Skocz do zawartości

Atrakcja X ZLOTU


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek,

 

Wszyscy będziemy na Zlocie Jubileuszowym w Zatomiu.

 

W najskromniejszej wersji wyjadę rano i nikt mnie nie zauważy, bo i tak mało kto mnie zna osobiście.

 

Znając jednak Roberta i podziwiając jego charyzmatyczne Zloty (przyciągające większość ze Szczecina) zaproponowałem połączenie techniczne częściowego zaćmienia Słońca. Byłby to wielki sukces nas wszystkich.

 

Absolutnie nie trzeba ruszać dupy z Zatomia. Jeżeli net Pana Leszka nie wypali, to mamy routery LTE. Czekam na propozycje.

 

Pablito: jakie masz zamiary odnośnie swojej armaty 150mm?

 

P.S. Celowo upubliczniam dyskusję. PTMA Szczecin ma swoje plany od dawna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo daje dalej nie rozumiem...

 

Panowie nie raz pokazaliście, ze potraficie robić imprezy dla tłumów i wychodziły Wam, wspaniale. Jeśli pogoda dopisze to będzie tak samo - czego wam bardzo zyczę.

Znacie mnie dobrze, każdemu jestem przyjazny i pomogę jak zdołam, ale w tym wypadku dla mnie najważniejszy jest Zlot X Jubileuszowy, na który z całego kraju zjedzie około setki zlotowiczów.

Wystawimy wszystko co mamy a Paweł zapewne jak zawsze uraczy nas pięknymi widokami swojej solarnej rury, która najczęściej na moim montażu wisiała.

 

Jeszcze raz napiszę - zapewne nikt żadnych pretensji do Was miał nie będzie - o ile pamiętam będzie Was chyba 8 - 10 na zlocie..

Pojedziecie - zrobicie swoje - wrócicie i przy piwku opowiecie wrażenia :)

Napisałem oczywiście moje odczucia.

 

 

P.S. Celowo upubliczniam dyskusję. PTMA Szczecin ma swoje plany od dawna.

P.S. Do ostatniego Twojego zdania - o terminie zlotu wiemy od ponad pół roku :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak..działamy ku dobru astronomii amatorskiej. Zlot w Zatomiu jest formą czynnego wypoczynku,tylko od Was zależy w jaki sposób chcecie się realizować.Jest nas tylu, że nieobecność kilkorga osób prawie nie odczujemy.Zaćmienie słońca jest tak spektakularnym zjawiskiem..że najlepiej przeżywać je w gronie znajomych.Dlatego nawet złe prognozy mnie z Zatomia nie wypędzą. W dniu zaćmienia zaprosimy dzeci z gimnazjum..będą też media i inni ważni goście. Sporo się będzie działo.Zapraszam więc niezdecydowanych do Zatomia.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................Dlatego nawet złe prognozy mnie z Zatomia nie wypędzą.

Prognozy są lepiej niż b. dobre. Właśnie dostałem po znajomości z dwóch niezależnych źródeł dla Drawna 8)

 

post-476-0-80704700-1422961269_thumb.jpg

 

post-476-0-91845400-1422954169_thumb.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany temperatury czy pociemnienia nieba nie miałem okazji widzieć podczas zaćmień tego typu, jedynie, co pamiętam to 11 sierpnia 1999, chmury, które przetłaczały się po niebie, które jak na dobrą sprawę pozwoliły zobaczyć zaćmienie bez pomocy jakiegoś filtra, chłodno było owszem, ale od tych chmur a nie z zaćmienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)