Skocz do zawartości

Zasilanie z samochodu


tomu84

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Szybkie pytanie. Składam właśnie zestaw HEQ5 PRO, ASIAIR PLUS, kamerka ASI290MM mini, 2 grzałki, DSLR i szukam jakiegoś zasilania do tego.
Tutaj moje pytanie, czy wystarczy jak zasilę to z akumulatora z samochodu, przez gniazdo zapalniczki i jakiś "rozdzielacz" bez dodatkowych zasilaczy czy jednak nie iść w tę stronę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie polecał, może się skończyć problemem z odpaleniem samochodu. O 2-3 w nocy na miejscówce z dala od cywilizacji nie jest to najlepsza rzecz jaka się może przytrafić. I mówię to z własnego doświadczenia! Lepiej dedykowane zasilanie dla zestawu z akumulatorów 12V np. żelowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jarek J. napisał:

Raczej bym nie polecał, może się skończyć problemem z odpaleniem samochodu. O 2-3 w nocy na miejscówce z dala od cywilizacji nie jest to najlepsza rzecz jaka się może przytrafić. I mówię to z własnego doświadczenia! Lepiej dedykowane zasilanie dla zestawu z akumulatorów 12V np. żelowych.

Mówiąc dedykowane zestawy masz na myśli te wszystkie powerbanki astronomiczne czy jakieś inne wynalazki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły akumulator żelowy do pracy cyklicznej, z duzą ilością cykli rozładowania, najlepiej z mozliwością głebokiego rozładowania. Żadne tam cuda z latarkami, radiem czy pralką. Ja mam np. taki: https://haze.com.pl/pl/p/Akumulator-zelowy-HAZE-HZY-EV-12V-26Ah/85. Do tego ładowarka, wyjście z gniazdami zapalniczki i juz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam eq6-r, też z asiair i lustrzankę (ale ta zasilana z baterii już), bez opasek - próby zasilania z samochodu nie skończyły się dobrze. Jakiś taki.. niestabilny ten prąd był czy coś, że montaż zaczynał wydawać dziwne dźwięki i się zatrzymywać. Nie dało się nic zrobić.

Kupiłem sobie taki aku i problemy nigdy się nie powtórzyły, a prądu przez całą noc. nigdy nie brakło:

https://allegro.pl/oferta/akumulator-agm-12v-33ah-do-wozka-inwalidzkiego-9071992548?snapshot=MjAyMC0wNy0xNFQwODo0NjowMy40MzJaO2J1eWVyOzM5YTUxMGI3YzBhMWMxZjVlNTk2ZWE4N2UwZjFlNTc2YTZkZThmODYzNzZkNGM3MzAzOTM1MDJhY2Q0MzZiNTE%3D

(przy okazji dodam, że kupowałem go 14 lipca 2020 i kosztował wtedy.. 219 PLN.. masakra)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie własnej roboty oparte o akumulator AGM, tanie, ale ciężkie i trzeba to wsadzić w jakąś obudowę, dodać gniazda zapalniczkowe, czyli chwilę pomajsterkować.

IMG_20201213_125606.thumb.jpg.e73ebc4a2b2698cba82e506b66e64c9b.jpg

Jak ktoś nie lubi majsterkować, to są gotowce, np. Jackery, albo EcoFlow River, lżejsze od AGM-ów,  ale ceny wysokie.

https://flystore.pl/stacja-zasilania-ecoflow-river.html?gclid=Cj0KCQjw94WZBhDtARIsAKxWG-8MU_DJnSvPCXwirquL6oNDWhO-1Drv8ClqVfgr0CQRgpNFR68eAZkaAqkREALw_wcB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)