Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niestety nie ma tam dwóch akcesoriów, na które bardzo liczyłem, ale uderzyła mnie obniżka na tubę achromatu SW 150/1200.

Jak na instrument, którym można zobaczyć "tysiące gromad kulistych" to niezwykle mało :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm no skusiłem się, kurcze coś czuję że będą ciche dni w domu heh

Ale swoją droga żal nie kupić taniej:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciche będą bo tej armaty nie ukryjesz ;)  Ale nie dziwię Ci się ! :)

A masz to na czym powiesić?

Bo na przykład takie coś:

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1449&lunety=Monta%BF_paralaktyczny_Sky-Watcher_EQ5_-_g%B3owica_+_przeciwwagi_+_statyw_stalowy_1,75%27%27

To nie wiem czy ledwo ledwo (na styk) sądząc z opisu i tego co gdzieś czytałem? ;)

Światłosila nie taka już duża, więc aberracja nie powinna przesadnie szkodzić w wizualu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm no skusiłem się, kurcze coś czuję że będą ciche dni w domu heh

Ale swoją droga żal nie kupić taniej:)

Sposób - sprawdzony na normalne dni po zakupie :)

Kilkakrotnie wypróbowany, który nie zawiódł i sumienie czyste - bo dajcie drugiej połowie 1500 zł na kosmetyki zobaczycie w ile dni wyda... w jeden GWARANTUJĘ.

Ale do rzeczy:

- Namierzacie upatrzony sprzęt - np. http://deltaoptical....peed,d1368.html

- Macie na to zaskórniaki - dzwonicie do sklepu (bezpłatna infolinia) lub mail i umawiacie się, że kupujecie rurkę ale płacicie gotówką 1200 na konto a 134 przy odbiorze - każdy sprzedawca się zgodzi.

- Kurier przyjeżdża robicie wszystko aby odebrała lepsza połowa :D

Wyobraźcie sobie za taką dużą rurę 134 zł !!!! to już mniejszy sprzęt jest za grosze - brać, przebierać - sprawdzone 8)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilkakrotnie wypróbowany, który nie zawiódł i sumienie czyste - bo dajcie drugiej połowie 1500 zł na kosmetyki zobaczycie w ile dni wyda... w jeden GWARANTUJĘ.

Ale do rzeczy:

- Macie na to zaskórniaki - dzwonicie do sklepu (bezpłatna infolinia) lub mail i umawiacie się, że kupujecie rurkę ale płacicie gotówką 1200 na konto a 134 przy odbiorze - każdy sprzedawca się zgodzi.

Wyobraźcie sobie za taką dużą rurę 134 zł !!!! to już mniejszy sprzęt jest za grosze - brać, przebierać - sprawdzone 8)

Nie zawsze musi się tak sprawdzić. Jak ostatnio kupiłem  montaż to żona przez parę dni nawet nie była zainteresowana ceną tylko wiedziała że sporo musiało kosztować ( według niej ok 2000), ale po kilku dniach nie wytrzymała i wklepała w google skywatcher neq6, i jak jej wyskoczyło w delcie cena 5200zł to od razu mnie zawołała o co tu chodzi;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na instrument, którym można zobaczyć "tysiące gromad kulistych" to niezwykle mało :P

Nie wspominając o tysiącach galaktyk galaktyki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale do rzeczy:

Jacku takie numery to kiedyś przechodziły:) teraz musiałbym wspiąć się na wyżyny krętactwa, haha.

Moja żonka jak cos kupie i wydaję jej sie że coś  kombinuje to wpisuje w google -  nazwe, numer i juz wsztko jasne:)\

Aby zadziałał podstęp to musiałbym poprosic o przesyłkę w kartonie od eq2(lub załatwic takowy karton), zapłacić twoim sposobem, leciec do kolegi lakiernika aby przemalował montaż i nakleic naklejki "eq2" - troche to skomplikowane ale - wszystko idzie:) hahahah

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie wspominając o tysiącach galaktyk galaktyki!

Może to jakieś nowe określenie na gromady galaktyk (albo dokładniej: galaktyki w gromadach galaktyk)? :D

Też się jednak na coś skusiłem, ale nie wińcie mnie za niepogodę, bo to bardzo małe coś i nie ma na nią wpływu. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacku takie numery to kiedyś przechodziły:) teraz musiałbym wspiąć się na wyżyny krętactwa, haha.

Moja żonka jak cos kupie i wydaję jej sie że coś  kombinuje to wpisuje w google -  nazwe, numer i juz wsztko jasne:)\

Aby zadziałał podstęp to musiałbym poprosic o przesyłkę w kartonie od eq2(lub załatwic takowy karton), zapłacić twoim sposobem, leciec do kolegi lakiernika aby przemalował montaż i nakleic naklejki "eq2" - troche to skomplikowane ale - wszystko idzie:) hahahah

Za bardzo rodzinkę wtajemniczacie w nazwy astronomiczne - sprzętu, leksykon to jest dla nas - przecież w domu na montaż trzeba mówić stojak...a ile stojak kosztuje ??? Przecież w astronomii jest tyle jeszcze niewiadomych tyle do odkrycia, w jej historii tyle pomyłek ..... myślenie ma przyszłość :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za bardzo rodzinkę wtajemniczacie w nazwy astronomiczne - sprzętu, leksykon to jest dla nas - przecież w domu na montaż trzeba mówić stojak...a ile stojak kosztuje ??? Przecież w astronomii jest tyle jeszcze niewiadomych tyle do odkrycia, w jej historii tyle pomyłek ..... myślenie ma przyszłość :D

To nie tak, jak sie spotykam ze znajomymi , to ciągle o tym gadamy i pomimo iż to niby nudne to uszy rejestrują :)

ps. A musze przeciwwagę dokupić i lunetkę a co tam tego już nikt nie wyłapie haha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przegladam ta wyprzedaz i stwierdzam ,ze to jest zalosne. Podniecacie sie spadkiem cen ,a prawda jest taka ,ze to wciaz drozej niz ten sam sprzet w UK bez przeceny. ::)

Juz chyba wiem co mnie wygnalo z kraju :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie tak, jak sie spotykam ze znajomymi , to ciągle o tym gadamy i pomimo iż to niby nudne to uszy rejestrują :)

O astronomii rozmawia się normalnie na wspólnych obserwach i zlotach a ze znajomymi inteligentnie, lepsze połowy słyszą lepiej i potrafią powtórzyć lepiej niż malutkie dzieci po imprezie a na jak długo zapamiętać...... ::) Psyt! - ,,wróg" podsłuchuje" :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie Marek - RC10 za mniej niż tysiąc funtów może trudno będzie znaleźć, ale C11 za mniej niż 1500 funciaków wyszukałbyś mi w UK gdzieś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zeby nie byc goloslownym.

Delta - Kamera Sbig STF 8300 po przecenie 10299 pln co przy dzisiejszym kursie daje ceny w funtach £1939.

Ian King UK  - Kamera Sbig STF 8300 cena  - £1598

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie Marek - RC10 za mniej niż tysiąc funtów może trudno będzie znaleźć, ale C11 za mniej niż 1500 funciaków wyszukałbyś mi w UK gdzieś?

Lukasz.

Do wziecia od reki za £1000. Wiem kto chce sprzedac. Perfect stan :).

Jakby co pisz na priva :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :)

Chodziło mi o cenę nowego C11 która w DO jest od dawna bez promo na poziomie 1500GBP i jak na EU jest to dobra cena. Podobnie jest z kilkoma jeszcze innymi rzeczami na które poluję, dlatego nie generalizujmy. I oczywiście nie porównujmy tego do US :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przegladam ta wyprzedaz i stwierdzam ,ze to jest zalosne. Podniecacie sie spadkiem cen ,a prawda jest taka ,ze to wciaz drozej niz ten sam sprzet w UK bez przeceny. ::)

Juz chyba wiem co mnie wygnalo z kraju :)

No, nie do końca się z Tobą zgodzę. Przykladowo popatrz na to: http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-pentax-xf-zoom,d1827.html i na to:

http://www.optcorp.com/eyepieces/all-eyepieces-not-sets-kits/pentax-6-5mm-19-5mm-xf-series-zoom-eyepiece-1-25.html

Intensywnie myślę o zakupie tego zoomika ;)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja swojej żonie mówię, że jak przeliczy cenę sprzętu na liczbę gwiazd, które można nim zobaczyć to wychodzi jak za darmo :).

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie akurat nie zakupiłem tej armaty:) Odniosłem się do promocji a nie konkretnego asortymentu.

Skusiłem się na : http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/montaz-paralaktyczny-celestron-advanced-vx,d3078.html

Cena rewelacyjna, niestety wyjec niemilosierny - nic nie zmieniono w tej kwestii niestety w stosunku do CG5 GT, a szkoda bo celestron ma swietnie rozwiazany system goto i liczylem na konkurencje dla HEQ5.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mhm, szkoda że niektóre rzeczy już poznikały, np dwa filterki 1,25 jasnoczerwony i jasnożółty :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta