Skocz do zawartości

Piła, Złotów ,Wałcz - okolice


Raduchfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

     Czy ktoś z okolicy ww miast zagląda na to forum? Może organizowane są jakieś zloty, wspólne wyprawy na obserwacje w naszej okolicy? Może istnieje jakiś klub działający na naszych terenach? Bardzo ubolewam, że nasz region jest tak słabo aktywny i jak mi się wydaje mało zorganizowany ,a niebo przecież mamy miejscami czarne jak smoła :) na tym forum co prawda jestem świerzakiem ale codziennie zaglądam na astromaniaka i aż się przykro robi czytająć ich relacje z wspólnych obserwacji. Dlatego właśnie ten post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tutaj jest temat http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2732-obserwacje-w-tarnowku-miedzy-obrzyckiem-a-polajewem/page-5 jeżeli chodzi o typowo lokalne spotkania:) jednak coś podupadł.

Zawsze można pokusić sie o znalezienie miejscówki w okolicach Piły i coś zorganizować. Ja jestem z Chodzieży a konkretnie to jest nas dwóch z Chodzieży:)

Częściej coś się dzieje w okolicach Poznania. Tematy do oblukania w tym dziale.

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z Piły jest RenimSS ale to wymiatacz Słońca:)

Podglądowa mapa uczestników zlotu w Zatomiu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5504-uczestnicy-zlotow-mapa/page-3 - kolega Szymon miał wizję by Nas skatalogować haha (Szymon fajna sprawa ta mapka-gratuluje pomysłu)

Widać czarno na białym skąd są koledzy i czy można i gdzie pokusić się o wspólne obserwacje.

 

Moim zdaniem można a wręcz trzeba coś zorganizować a gdzie? może to Tarnówko? A może inne miejsce?

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że jest też ktoś z Debrzna a to już całkiem nie daleko :) .... Widzę że na tym forum zostanę już na dłużej - w końcu jest choćby źdźbło szansy na jakieś wspólne obserwacje bo siedzenie na polu w ciemności samemu jest troszkę przerażające czasami :D (szczególnie pod lasem gdzie zwierzyna się kręci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorobię się samochodu to też odczasu do czasu wpadnę :) Ogólnie w okolicach Piły, Złotowa i Szczecinka jest strasznie mało astromiłośników... a jeśli są to nie piszą na forach lub obserwują w ukryciu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, Szczecinek miasto Adama Gierdysa, pomnik piękny stoi, ale propagowania astronomii jakoś nie widać... a powinno być odwrotnie. Ja do Was mam tylko godzinkę drogi, więc na wiosnę pewnie wpadnę (ewentualnie lato) :D Co do sprzętu to mam gso 10" i lornetkę 10x50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego Raduchfoto, mieszkam niedaleko Złotowa a konkretnie w Debrznie. Może jakieś małe spotkanko? Pisz się na wiosenny JUBILEUSZOWY X Zlot w ZATOMIU a napewno nie pożałujesz. Takiego nieba jak zatomskie nie znajdziesz niegdzie w naszej okolicy a jakie klimaty (trzeba tam być aby sie samemu przekonać) nie tylko astronomiczne, kulturalne i kulinarne (mając na myśli pierogi i smalec Pani Krysi). Z tym Szczecinkiem dobrze Perseus napisał - brak kogokolwiek aby kontynuował propagowanie astronomii tak jak A.Gierdys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak jak kolega Perseus jak zdam prawko to z miło chęcią mogę wpaść , tylko do złotowa mam 128 km  >:(

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu macie mapkę LP http://www.forumastronomiczne.pl/smf/pliki/LP-mapa_PL.jpg ;) Pewnie dobrze będzie wyrwać się przynajmniej z zielonego koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko 3 x byłem poza miastem i za każdym razem sam i za każdym razem prawie narobilem w pory że strachu bo miejscowka nie do końca znana... Generalnie wciąż szukam kogoś od kogo mógłbym się czegos nauczyć bo nie ukrywam że brakuje mi doświadczenia... Na codzień obserwuję że swojego ogrodu na skraju miasta a wiadomo jak to jest z ds'ami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Cześć spotykamy się w okolicach Rogoźna, zobacz temat o Wiardunkach. Ze Złotowa masz niestety godzinę drogi ale mając samochód zawsze coś... :)

Śledź, śledź temat w pogodne bezksiężycowe noce :)

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)