Skocz do zawartości

Teleskop GSO RC Ritchey-Chretien 8" + tilter


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedaży teleskop GSO RC Ritchey-Chretien 8" 200/1600 f/8 oraz osobno zakupiony tilter M90.

Teleskop zakupiłem  29.04.2022 w sklepie teleskopy.pl. Do teleskopu dokupiłem tilter, który jest niezbędny do skolimowania całości. Tilter sprzedaję w komplecie z teleskopem.

Teleskop nie był używany, jedynie go skolimowałem. Teleskop jest prawie w takim stanie w jakim go zakupiłem ? czyli idealnym ? być może znajdzie się jakaś ryska, ale ja nie zauważyłem. Sprzedaję komplet jaki dostałem ze sklepu w nienaruszonym oryginalnym opakowaniu. Do zestawu dodaję fakturę, którą otrzymałem ze sklepu, stanowiącą dowód zakupu i umożliwiającą realizację ewentualnej gwarancji (do zakupu nie otrzymałem osobnej gwarancji).

Na poglądowym zdjęciu gwiazd, które zrobiłem (10x10s bez guidingu i klatek kalibracyjnych,  kamera ZWO Asi 294MM Pro) widać wyraźnie, że teleskop robi doskonałe zdjęcia, ma dużą rozdzielczość i optycznie jest w pełni sprawny.

Teleskop sprzedaję ponieważ przebudowuję moje obserwatorium.

Komplet sprzedaję w cenie:

3950zł

Cena sklepowa: 5132zł

Przesyłkę opłaca kupujący, zapraszam do odbioru osobistego - Opole.

 

Linki do sklepów, w których zakupiłem towar:

https://teleskopy.pl/@2753

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4272

 

Parametry techniczne

? układ optyczny: Ritchey-Chretien

? średnica zwierciadła: 200 mm

? ogniskowa: 1600 mm

? światłosiła: f/8

? waga tubusu: 8405 g

? waga przedłużek (łącznie, 3 sztuki): 535 g

? długość tuby optycznej: 46,5 cm bez wyciągu / 58 cm z wyciągiem

? długość tuby optycznej z przedłużkami: 68 cm / 73,5 cm z wysuniętym max. wyciągiem

? średnica zewnętrzna tubusu od przodu: 23 cm

Wyposażenie

? 2x dovetail: 1 x Vixen, 1 x Losmandy

? wyciąg okularowy Crayforda 2" / 1,25" z mikrofocuserem 10:1, o zakresie wysuwu 5 cm, z podziałką

? dekle na przód i tył tuby

? przedłużki do wyciągu (2 x 2,5 cm długości optycznej, 1 x 5 cm długości optycznej, przelot 77,5 mm)

? adapter do szukacza na tubusie: tak, standard SkyWatcher / Vixen

? TS-Optics M90 Tilting Adapter ? tilter zakupiony osobno w sklepie teleskop-express.de

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)