt. - jeden na sprzedaż. i LVW 8mm. Jeśli chodzi o DS wystarcza.
 
pozdrawiam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)