Skocz do zawartości

Statyw do lornetki dla wysokiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu zestawu lornetki oraz statywu. O ile lornetką już prawdopodobnie wybrałem (prawdopodobnie skuszę się na DO extreme 15x70 ed), to jednak statyw pozostaje kwestią otwartą. Wydaje mi się, jeżeli sam mam powyżej 190cm, to statyw powinien mieć nieco więcej. Dobre i polecane statywy jakie tu widziałem mają właśnie wysokość do 190cm. Czy są jakieś modele które udźwigną taką lornetkę i są na tyle wysokie abym nie garbił się jak orangutan podczas obserwacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią budżetu. Sprawdź Benro TMA47AXL. Ja używam do 25x100 Manfrotto MN475B. Z głowicą daje coś około 2m (ale mam 180 cm wzrostu). Pytanie jeszcze jak szeroko rozstawisz nogi statywu, bo można wtedy operować różnymi wysokościami.

Do Delty Extreme 15x70 używałem natomiast Slik 700 DX PRO + głowica Benro s6 - zestaw sprawował się bardzo dobrze i też miał coś około 190-195 cm.

ps. zawsze możesz użyć krzesełka ? 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.09.2022 o 21:50, Paweł Sz. napisał:

Wszystko jest kwestią budżetu. Sprawdź Benro TMA47AXL. Ja używam do 25x100 Manfrotto MN475B. Z głowicą daje coś około 2m (ale mam 180 cm wzrostu). Pytanie jeszcze jak szeroko rozstawisz nogi statywu, bo można wtedy operować różnymi wysokościami.

Do Delty Extreme 15x70 używałem natomiast Slik 700 DX PRO + głowica Benro s6 - zestaw sprawował się bardzo dobrze i też miał coś około 190-195 cm.

ps. zawsze możesz użyć krzesełka ? 

Mam tego slika, jest świetny i nie taki drogi. Głowicy nie wymieniałem, bo nabrałem wprawy w manewrowaniu nią i przymocowaną lornetką. Dźwignię zaciskową trzymam po przeciwnej stronie statywu (po stronie obiektywów lornetki) i kontroluję ją (odkręcanie/zakręcanie i ruchy góra/dół oraz lewo/prawo) prawą ręką. Ogólnie sposób ten nie jest zły, można się przyzwyczaić na tyle, by zmieniać obiekt obserwacji, nie odrywając oczu od obiektywów.

Nikon Action 7x35, TS Optics 7x50 MX Marine, Delta Optical Entry 10x50,

TS Optics 10,5x70 MX Marine, Nikon Action 16x50, Celestron Skymaster 25x70,

TS Optics 25x100 MX Marine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)