Skocz do zawartości

Montaż paralaktyczny Meade LDX75 GoTo


ObserwatoriumAstronomiczne

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję montaż paralaktyczny LDX75 GoTo. Jest to montaż niemieckiej firmy Meade. Nadaje się zarówno do obserwacji jak i precyzyjnej astrofotografii. Za niewielką cenę można kupić montaż o dużej nośności 13kg. Mocowanie teleskopu w standardzie Vixen.

Zdjęcia robiłem z wykorzystaniem komputera Asiair ZWO. W załączeniu dołączam pojedynczą klatkę wraz z powiększeniem zrobioną z wykorzystaniem tego montażu (klatka to 5 minut naświetlania z kamery 48MP ZWO Asi 294MM Pro, teleskop redcat 51).  Jak widać przy bardzo długo naświetlanym zdjęciu i bardzo wysokiej rozdzielczości uzyskałem punktowe gwiazdy. W załączeniu przesyłam również widok z komputera wraz z wykresem prowadzenia.

Montaż dobrze współpracuje z Asiair, prowadzenie jest bardzo dobre, można wykonać plate solving (kalibracja na gwiazdy), meridian flip. Problemem jest natomiast polar alignment ? ustawienie na gwiazdę polarną (oprogramowanie nie czeka na odpowiedź z montażu)  i trzeba je robić z wykorzystaniem lunetki wbudowanej w montaż.

Nigdy nie łączyłem montażu z komputerem stacjonarnym, ale wiem z opisów internetowych, że się da. Dodatkowo jeżeli montaż dobrze współpracuje z Asiair to nie powinno być z tym problemów ze zwykłym komputerem.

Montaż nie ma luzów, zlikwidowałem je przy przeglądzie i przesmarowaniu. Jeśli po pewnym czasie jakieś by wystąpiły, to można je bardzo łatwo zlikwidować śrubami dostępnymi na obudowie.

W sprzedawanym zestawie załączam:

- montaż paralaktyczny Meade LDX75 GoTo,

- statyw,

- pilot umożliwiający naprowadzenie na obiekty, sterowanie montażem i podłączanie do komputera,

- zasilacz do prądu,

- odważnik przeciwwagi 5kg,

- kabel umożliwiający podłączenie montażu do portu USB (uwaga, kabel wpina się do pilota),

- instrukcję w języku angielskim oraz skróconą instrukcję w języku polskim (opracowanie własne ?

- zestaw do zasilania montażu z baterii ? nigdy nie używałem i nie wiem czy działa poprawnie.

 

Możliwa wysyłka, ale ze względu na rozmiar i wagę zachęcam do odbioru osobistego (Opole).

Montaż sprzedaję w cenie 1500 zł.

Przesyłka 70zł, po stronie kupującego.

Możliwe drobne negocjacje. Nie chciałbym schodzić mocno z cenę ponieważ montaż jest po przeglądzie i daje bardzo dobre rezultatu przy zdjęciach ?

1.jpg2ameryka.jpg3amerykaFragment.jpg4.jpeg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)