Skocz do zawartości

Zdalna obsługa teleskopu do astro-fotografii.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dd-wrt.com/site/index '> http://www.dd-wrt.com/site/index

Strona producenta. Jest to darmowe alternatywne oprogramowanie pasuje na wiele różnorodnych modeli routerów. Daje możliwość zmiany parametrów odpowiadajacych za zasięg czytaj moc sygnału.

http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks/sprzet/porada-eksperta/2010/05/wiecej-mocy-dla-sieci-wlan '> http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks/sprzet/porada-eksperta/2010/05/wiecej-mocy-dla-sieci-wlan

Standardowo oprogramowanie jest zoptymalizowane pod dany produkt by wyciągnąć stabilne lepsze parametry. Jest na stronie producenta dział overclock tam są podane dokładnie które parametry na co wpływają. Do tego dochodzi sporo funkcji wynikajacych z samego oprogramowania. Pozdrawiam.

Edit

Przed instalacją wypada spisać wszystkie adresy Mac jeśli mamy tak zabezpieczony dostęp. Czasem jest tego sporo. Patrz moje 50 urządzeń.

Możemy ustalić priorytety dostępu tak by ograniczyć z poziomu rutera dostęp do internetu po za wybrane adresy bądź na wybrane adresy zablokować. Dla niektórych minusem może być angielskie Menu.

Edit 2

Zabawa z zmianą o kilka mili volt może się źle skończyć. W przypadku mojego linksysa działa od 3 lat choć ostatnio dzieci urwały obie anteny i są prowizorycznie zlutowane. Działa dalej.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przedstawiam swoją sytuację która do najlepszych nie należy. Mam to co mam, co nieco już pojąłem teraz tylko będę potrzebował wsparcia w realizacji swoich działań. Nie miałem zamiarów komentować czegokolwiek,ani nawet oceniać Waszych postów i szkoda że tak to zostało odczytane. Mam jeszcze jedno marzenie które jest najtrudniejsze do realizacji. Nie raz nie dwa przemyśliwałem nad sposobem  utylizacji chmur...

Życzę miłej nocy Waldek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem ze zdalnym sterowaniem teleskopu lub całego obserwarorium to z przyjemnością mu pomoge. Temat jest z jednej strony prosty (dla ludzi, którzy maja doświadczenie w astronomii, informatyce i sieciach komputerowych), a z drógiej dla osoby niezorientowanej w tych tematach z pewnością wredny. Ja zajmuję się tym już ponad 10 lat i sam nie wiem ile już obserwatoriów konfigurowałem, ale prawdopodobnie widziałem już wiekszość błędów popełnianych przez mniej doświadczonych użytkowników. Gdyby ktoś na serio miał kłopot z podłączeniem sprzętu do sieci to z pewnością sobie z tym poradzę i bez problemów pomogę.

  • Like 6

Jacek Pala

http://www.scopedome.com

tel. +48 602 315 947

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TeamViewer może łączyć komputery za pomocą samej sieci lokalnej, bez podłączenia do internetu?

Bo u mnie nie chce ???

Spróbuj z Radminem. Nie powinieneś mieć żadnych kłopotów. Na komputerze z którym się łączysz instalujesz Radmin Server, na tym na którym pracujesz Radmin Viewer.

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach Team Viewera trzeba włączyć " allow LAN connections" lub coś podobnego po polsku

 

Oczywiście poszperałem wczoraj trochę w necie i zauważyłem, że ludzie napotykają podobny problem, bez netu TV im nie działa. Jedną z rad było włączenie udostępniania przez sieć LAN, więc to zrobiłem. Teraz po odpaleniu TV wyświetla się komunikat "Połączenie możliwe tylko w sieci lokalnej", ale przy próbie łączenia komputerów następuje komunikat mniej więcej taki, że połączenie nie może być zrealizowane, powód nieznany.

Przy wykorzystaniu Internetu wszystko śmiga, nawet ze smartfona. :D  I podoba mi się to.

 

Może problem tkwić w konfiguracji sieci lokalnej między komputerami?

Bo na logikę biorąc, to do połączeń zdalnych przy użyciu Internetu jest ona omijana i nikomu do niczego potrzebna ;)

 

pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, to włączyłem. I tak jak napisałem wyżej, teraz po odpaleniu TV wyświetla się komunikat "Połączenie możliwe tylko w sieci lokalnej", ... no niby OK :), ale przy próbie łączenia komputerów następuje komunikat mniej więcej taki, że połączenie nie może być zrealizowane, powód nieznany.

Dochodzę do wniosku, że to coś z konfiguracją samej sieci lokalnej a nie TV.

 

Wieczorem znów nad tym posiedzę :)

 

pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię po co wam te wszystkie dodatkowe aplikacje, skoro w windzie macie dedykowane narzędzie do tego typu połączeń -zwane "Pulpit zdalny"

no chyba że używacie różnych systemów

Dla wielu może to być oczywista oczywistość, ale dla innych nie.

Ja się akurat na tym kompletnie nie znam.

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy możesz się łączyć z danym komputerem (z systemem windows)  przez zdalny pulpit klikamy Start i na dole w okienku wyszukiwania wpisujemy 'zdalny', po czym u góry w wynikach wyszukiwania klikamy na 'Zezwalaj na zdalny dostęp do komputera' po czym w sekcji 'Pulpit zdalny' pozwalamy na połączenia.

post-1260-0-82161500-1413357762.jpg

 

Żeby się z komputerem połączyć z innego wybieramy Start -> Akcesoria -> Podłączanie pulpitu zdalnego i wpisujemy nazwę komputera w sieci lokalnej do którego chcemy się podłączyć, albo jego numer IP. Po czym login i hasło konta do którego się chcemy zalogować i się łączymy. Nazwę komputera znajdziemy na przykład klikając prawym klawiszem myszy na ikonę 'Mój komputer' na pulpicie i wybierając Właściwości. Albo naciskając klawisz 'windows' i 'Pause'.

post-1260-0-29196900-1413357763.jpg

 

 

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że prostsze jest to z team viewer.

Grzesiu i temat wątku właśnie osiągnie swój cel.

,, ja mam tak - przez TV".  ,,a ja wolę zdalny pulpit", ,,a ja steruję przez...."

 

Wszelkie możliwości - do wyboru i niemal do koloru :)

Krzysztof a Ty chciałeś to w Statusach załatwić ;)  Popatrz jaka korzyść dla Forum z Twojego pytania - 4 strony na tę chwilę 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ temat mnie też zainteresował bo myślę o rozwiązaniu sterowania teleskopem np z domu mam inne rozwiązanie, moze nie najtańsze ale ja chyba z niego skorzystam choć na początku myslałem o osobnym komputerze i oprogramowaniu typu Pulpit zdalny.

 

Do rzeczy... jest jedna istotna wspolna cecha wszystkich urzadzen przy teleskopie:

 

Kamerka, DSLR - po USB

Montarz - po USB

Guiding - po USB

Focuser - po USB

I może coś pominąłem - ale na pewno tez jest na USB :-)

 

Są urządzenia typu USB hub over IP. Co nam to daje? A no to że podlączamy do takiego HUBA wszystkie nasze zabawki po USB, HUBa natomiast podlaczamy kabelkiem ethernetowym do naszej sieci domowej (lub do AP w trybie client jezeli nie mamy kabla lub nie chcemy wiercic, itp.)

 

No i mamy już jedną strone załatwioną. Z drugiej strony (nasz komputer) mamy oprogramowanie które wirtualnie instaluje nam te porty USB do ktorch  ktore są podlaczone nasze zabawki.

 

No i mamy wszystko tak jak bylo by podlaczone do naszego komputera.

 

Czyż nie proste?

 

Jak już tutaj przeczytalem kazdy ma inne priorytety i jeden chce miec komputer w obserwatorium a inny nie.

 

Zalety:

- Minimalizacja ilości urządzeń przy naszym teleskopie.

- Wszystko po jednym kablu ethernetowym lub nawet po Wi-Fi.

- Dysponujac laptopem mozemy sobie go urzywać w domu lub w obserwatorium bez plataniny kabli podlaczonych do niego.

- Napewno jeszcze jakies inne...

 

Wady:

- Cena - 2-2,5k PLN.

- I na pewno ktoś jeszcze jakieś znajdzie.

 

A mowie o czymś takim:

 

http://www.digi.com/products/usb/anywhereusb

 

Wersji urządzenia jest kilka ale do naszych potrzeb 5-cio portowy hub jest chyba wystarczajacy.

 

Są też inne i tansze rozwiązania ale to jest do zastosowań przemyslowych i jest zapewne niezawodne.

 

Jeszcze co do ceny, jest to koszt mozna powiedziec sensownego laptopa...

 

Pytanie co kto woli... jak juz wiele takich odpowiedzi padło - jakie kto ma priorytety.

 

Taka moja propozycja REMOTE TELESCOPE

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takie właśnie powinno być forum. Dogłębne rozpoznanie tematu i sposobów rozwiązań jasne dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Ja na przykład dzisiaj poznałem jeszcze jedno ważne określenie pulpit zdalny i już nie muszę pytać gdzie go zdobyć. A tak na poważnie należą się nam wszystkim gratulacje i słowa uznania za przełamanie fałszywego wstydu przed zadaniem pytania. Ten temat dowiódł że już dorośliśmy do  tego by istnieć w grupie, a nasze forum żyje i cieszę się z tego bardzo.

Życzę wszystkim Miłego dnia Waldek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co powie Krzysiek :)

Wolę skupić się na jednym rozwiązaniu, które może dać mi dwie możliwości, połączenie przez wi-fi oraz (w razie potrzeby) z większej odległości przez Internet.

Jak sami zauważacie jest wiele rozwiązań tego problemu, ja wybrałem TeamViewer i to już mi działa, z tym, że tylko przez Internet. Więc wolałbym kontynuować ten kierunek, muszę popracować nad skonfigurowaniem urządzeń by widziały się przez sieć wi-fi, albo poszukam jakiegoś informatyka, który mi to skonfiguruje.

 

pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po LANie możesz użyć równie darmowego VNC. On głownie pracuje po LANie jako Pear-To-Pear bez polaczenia z zewnetrznym serwerem jak TeamViewer. Nic nie szkodzi miec obydwa.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiětam żeby uzywać team viewer bez internetu kompy muszą być połączone ze sobą skrosowanym kablem sieciowym.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)