Skocz do zawarto┼Ťci

XXIV Zlot - relacja

Virus

Rekomendowane odpowiedzi

• Virus zmieni┼é tytu┼é na XXIV Zlot - relacja
Godzinę temu, Virus napisał:

Czy kto┼Ť jeszcze dojedzie?

Dojad─ů dojad─ů. Rozdmuchaj chmurwiska­čśü

Ciepło w pokojach? Farelkę brać?

• Like 1

Tu by┼éa kiedy┼Ť jaka┼Ť stopka, ale nie nad─ů┼╝a┼éa za zmianami sprz─Ötowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba ┼╝ycz─Ö!

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Usilnie nad tym pracuj─Ö ­čśÇ To czekam na ekip─Ö ­čśü
My┼Ťl─Ö, ┼╝e farelki nie b─Öd─ů potrzebne. Suszarki do grzyb├│w te┼╝ nie - godzin─Ö ┼éazi┼éem i tylko dwa niejadalne. ­čśĹ

• Like 1
  • Thanks 1

Meade LX200GPS 10", reduktor Meade f/6.3, Pentax XL 40, Scopos 30, Morpheus 14, ASI294MC-Pro, ASI 462MC, QHY5-II.
Celestron NexStarSE,  GSO 6" f/4, filtr słoneczny Orion, AstroHub3.0ATM, JoloFocuserATM, Tento 10x50

Odno┼Ťnik do komentarza

2 minuty temu, Stiopa napisał:

A gdzie reszta???

Na razie walcz─Ö w pojedynk─Ö ­čśĹ

Meade LX200GPS 10", reduktor Meade f/6.3, Pentax XL 40, Scopos 30, Morpheus 14, ASI294MC-Pro, ASI 462MC, QHY5-II.
Celestron NexStarSE,  GSO 6" f/4, filtr słoneczny Orion, AstroHub3.0ATM, JoloFocuserATM, Tento 10x50

Odno┼Ťnik do komentarza

Dobrej pogody Wam życzę, i udanego spotkania pod Zatomskim, ciemnym niebem.  

┬áRitchey-Chr├ętien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS┬á0,67 x┬á, TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM┬á iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odno┼Ťnik do komentarza

13 minut temu, qbanos napisał:

Niebo si─Ö przeciera.

500m od wsi trwa rykowisko, widzia┼éem pi─Öknego byka i jego 2 towarzyszki┬á­čśŐ┬átak┼╝e mamy ekip─Ö na zlot.

Potwierdzam.
Woko┼éo ciemno, siedzisz sam przy teleskopie,┬áw powietrzu unosi si─Ö zapach sier┼Ťci a naoko┼éo s┼éycha─ç g┼é─Öbokie ryki z echem. Tak┼╝e tego.. Ciary na plecach. ­čś▒­čść

• Like 2

Odno┼Ťnik do komentarza

30 minut temu, Virus napisał:

zapach sier┼Ťci

Wo┼ä mi┼éo┼Ťci­čśŹ

• Haha 3

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba ┼╝ycz─Ö!

Odno┼Ťnik do komentarza

11 minut temu, cyberboss napisał:

Wo┼ä mi┼éo┼Ťci­čśŹ

­čĄú
Ale niebooo. Cudne.­čĄę

Odno┼Ťnik do komentarza

23 minuty temu, qbanos napisał:

Virus, mam nadziej─Ö, ┼╝e nie zamarz┼ée┼Ť przy teleskopie.

Virus, jeste┼Ť tam?

Pogodnego nieba ┼╝ycz─Ö!

Odno┼Ťnik do komentarza

48 minut temu, cyberboss napisał:

Virus, jeste┼Ť tam?

Jestem, jestem. Dopiero si─Ö obudzi┼éem. ­čśü
Siedzia┼éem na polu do 4. Niebo by┼éo mega.┬á­čĹŹ Ale przymrozku do 4 nie odnotowa┼éem ­čśĽ

Edytowane przez Virus
Edycja
  • Like 1

Odno┼Ťnik do komentarza

My ┼╝e Stefanem za chwil─Ö wyje┼╝d┼╝amy. Zameldujemy si─Ö mi─Ödzy 15 a 16. Do zobaczenia w Zatomiu

SW DOB 10, Orion Eon 80, Tele-Vue TRF 2008 0,8x
Super 10, Super 25, Hyperion 3,5 mm, Barlow x2
HEQ5 SynScan Pro, Platforma paralaktyczna, AstroWalker,
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odno┼Ťnik do komentarza

19 minut temu, Gayos napisał:

My ┼╝e Stefanem za chwil─Ö wyje┼╝d┼╝amy. Zameldujemy si─Ö mi─Ödzy 15 a 16. Do zobaczenia w Zatomiu

Przyje┼╝dzajcie. Trzeba rozkr─Öci─ç atmosfer─Ö ­čśü

14 minut temu, Anva napisał:

Kuba to gdzie ty jeste┼Ť?┬á

Virus sam i ty sam?

Ja w Pyrlandii a @qbanos u siebie ­čśâ

• Like 1

Odno┼Ťnik do komentarza

My z @SQ3TLE┬ápo 5 startn─Öli┼Ťmy z Krakowa i nawet mi─Ödzy chmurami powita┼é nas Ksi─Ö┼╝yc, a teraz ju┼╝ jeste┼Ťmy w drodze z @cyberboss┬á­čśä

1669025328_PXL_20220922_030657355.NIGHT2.thumb.jpg.37001a614a7a7bbac47d8f0c80c40f06.jpg

• Like 2

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | đĹđôđĘ 2.3x40┬á| filtr ND 5┬á| Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odno┼Ťnik do komentarza

17 minut temu, Ciekawska napisał:

My z @SQ3TLE┬ápo 5 startn─Öli┼Ťmy z Krakowa i nawet mi─Ödzy chmurami powita┼é nas Ksi─Ö┼╝yc, a teraz ju┼╝ jeste┼Ťmy w drodze z @cyberboss┬á­čśä

No, i b─Ödzie nas wi─Öcej ­čśâ

• Like 2

Odno┼Ťnik do komentarza

Godzinę temu, jolo napisał:

Niez┼éy bydlak! U┼╝ywa┼ée┼Ť jakiego┼Ť filtra? Bo 462 jest czu┼éa w podczerwieni te┼╝ mocno i punkt ostro┼Ťci dla r├│┼╝nej d┼éugo┼Ťci fali niekoniecznie musi wypada─ç w tym samym miejscu.┬á

Tak, zapomniałem dopisać. Był UV-IRcut.

Odno┼Ťnik do komentarza

To jeszcze mo┼╝esz potestowa─ç z filtrem IR pass do luminancji (albo mono na Ksi─Ö┼╝ycu), bo w 462 wszystkie piksele (nie tylko R) s─ů czu┼ée w tym zakresie i mo┼╝na zebra─ç sporo ┼Ťwiat┼éa w dobrej rozdzielczo┼Ťci. Taki "pseudo mono" sygna┼é z kamerki kolorowej ­čÖé

image.png.5d64cb99c8d08ac33883468d6dcb547e.png

jolo-astrojolo.png

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Ostatnio przegl─ůdaj─ůcy   0 u┼╝ytkownik├│w

• Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w przegl─ůdaj─ůcych t─Ö stron─Ö.
  • Dodaj now─ů pozycj─Ö...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie┼Ťcili┼Ťmy na Twoim urz─ůdzeniu pliki cookie, aby pom├│c Ci usprawni─ç przegl─ůdanie strony. Mo┼╝esz dostosowa─ç ustawienia plik├│w cookie, w przeciwnym wypadku zak┼éadamy, ┼╝e wyra┼╝asz na to zgod─Ö.