Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop do +- 1000zl


Kooga

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Na poczatek napisze, ze troche poczytalem i cos tam wiem - czyli nic nie wiem. ?

Chcialbym kupic pierwszy teleskop do okolo 1000zl lub nieco ponad jesli cos lepszego bedzie.

Glownie zalezy mi na ogladaniu ksiezyca + planet ukladu slonecznego a moze tez i gwiazd jesli sie da?

Ogladane by bylo z duzego tarasu + w terenie, dom na uboczu miasta, ale jakies oswietlenie jest.

Jesli dobrze czytalem, to do moich preferencji pasuje refraktor?

Ogladalem zarowno firmy Opticon i Skywatcher - nie wiem czy jest jakas roznica miedzy nimi?

Moze dacie rade cos polecic dla swiezaka? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jesli chcesz kupic nowy teleskop za 1000zl to kup skyluxa 70/700 za 500 a najlepiej uzywke za 300. Sprawdzisz czy to hobby dla Ciebie i jesli sie wciagniesz to kolejny kupisz za  2-3k ?

Za nieco ponad 1k mozesz tez trafic używaną synte 6 na dobsobie - na duzy taras będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sosna napisał:

Hej jesli chcesz kupic nowy teleskop za 1000zl to kup skyluxa 70/700 za 500 a najlepiej uzywke za 300. Sprawdzisz czy to hobby dla Ciebie i jesli sie wciagniesz to kolejny kupisz za  2-3k ?

Za nieco ponad 1k mozesz tez trafic używaną synte 6 na dobsobie - na duzy taras będzie ok.

Dzieki za odpowiedz. Myslalem o tym aby kupic cos taniego najpierw zeby nie wywalac kasy w bloto, ale pozniej pomyslalem, ze wlasnie moze przez to sie moge zrazic, ze nie bede zadowolony z widokow przez byle co? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kooga napisał:

Dzieki za odpowiedz. Myslalem o tym aby kupic cos taniego najpierw zeby nie wywalac kasy w bloto, ale pozniej pomyslalem, ze wlasnie moze przez to sie moge zrazic, ze nie bede zadowolony z widokow przez byle co? ?

A co powiesz o tym? Niedaleko mnie ktos sprzedaje za 500zl, podobno nowy i nieuzywany.

 

580_1256711032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kooga napisał:

Na poczatek napisze, ze troche poczytalem i cos tam wiem - czyli nic nie wiem. ?

Poczytaj jednak troszkę więcej. Jest kilka forów astro i na każdym są naprawdę rzetelne poradniki dla początkujących odnośnie sprzętu. W każdym z nich jest wyraźnie zaznaczone żeby unikać marketowych wynalazków typu opticon. Było też dużo podobnych tematów więc na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Ogólnie najbardziej uniwersalne są Newtony na dobsonie. Mają też najlepszy stosunek możliwości do ceny, są przy tym nieskomplikowane i stabilne. Im większe lustro tym lepiej. W twoim budżecie powinno się udać znaleźć 6" chociaż lepiej dozbierać i kupić od razu 8". Używki znajdziesz zarówno na astro giełdach jak i na popularnych portalach aukcyjnych / ogłoszeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)