Skocz do zawartości

Explore Scientific


aimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi po głowie myśl zakupu okularku o ogniskowej 6,7mm w tym sklepie http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=30-718-1511-1512-15402&kw=&st=0. No i mam pytanie czy ktoś jeszcze by zaryzykował ew. próbe dorwania tego okularku po promocji:) 100$ + koszty przesyłki wydaje się dosyć kuszącą ofertą, zwłaszcza przy większym zamówieniu koszty wysyłki mogły by się rozłożyć. Promocja trwa do końca marca także jest czas żeby się zastanowić nad tym. Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 100$ to ok. 300zł + ok. 27% cła i Vat to razem 380zł. Do tego wysyłka ok. 100-150zł czyli wychodzi najmarniej 500zł.

Trzeba wziąć pod uwagę, że może przyjechać np. uszkodzony bo różne rzeczy się zdarzają i mamy kiłę. U nas ten okular kosztuje 649zł (dokładniej ma kosztować): http://astrozakupy.pl/product_info.php?products_id=1242

Oczywiście można w kilku zamówić to wtedy jest taniej,

Acha- kiedyś przy zamówieniu poniżej wartości chyba 170 ojro spoza unii nie naliczali Vat-u, nie wiem jak jest teraz ....

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dziś dostałem okular, w sumie z USA szedł 8 dni. Żadnych dodatkowych opłat uiszczać nie muszę. Jestem zadowolony bo zaoszczędziłem prawie 500 zł. Sprzęt bardzo ładnie się prezentuje - jest to mój pierwszy okular jaki dokupiłem do Lightbridga. Okular był dobrze zabezpieczony i widać, że jest dobrze wykonany, wkurza trochę napis CHINA na obudowie. Zobaczymy jak spisze się razem z teleskopem.

post-184-137699801193_thumb.jpg

post-184-1376998012_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dzisiejszych czasach trzeba przełknąć napis china bądz prc z jednej strony medalu jest sam badziew a z drugiej coś na co nigdy większości z nas nie byłoby stać gdyby nie mały napis china z poprzedniej strony medalu :-\

Bandros skrobnij coś po pierwszych rzetelnych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wrażenia z obserwacji! Do mnie leci 14 właśnie ale po spędzeniu wieczoru z 6,7 i 24 mm nie sądzę żeby mnie rozczarowała :)

Rowniez mam 14. Bedziesz zadowolony.  :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mnie to SWAN-ami pachnie  :P

Specifications for 25mm 70? Eyepiece - 2"

  Eyepiece Design Wide Angle

  Field of View 70?

  Number of Elements 5

  Focal Length 25mm

  Weight 3.5 oz.

  Barrel Size 2"

Tutaj piszą: http://www.cloudynights.com/ubbthreads/showflat.php/Cat/0/Number/4278196/Main/4277676  że to podobizny QX Meade  ::)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W jakich sklepach w USA zamawiacie te okularki ??

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni tak skaczą z tymi cenami? Dali by za stówę i po problemie - nie trzeba było by się tak czaić.

Ale tylko się cieszyć. Widzę że czternastka zawita jednak w mojej szklarni :)

Mysle, taka maja polityke. Ludzie nie kupuja po normalnych cenach tych okularow. Od lutego tego roku to juz jest trzecia obnizka jaka zauwazylem. Sadze, ze w tym czasie sprzedaz mocno im skacze do gory.  :)

Nic tylko sie cieszyc. Ja tym razem wzilaem 4.7mm i na tym koniec serii 82*.

Potem biore sie za 100*.  :D

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)