Skocz do zawartości

Co macie w menu na koniec wakacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Księżyca powoli ubywa, na Pomorzu od jutrzejszej nocy można powoli myśleć o powrocie pod ciemne niebo. 

W moich planach na dobry początek powtórka z Drogi Mlecznej - od M24 w górę (tak do Łabędzia, Cefeusz może zaczekać i do października). Mam do odświeżenia trochę ciemnot w Orle, Strzale i Lisku, przy okazji wypadałoby zmierzyć się też z paroma planetarkami i gromadkami otwartymi w tym rejonie (zerknijcie TU po garść inspiracji). Jeśli warunki wybitnie dopiszą, będę chciał zmierzyć się z przykurzonym pograniczem Tarczy i Ogona Węża.

A jak u Was? Macie coś szczególnego w DS-owym menu na najbliższe tygodnie?
Dajcie znać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu planuję ponowne podejście dla potwierdzenia z przed lat dopatrzyć się Pease 1. 

Poza tym bez szczególnych planów aczkolwiek czasami przypomina mi się lista, z której oczywiście parę obiektów widziałem, a niektóre są na inną porę roku...

https://www.astropoludnie.pl/viewtopic.php?f=40&t=1607#p10522

 

 

Edytowane przez Setaarius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek, byle pod rozsądnie ciemnym niebem. I jeszcze ktoś, kto mnie wyciągnie za uszy pod takowe, bo na własny zapał już przestałem liczyć.

Na zapał najlepsz byłby nowy sprzęt. Tylko kto kupi ode mnie ten stary?

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero buduję swoje portfolio, dlatego głównie "klasyki" w planach. 
Jak pogoda dopisze (a nie wygląda), to może jeszcze uda się M27. ?
Następny w planach to Kokon - w wersji zoom (SW 150/750) albo bardziej na szeroko z pyłami (RedCat 51). Zależy, czy uda mi się wybyć pod ciemne niebo, czy będzie trzeba się męczyć "spod" domu..
Odkąd ostatnimi czasy złapałem się Wieszaka (Collinder 399), zaczęły mi się podobać też asteryzmy, więc kolejnym na liście byłby ET  (Sowa, NGC457).
W ostateczności zawsze coś w Łabędziu się znajdzie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Janko napisał:

Cokolwiek, byle pod rozsądnie ciemnym niebem. I jeszcze ktoś, kto mnie wyciągnie za uszy pod takowe, bo na własny zapał już przestałem liczyć.

Na zapał najlepszy byłby nowy sprzęt. Tylko kto kupi ode mnie ten stary?

Nie wiem, kto odkupi stary sprzęt, ale wiem, kto Cię wyciągnie pod ciemne niebo ? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Panasmaras napisał:

Nie wiem, kto odkupi stary sprzęt, ale wiem, kto Cię wyciągnie pod ciemne niebo ? 

To się zobaczy ?

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)