Skocz do zawartości

Serducho


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, naturalne takie - ta wersja bez gwiazd to ta sama co z gwiazdami minus gwiazdy tylko? Czy jeszcze jakoś podkręcona, bo mam wrażenie że w tej drugiej sporo więcej szczegółów widać. Choć to może tylko gwiazdy przesłaniają.

Próbowałem wypatrzeć WeBo1, ale nie udało mi się ? 

PS - a kiedy jakieś światło ze 150mm? ? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 22:21, jolo napisał:

Fajne, naturalne takie - ta wersja bez gwiazd to ta sama co z gwiazdami minus gwiazdy tylko? Czy jeszcze jakoś podkręcona, bo mam wrażenie że w tej drugiej sporo więcej szczegółów widać. Choć to może tylko gwiazdy przesłaniają.

Próbowałem wypatrzeć WeBo1, ale nie udało mi się ? 

PS - a kiedy jakieś światło ze 150mm? ? 

Dzięki. Wersję bezgwiezdną podkręciłem odrębnie i nieco później, połączenie jej z warstwą "gwiezdną" nastąpiło na wcześniejszym etapie obróbki. Wyszło jej to na plus, więc może będę łączył jeszcze raz ten mocniej wyciągnięty materiał po starnecie z warstwą RGB.

Nie mam 150 mm, tylko 130. Na razie cykam nim sporadycznie testowe fotki do szuflady, troszkę kuleje tam kolimacja. ?        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będę mnożył bytów ponad miarę, więc wrzucam do tego wątku sklejkę dwupanelową z Sercem (którego kształt kojarzy mi się z nieco innym, lecz równie istotnym organem) i Duszą, przypominającą z kolei spasione prosię na krótkich nóżkach. Czyste RGB - kadr z prosięciem czeka na dopalenie wąskich pasm. Kiedy się doczeka - cholera wie, pogoda na Podhalu taka, że tylko się wieszać...

Prosię to 40 klatek po 4 minuty, 6d mod, TS 65q

2042022077_panoramkaic18051848.thumb.jpg.a0da695e3a83a12105d3849e96432590.jpg

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trzeba przyznać rację temu Jolu - nie patrząc na wcześniejszego Pen Serducho, zdjęcie jest kompletne, o czym Ci zresztą pisałem. Ale faktycznie, w wersji węższo-głębszej (z pierwszego postu) w mgławicowości dzieje się przyjemnie więcej, a i zdjęcie jest bardziej rozświetlone.

Jest jednak pewna część wspólna - co by się nie działo, wciąż nie tracisz bardzo dobrego balansu naturalności (co niezmiernie uwielbiam w Twoich zdjęciach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, wąskie pasma zdecydowanie robią dobrze fotografii z udziałem obszarów mgławicowych.

Troszkę zastanawia mnie transmisja mojego egzemplarza (STC dualband) w paśmie zjonizowanego tlenu, bo zdecydowanie dominuje wodorowa czerwień. Pasowałoby przetestować cosik pokroju Optolonga L -  Extreme i porównać rezultaty.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)